Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Паркиране в София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Паркиране в София

    Здравейте, колеги! Къде най-удобно може да се паркира в София около Руския културен център? Малкият ще има концерт в събота около обед там. Ние ще влезем откъм Ботевградско шосе. Гледам, че по "Янко Сакъзов" е Зелена зона, дори миналата седмица ми се видяха свободни места там през уикенда, но тогава нощувахме направо при приятели в Студентски град, а сега ще трябва да сме за няколко часа по "Шипка".
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    #2
    покрай народната библиотека винаги се намира място , но внимавайте с часовете - зелена зона до 4 часа после трябва поне час да я разхождате колата иначе ще ви репатрират !
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Около Руския културен център и покрай СУ, всичко е зона. Паркоместа има много. Ако си за няколко часа, по-добре си спри максимално близо (на ул.Шипка) и си плати. Другия вариант ти е да спреш някъде около близка метростанция. Примерно до станция "жолио кюри", "гм димитров" или "мусагеница" има безплатни къде да се паркира и после за 5 минути с метрото сте на СУ. Но дали ще дадеш 1,6лв за билет или за синя/зелена зона, мисля е едно и също.

      П.П. За колегата над мен. Като минат часовете, няма да се разхождаш с колата. Отиваш си до нея и чакаш 10на минути, д ане те вдигнат, докато ти приеме новия смс . Ако дойте господата със скобите им казваш, че чакаш да ти приеме смс-то за новата партида от часове.
      Последна редакция от Kay_; 08.02.2018, 08:46.
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #4
        Ако не ти се плаща зона, най добре на паркинг на някоя спирка на метрото, след това слизаш с метрото на софийски университет и си за 5 мин пеша до руския център.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Е, аз си правя сметка около 12 да паркираме, концертът да е до два часа най-много и после отлитаме обратно. Зелената зона в празничните дни не е ли безплатна - гледах някъде такива ценоразписи по сайтовете, но не знам доколко са актуални, защото сайтът на Центъра за градска мобилност даваше някакъв технически проблем.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Навсякъде там е зелена зона, а в събота ще има свободни места. Така, че отивате, търсите където намерите място и спирате. Изпращаш СМС на 1303 с текст номера на автомобила и получаваш отговор, че си заплатил до еди колко си часа. 5 минути преди изтичането на заплащането ще получиш СМС, че ти изтича времето, за да може пак да платиш, ако е необходимо и това е.

            п.п. По спомен зелената зона не се плащаше в събота, ама май нещо променяха. За това просто като спреш виж върху знака на всяко кръстовище какво пише. Но и да изпратиш СМС в извън работно време на зоната, няма да бъдеш таксуван.
            Последна редакция от BO; 08.02.2018, 08:54.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Ами, значи, паркирам си и пращам СМС, пък ако таксуват - таксуват. Питам най-вече, защото малко се изненадах, че миналата събота по "Сакъзов" имаше свободни места и ми беше любопитно да няма някакъв номер.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Свали си приложението Паркинг зони, BG - работи безупречно, казва ти и кога е безплатно, а също дали е работно време и може да те закара до паркинга с навигацията. Има и прапратка до сайта на община или който стопанисва паркинга със заповедта, която указва колко, как и кога може да паркираш там.
                Задължително трябва да имаш обратен смс, че плащането е направено!
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #9
                  Значи на блу. Евлоги Георгиев 99б има платен охраняем паркинг.
                  тел. е 0876868632. Звънни и провери.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    В ден събота, Зелената зона е безплатна! Няма смисъл да пращаш смс-и. Ако си на Синя зона, в събота е до 18 часа.

                    Коментар


                      #11
                      Точно.

                      Ето ви и инфо направо от извора.

                      https://www.sofiatraffic.bg/bg/parki...-parkirane/p/1
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        #12
                        Нали в събота е безплатно на зелена зона
                        Където намериш там спираш
                        -само да си паркирал както трябва
                        -не в градинка
                        -не на ъгъл някъде
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          В събота и неделя зелената зона не работи въобще.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря, колеги! Утре сме "на терен"
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X