Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Накъде се въртят буталата на спирачните апарати на Крома 194 1,9 150к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Гледах го...за това си купих силиконова грес и реших да питам какво ползвате вие.
    И винаги мажа като него с медната грес и до сега съм нямал свирещи спирачки. За това си мисля, че цигулките не идват от накладките, а по-скоро от монтажа и смазката.
    Последна редакция от George1984; 21.02.2018, 06:11.
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    Коментар


      #17
      А случайно да живееш в София, да ми дадеш под наем този комплект след някоя и друга седмица? Само за апарат с механизъм за ръчна спирачка ли са накрайниците, или има и нещо смислено за апарат само с бутало? Т.е. както са предните, или задни без ръчна?

      Отваря ли ги изцяло апаратите, за профилактика отвътре и евентуално за смяна на уплътненията? Мисля и това да го направя, че имам един невероятно голям ход на педала и не съм сигурен въздух ли има, главния цилиндър ли нещо не работи хубаво... Съмнява ме също и саморегулиращия механизъм отзад, че не помръдва и от там има допълнителен свободен ход.

      Колкото до свиренето - дискови никога не са ми свирели, като не се старая много много да смазвам с грес. Само малко слагам където ухото на плочката ляга на супорта, но например на гърба ѝ никога не съм слагал. Винаги съм слагал само АТЕ. Важно е и това, имам предвид, материала, а не само правилния монтаж.

      Банков, ако четеш това - за натискането и въртенето - и двамата сме в грешка, особено аз. Натиска се, но не, за да се преодолее налягане в системата, а за да може буталото да подпре саморегулиращия болт и да го навие на фиксирания. Иначе се върти свободно.

      Коментар


        #18
        Значи те си повече в грешка, а Сашо хал хабер си няма.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          От Варна съм.
          Има приставка и за предните бутала, с която само натискаш без да се въртят.
          На задните ми хареса това, че дори и да не знаеш посоката на въртене трудно можеш да ги счупиш, защото не ти позволява да въртиш наобратно. Доста напъвах, но не поддадоха в неправилна посока. Комплекта е добра инвестиция, като сметнеш, че във Варна вземат 40лв за смяна на задни накладки и още толкова напредни.
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар

          Working...
          X