Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2 - проблем с глава двигател и компютър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 2 - проблем с глава двигател и компютър

    Здравейте. Преди 2м реших да сменя Пунто мк2 1,9jtd с Браво 2007, 1,9 mjet 16V,150кс . Взех Бравото уж за смяна на гарнитура,но се наложи да сменим цялата глава на мотора,тъй като се оказа,че е късал ангренаж Падна едно търсене,накрая сложихме опелска (същата,но клапаните са с 1мм по-голям диаметър),тъй като такива Бравота почти не се намират . Двигателят работи добре...уж.
    Тъкмо щях да го взема след месец в сервиза и се появи проблем с управлението на горивната помпа...уж релета.Механикът бърника нещо,изпуши няколко кабела и помпата спря изобщо да работи. Закарах го на електричар (спец. и по електрониката) и се оказа,че целият компютър е заминал .
    Сега "обучава" някакъв,но е толкова пестелив на думи,че не знам какъв е даже,но не ще да е точно същият. Майсторът е читав,всички уж го хвалят , намерих едно такова Браво и ми искат 400 лв за компа,така че ще пробвам с това каквото направи...
    Въпросът ми е,след толкова присадки не неоригинални основни компоненти,как мислите,дали намирисва и на постоянни бъдещи проблеми? Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми? За Бравото чувах само хубави неща,но явно от 5 такива за продажба в БГ изтеглих късата клечка и евтиното излезе много скъпо...

    Много е хубава колцата ,но честно казано ми се плаче за Пунтото

    #2
    Обучаването се прави колегата се занимава с такива неща ако закъсаш пиши
    нещо си попаднал на /мастори /.
    А старата глава като цяло в како състояние не може ли тя да се оправи
    и помпата какви кабели повреди от вън или вътре
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      kluchar написа: Преглед на мнението
      Обучаването се прави колегата се занимава с такива неща ако закъсаш пиши
      нещо си попаднал на /мастори /.
      А старата глава като цяло в како състояние не може ли тя да се оправи
      и помпата какви кабели повреди от вън или вътре
      За обучаването няма да има проблем,но ще имам предвид все пак,мерси. Старата глава беше с ударени клапани и прецакани резби,понеже някой "спец" се е мъчил да я прави,за нищо не ставаше.
      Относно помпата-както казах,не стига управление до нея и проблемът се оказа в компютъра (може да е било реле само,но майсторът на главата да го е допрецакал),иначе самата помпа работи.
      Мисълта ми е,присаден обучен комп и присадена глава дали може да почнат да ме побъркват пак след някакво време? И без това на нашите италианки електрониките им са слаби...

      Коментар


        #4
        Ако не са BOSCH тогава няма проблем
        Двете си нямат общо сами по себеси
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Според мен си си вкарал автогол като си решил да сложиш друга глава. Всичко в 1 кола е преценено и като сменяш с други части, трябва да си голям разбирач и да знаеш къде да пипнеш, иначе ще береш доста ядове. Като си го направил сега и дадеш 2 торби с пари и после я продадеш едвам и ходиш да разправяш новите Фиати какви били боклуци си спомни какво си направил и помисли дали ако вземеш друга кола в подобно състояние и направиш същото нещо няма и тя да е същата проблематична кошница. Заради това Фиат има лош имидж, взимат ги като евтини коли и ги побългаряват и стават ппдвижни гробницо, дали ако си вземеш Мерцедес за 20 бона ще смееш да го направиш. Отговорът е не, затова тези коли са по-дълго запазени. Като правиш нещо го прави като хората, не побългарявай и няма да имаш проблеми и няма да ти се плаче, това е моя съвет.
          Последна редакция от mell0; 05.02.2018, 12:06.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            Не мога да окажа никаква помощ на Колегата. Ситуацията ми се вижда сложна.
            Относно електрониката и не само електрониката: тези автомобили са с взаимствани с електронни модули и агрегати на Bosch, Siemens, Denso, Garet, сигурно има и други които не зная, например EGR, от който най-много съм патил, е пак някакъв немски възел. Мисля, че борд компютъра е на Magneti marelli и мотора е на фиат. И какво от това, всичко зависи от стопанисването на автомобила и това не се отнася само за италианските автомобили. Да дам ли пример с BMW7 на мои близки - същата история. Не е ли гледана една кола........
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              @mell0 : Колега,мерси за отговора,но ако съм искал някой да ме хока-съм щял да се обърна към баба си. Търся мнение на хора с опит в такива ситуации,за да реша аз какво да правя.
              Изобщо не съм разправял,че Фиат е боклук и как го реши (май всичко е на принципа на клишето),особено след като съм карал 4г Фиат и това е била най-безпроблемната ми кола и пак съм си купил такава и нямам намерение да си купувам друга. Сам си признавам вината,че се доверих на човек,който ме излъга и че нямах 3000лв горница,за да купя по-читава такава,а имах парите,които се очакваше да струва ремонта,не побългаряването,както казваш. Няма да ти откажа да ми ги дадеш,за да си купя нова,та да ти настане мир в душата,понеже виждам много прилики в твоето мислене и това на човека,който ми я продаде.
              Последна редакция от stnedev; 07.02.2018, 21:22.

              Коментар


                #8
                С компа ако човека знае какво прави може да ти го направи като оригиналният и не трябва да има проблем с главата не знам така както казваш не мисля че ще създава проблем ,но не съм сигурен.

                Коментар


                  #9
                  stnedev написа: Преглед на мнението
                  @mell0 : Колега,мерси за отговора,но ако съм искал някой да ме хока-съм щял да се обърна към баба си. Търся мнение на хора с опит в такива ситуации,за да реша аз какво да правя.
                  Изобщо не съм разправял,че Фиат е боклук и как го реши (май всичко е на принципа на клишето),особено след като съм карал 4г Фиат и това е била най-безпроблемната ми кола и пак съм си купил такава и нямам намерение да си купувам друга. Сам си признавам вината,че се доверих на човек,който ме излъга и че нямах 3000лв горница,за да купя по-читава такава,а имах парите,които се очакваше да струва ремонта,не побългаряването,както казваш. Няма да ти откажа да ми ги дадеш,за да си купя нова,та да ти настане мир в душата,понеже виждам много прилики в твоето мислене и това на човека,който ми я продаде.
                  1-во да кажа - истината боли.
                  2-ро. Като нямаш пари, не си купуваш нов дизел и още повече такъв какъвто знаеш, че е развален, защото частите са кът и скъпи, особено на този модел Фиат, който не е широко разпространен. Може би не си се сетил да разтърсиш за глава преди да го купиш, но това пак си е твоя грешка.
                  3-то. Смяната на глава от хлОпел си е чисто побългаряване.

                  Ако искаш колата ти да бъде оправена я остави на някой, който знае какво прави, защото явно сегашния майстор не знае.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар

                  Working...
                  X