Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мултипла-не прехвърля на метан.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мултипла-не прехвърля на метан.

    Здравейте колеги! Преди седмица си я купих въпросната кола,но не иска да прехвърля на метан .Пали си на бензин от първия път,върви си добре,държи обороти,клапанчето на метана отваря,но дюзите не.Ходих до метан сервизи,но чуят ли "Фиат Мултипла-фабричен метан"....репликата е :Не можем да ти помогнем,ходи във Фиат ! ? Ако имате някоя идея каква може да е причината или къде да си направя диагностика на метановата уредба,ще съм Ви благодарен.

    #2
    Каква точно ти е метановата уредба (марка) ? от кой град си ? тука фърлячи на боб няма
    По принцип при мен беше така и се оказаха запушени дюзи.Може да е и датчик колянов вал.Не е лошо да се върже на компютър и да се видят грешките.
    Като цяло,като питаш върпос,давай максимално информация за да те насочат колегите правилно.
    После ти като я купува ,не пробва ли дали и как върви на метан?
    Последна редакция от dan4op5; 03.02.2018, 19:58.

    Коментар


      #3
      dan4op5 написа: Преглед на мнението
      Каква точно ти е метановата уредба (марка) ? от кой град си ? тука фърлячи на боб няма
      По принцип при мен беше така и се оказаха запушени дюзи.Може да е и датчик колянов вал.Не е лошо да се върже на компютър и да се видят грешките.
      Като цяло,като питаш върпос,давай максимално информация за да те насочат колегите правилно.
      После ти като я купува ,не пробва ли дали и как върви на метан?
      ВСИЧКИ Е ВЯРНО - но не може да е от датчика кол.вал.
      Иначе в Пд има майстор дето много ги разбира фабричните метанки, но автора от кой град си?
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #4
        Извинявам се за непълната информация! От София съм, а Фиата е 2001г.,1.6 ,но за метановата не съм сигурен-май е Метатрон.Иэписва ми две грешки-ниско ниво спирачна течност и ABS-SYS FAULTY, а като се опитам да мина на метан -клапана се чува, но светва "чека" и не иска да прехвърли.

        Коментар


          #5
          Щом ти светва чека, значи записва някаква грешка, различна от спирачната система - диагностика
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Здравейте отново! След стоене една седмица при "майстор" газаджия ,диагнозата е -98% компютъра на метана е проблема.Взех си колата и сега търся компютър Metatron 4100039,Fiat PN73503391.Някой знае ли след смяната му,дали трябва "обучение" или през софтуера трябва да се настрои или "сменяш и тръгваш"? Грешките са Р1620-Error in ECU gas ,Р 0130-неизправност във веригата на датчика за кислород,Р 0216-верига за регулиране момента на запалване или впръскване на гориво-неизправност или прекъсната ел.верига.
            Последна редакция от stilso; 18.02.2018, 23:07.

            Коментар


              #7
              72 лв в Мегапартс
              https://www.megaparts.bg/product/1147731664
              Fiat Multipla 1.6 16v Bipower 2009

              Коментар


                #8
                Смених го,но никаква промяна.....затова питах дали трябва да се настрой нещо ....?

                Коментар


                  #9
                  Само с питане и писане няма да оправиш мултиплата .
                  Първо виж клапаните на бутилките отворени ли са , после провери соленоидите на електромеханичните клапани работят ли (на мен ми горят от време на време).
                  После соленоида на редуктора.
                  На рейката на дюзите монтираш едно манометърче до десет бара да видиш какво идва след редуктора. Има един филтър в него може да е запушен.
                  После чистиш дюзите.
                  Отиваш зареждаш за 10лв метан да се резетне метановия комп и пробваш какво е станало.
                  Ако пак не иска почваш ел.инсталацията.
                  Свещи , кабели , бобини , положение на дросела , показания на МАП (прецакан мап шашка газовия комп).
                  После с МЕС гледате подналягането в смукателния на студен и на загрял двигател. Индикира неправилнозацепен агренаж или проблеми с клапаните.
                  Ако нещо не ти е ясно има една голяма тема за мултипла с много снимки и мнения.
                  За 18 години майсторите не се научиха да я правят тази метанова , така че или си я правиш ти или я разкарваш и слагаш нещо на което му разбират. След два месеца се прибирам в БГ , ако имаш минаване към Варна обади се!
                  FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за изчерпателния отговор.

                    Коментар


                      #11
                      Смених го,но никаква промяна.....затова питах дали трябва да се настрой нещо ....?
                      Настрой си майстора, беше грубо казано, приблизително, около 100 % предварително ясно че нямаш проблем с метановия компютър..
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #12
                        ...
                        Изкупуване на автомобили на добри цени
                        /////

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте, и моята мултипла почна с подобен проблем. В началото почна сама да се прехвърля на бензин, като даваше на дисплея critical error engine fail contact garage и то само като й стане студено около 3-0 градуса. мислих че са дюзите и я закарах да ги почистят на ултразвук, НО след това изобщо не прехвърля на метан. Майсторите казаха че дюзите работят добре, но сякаш нищо не преминава през тях. Изчистихме грешките и сега дава, че има нужда от адаптация. Крах я цял ден на натиснато копче за бензин, за да загрее хубаво и като го спра даже в движение колата намаля и хоп изгасва, все едно съм и спряла притока на гориво.
                          Та питам:
                          1. Те майсторите хубаво казват, но има ли лесен начин аз да проверя/разбера дали дюзите са добре
                          2. как да разбера дали стига ток до там
                          3. ако имате идеи какво да направя споделете
                          4. как да намеря майстора в Пловдив
                          Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете. Мултиплата ми е много удобна и почти живея в нея и не искам да се отказвам още!
                          fiat multipla bipower 2005 /103 к.с.

                          Коментар


                            #14
                            И какво стана , оправиха ли Мултиплата? С червените дюзи ли е?
                            Изкупуване на автомобили на добри цени
                            /////

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте!Имам проблем с моята Мултипла.Искам да попитам дали може да се консултирам с вас.Колата отказа да прехвърля на метан.С заводска метанова уредба е.2005г.произведена.Почистих редуктор о инжектори -без резултат.Идва метан до рейката,но не съм мерил налягане.На елкон отдавна показваше слабо налягане ,отчиташе 10бара.Според мен проблема е електрически.

                              Коментар

                              Working...
                              X