Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за скорости на Крома 2006

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Има ли промяна след смяната?

    Моля колегите които са по-запознати със свойствата и начина на работа на маслата да споделят дали някое от тези две става за кутията на крома?

    https://www.ato24.de/en/castrol-synt...5w-90-1-l.html
    https://www.ato24.de/en/mobil-mobilu...5w-90-1-l.html
    Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 03.04.2018, 14:30.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #32
      Има промяна.Изминал съм около 250км и скоростите влизат по мазно. Преди смяна 1ва предавка влизаше доста трудно. Сега сякаш всичко става по-леко и без никакво усилие. Не, че преди имаше усилие ( с изключение на 1ва предавка). Някак кутията олекна. Не знам старото масло на колко км беше, но преди смяната не ми правеше впечетление да има проблеми. Сега обаче усещам разликата.
      Кастрол са ми го хвалели като цяло за мех. кутии, но всичко което изчетох за тази кутия - м32 е..."M32 takes roughly 2.5ltrs of oil. I always put in 3 litres of Comma or Fuchs after a rebuild. Don't put normal 75w90 oil in or think that it takes ATF due to the colour. I bet a few gearboxes have seen a premature end due to that. The only other oil I would recommend other than the above is royal purple".

      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #33
        Изминах 1000+ км с новото масалце и скоростите влизат все по мазно и мазно. Много съм доволен и горещо препоръчвам FUCHS Sintofluid SAE 75w-80
        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

        Коментар


          #34
          не искам да ти развалям настроението , но в олекването на скоростите
          не само маслото има полза , времето се затопли и това също има принос ,
          и при мене е така при студено време предавките сякаш -костеливо - влизат ,
          аз преди да прехвърля на по висока предавка ,след натискане на съединителя ,
          изчаквам няколко секунди после превключвам
          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
          ESP ASR CC HH MSR 6AB

          Коментар


            #35
            С двойно ембриране ли я караш тая кола? Такова от газката едно време не съм ползвал...
            Това за изчакването за по - ниска предавка съм го чувал, ама за по - висока е нещо ново.

            Коментар


              #36
              от висока към по малка предавка няма проблеми
              при превкючване на по висока предавка , при студен мотор
              предавките са костеливи , моторът като загрее няма проблеми,
              а за двойното амбраиране , от казармата насам не съм полвувал
              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
              ESP ASR CC HH MSR 6AB

              Коментар


                #37
                Може ли да се долее 75W80 към 500мл към двата литра 75W90,който са вътре в кутията.Маслото го смених с два литра Кастрол и сега ми се иска да долея и имам такова,ще има ли проблем?

                Коментар


                  #38
                  Не знам дали ще има проблем ако ги смесиш, но задължително сложи още 0.600л. 2 литра са малко за тази кутия.
                  Аз и преди смяната на маслото нямах проблем със скоростите, само първа понякога влизаше по-трудно.
                  При мен не се е стоплило чак толкова, сутрин като тръгвам е 5-6*С .

                  ПП: При трансмисионните масла мисля, че не удачно смесването. При тях съставките са доста различни. Само като им гледам цветовете и си мисля, че не е добра идея. Все пак нямам представа, това са си мои разсъждения. Нека някой който е наясно да каже.
                  Последна редакция от George1984; 13.04.2018, 13:11.
                  Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                  https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                  Коментар


                    #39
                    Най накрая успях да сипа още 800г освен тия 2л дето дават. Сега направо нямам лост се едно,влизат като в масло. Спокоен съм вече.

                    Коментар


                      #40
                      През горната пробка го наля нали?(тази която е под акумулатора)
                      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                      Коментар


                        #41
                        И аз долях 600мл от същото масло.Промяна има,но както казва колегата по горе,влияние оказва и затоплянето на времето.
                        На 6-та си имам слабо виене и скоро трябва да му сменям лагера.Някой да е правил процедурата,за да разясни?Без сваляне на кутията дали ще стане?

                        Коментар


                          #42
                          Да под акумулатора през тази. Нямам за сега никакво виене дано и да нямам.Но лятото свалям и 2-те кори над и под мотора барем да се охлажда по добре.

                          Коментар


                            #43
                            дойде есен, температурите паднаха ,
                            та въпроса ми е ,колегите с М32 ск
                            започнаха ли проблемите в превключванията на ппредавките ,
                            Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                            ESP ASR CC HH MSR 6AB

                            Коментар


                              #44
                              Маслото ми е сменяно лятото. Чак проблеми не, но има едно малко по-трудно влизане на първа докато не загрее. Все пак тук на морето температурте не са падали под 10 градуса сутрин, така че моето мнение не е много меродавно
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар


                                #45
                                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                                Чак проблеми не, но има едно малко по-трудно влизане на първа докато не загрее.
                                Същото се случи и при мен тази сутрин и веднага почнах да си набивам филми...след още 2 километра градско нещата си дойдоха на мястото.
                                Nuova Croma - so far...so good
                                Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                                Fiat BRAVA JTD - ex love

                                Коментар

                                Working...
                                X