Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 2.2 147сс - теч на масло от... (не знам името)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крома 2.2 147сс - теч на масло от... (не знам името)

    Здравейте.
    Да попитам какво е това и защото има лек теч на масло от него. Ако може и стъпки за неговото отстраняване. Благодаря предварително.
    Прикачени файлове

    #2
    Ами като гледам това са ти колекторните тръби и управлението на дроселовата клапа отгоре и на ниските обороти. Сменят се комплект гарнитури на всмукателните тръби.
    http://www.euro07.bg/catalog/catalog...yCode&id=17753 ; ( това са кодовете на няколко марки 007.051- Елринг; М36665-00-глазер влез в сайта на евро07 и ги търси по кодовете които съм ти пуснал ). Проверява се и общото състояние на всичко като се отвори. Гори ли ти масло по принцип на този двигател са проблем гумичките на клапаните.Друг е вариант конденза от маслените пари и от него да ти омаслява. Иначе при добра поддръжка двигателите ни са милионици. Успех ако има нещо пиши.
    Последна редакция от milkov; 10.02.2018, 21:42.

    Коментар


      #3
      Немога да кажа дали ми гори масло имам малък теч на масло на снимките които и от гарнитурата на капака.като ги отстраня ще кажа .Но сипвам някъде към 500 мл.на 1000км

      Коментар


        #4
        Доколкото знам и съм прочел за нормален разход на този двигател му дават 1,5–2,0 литра от смяна до смяна на маслото а и то е синтетика 5W 40 на ТОТАЛ. Аз за 3000км съм долял 300гр масло за да го държа постоянно на максимума заради омасляването на веригите.

        Коментар

        Working...
        X