Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АР 159 2.4: При рязко подаване на газ се дави......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АР 159 2.4: При рязко подаване на газ се дави......

    Здравейте на всички , всеки с проблема си аз с моя ... (ПРОБЛЕМА Е СЛЕДНИЯ) колата е Алфа ромео 159 2.4 209 кс. Всичко е нормално докато не я изфорсирам . Карам си примерно на 2ра скорост , натискам газта до доло и се започва , след няколко минути започва да дава голям разход ,мирише на не изгоряла нафта ,като потеглям на 1ва прекъсва ????? Имал ли е някой същия проблем ???? Моля за помощ ... какво може да е?


    Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Аз понеже много не следя в Алфа Ромео какви мотори слагат, та да питам - двигателят е дизелов ли?

    Това, че мирише на неизгоряла нафта, може да е защото някъде тече. Паркирай там, където асфалтът е чист и след няколко часа погледни дали под колата има капки гориво. Също така - на чист асфалт я остави да работи и огледай хубаво навсякъде за течове, на работещ двигател. Свали кората над мотора и огледай горивопроводите горивопроводите, пипни ги дали са сухи и чисти. Огледай всеки един маркуч около филтъра (ако има) и около помпата. Хвани скобите на маркучите и се опитай да ги раздвижиш. Не трябва да мърдат. Огледай хубаво тръбата, която излиза от помпата и захранва рейката. Огледай тръбите, които излизат от рейката и захранват дюзите. Наскоро един колега от форума се оплакваше от подобни аромати и се оказа, че му тече тръба, която излиза от рейката и захранва дюза.

    За замислянето - ако имаш течове в тръбите с високо налягане, може да е свързано. Може потенциометъра на педала да не подава верни стойности и да лъже компютъра, че си натиснал педала повече или по-малко. Това се вижда с диагн. софтуер. Може някой датчик от тези за високото налягане по рейката, по помпата ако има, да дава неверни стойности и заради това компютъра да управлява дюзите грешно. Но си трябва компютър и някой, който разбира какво да гледа.

    Коментар


      #3
      Може да е всичко по електрониката, което кара колата да се шашка и да работи не така, както трябва, включително и компютър. И наистина ли смяташ, че долу се пише долО ?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Здравей . Мерси за помоща но явно съм забравил да напиша . Колата започва да кади сивкав дим и от дима се осеща мириз на сурова нафта....

        Коментар


          #5
          При диагноза нищо не показва . Можеш ли да ме уриентираш на някаде ???

          Коментар


            #6
            Дебитомер
            Дюзи
            Букси на дюзите
            пробив по турбо пътища
            ДПФ
            Въздушен филтър
            Затлачен колектор
            Букса на педала на газта.
            Все възможни причини.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Можеш ли да ми препоръчаш майстор???

              Коментар


                #8
                Няма значение кой град е ...

                Коментар


                  #9
                  да на лс. за София.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    А аз в поредната тема ще напиша ЕГР...
                    FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                    Коментар


                      #11
                      Защо ЕГР ? Ако е той няма ли постояно да прави проблем ? Има ли начин да разберо ЕГРа ли е?

                      Коментар


                        #12
                        Защото когато не е блокирал напълно и прави така, че остава отворен на различни позиции, понеже се движи бавно от натрупаните сажди и понякога се затваря и сам и тогава спира да пуши. Аз имах същия проблем със Стилото, а отзад пушеше като комин на ТЕЦ.
                        FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                        Коментар


                          #13
                          Не трябва ли някоя лампа да свете ? Диагностиката засича ли го? На ниски убороти като дам много газ и след това започва да къди и мирише на не изгоряла нафта . Проблема ти същия ли беше?

                          Коментар

                          Working...
                          X