Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: Фиат Мултипла-не прехвърля на метан.

Кара Фиат
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат stilso написа: Преглед на мнението
    Смених го,но никаква промяна.....затова питах дали трябва да се настрой нещо ....?
    Настрой си майстора, беше грубо казано, приблизително, около 100 % предварително ясно че нямаш проблем с метановия компютър..
    /////

Кара Фиат
    Регистр. на
    13.07.2015
    ...
    /////

Здравейте, и моята мултипла почна с подобен проблем. В началото почна сама да се прехвърля на бензин, като даваше на дисплея critical error engine fail contact garage и то само като й стане студено около 3-0 градуса. мислих че са дюзите и я закарах да ги почистят на ултразвук, НО след това изобщо не прехвърля на метан. Майсторите казаха че дюзите работят добре, но сякаш нищо не преминава през тях. Изчистихме грешките и сега дава, че има нужда от адаптация. Крах я цял ден на натиснато копче за бензин, за да загрее хубаво и като го спра даже в движение колата намаля и хоп изгасва, все едно съм и спряла притока на гориво.
    Та питам:
    1. Те майсторите хубаво казват, но има ли лесен начин аз да проверя/разбера дали дюзите са добре
    2. как да разбера дали стига ток до там
    3. ако имате идеи какво да направя споделете
    4. как да намеря майстора в Пловдив
    Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете. Мултиплата ми е много удобна и почти живея в нея и не искам да се отказвам още!
    fiat multipla bipower 2005 /103 к.с.

Кара Фиат
    Регистр. на
    13.07.2015
    И какво стана , оправиха ли Мултиплата? С червените дюзи ли е?
    /////

Здравейте!Имам проблем с моята Мултипла.Искам да попитам дали може да се консултирам с вас.Колата отказа да прехвърля на метан.С заводска метанова уредба е.2005г.произведена.Почистих редуктор о инжектори -без резултат.Идва метан до рейката,но не съм мерил налягане.На елкон отдавна показваше слабо налягане ,отчиташе 10бара.Според мен проблема е електрически.

Бута детска количка Аватарът на netstat
    Регистр. на
    13.01.2013
    Здравейте.

Някой може ли да сподели какви са ви били проблемите, защото при моята има същите симптоми.
    Или да ми предложите сервиз където мога да направя диагностика.

Благодаря ви предварително.
    Последна промяна от netstat : 11.02.2021 в 19:39

Кара Фиат
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат stilso написа: Преглед на мнението
    Здравейте отново! След стоене една седмица при "майстор" газаджия ,диагнозата е -98% компютъра на метана е проблема.Взех си колата и сега търся компютър Metatron 4100039,Fiat PN73503391.Някой знае ли след смяната му,дали трябва "обучение" или през софтуера трябва да се настрои или "сменяш и тръгваш"? Грешките са Р1620-Error in ECU gas ,Р 0130-неизправност във веригата на датчика за кислород,Р 0216-верига за регулиране момента на запалване или впръскване на гориво-неизправност или прекъсната ел.верига.
    И тоя 'майстор' върна ли ти парите, които ти взе след като не е метановия компютър?
    Или парите за излишния метанов комп?
    С тия потрошени пари можеше на бензин да дойдеш до нормален човек в Пд, да ти реши проблема.
    При това има поне двама доказани , че вършат работа.

Николов ти е описал минимума , който трябва да се направи. Ако можеше да го направиш нямаше да се хванеш на вица за 98% виновен газов компютър. Не се заяждам, просто не виждам как ще монтираш манометъра на рейката, защото се иска 'добавка'.
    И за да не е напразно - в 90% това "Р1620-Error in ECU gas" идва от неизправна ел. верига следена САМО от ECU gas, и подобни вицове 'смени си газовото ЕКУ' ги разправят предимно 'БАШ мАЙСТОРИ'
    /////

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Фиат Мултипла-не прехвърля на метан.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •