Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Репатриране на кола спряла пред гараж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Репатриране на кола спряла пред гараж

    Колеги,
    някой може ли да даде еднозначно тълкувание мога ли или не мога да поискам от градска мобилност да махнат кола, която е спряла пред гаража ми? Ако не мога да се обърна към тях, то към кого?

    Ако да колко ще ми струва, какви документи ми трябват, къде да се обадя?

    Изобщо искам мнения от компетентни и препатили хора, за да знам какво да очаквам
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Мога да кажа как се процедира във Варна, мисля че в София няма да е по различно.

    Ако има случай на спрял автомобил пред гараж/ изход за гараж звъним на паяците. Ако мястото е по централно до 20-30 минути идват. С паяка задължително има полицай, правят снимки, обадилия се подписва под един протокол като свидетел и колата отлита с паяка. Много помага ако на гаража/ изхода за гараж или подземен паркинг има лепенка или табела която казва, че горното се използва именно като такова. Това последното мисля е за застраховка да не падне акта в съда.

    Няколко пъти сме звъняли и са идвали, работата ми е близо до икономическия университет и редовно има разни тежкарчета решили че щом на село могат да спират на средата на площада то и по варненските улици е същото.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Чак сега виждам темата - та пред моя гараж постоянно е кошмар на ул . " Мара Бунева " в София - който не вярва да мине и сам да се убеди . Проблема е че с/у мен има един строителен магазин и всички негови клиенти или почти всички им е твърде удобно да паркират точно с/у входа му тоест пред гаража ми който е обозначен с надпис и има и колчета поставени от общината . Преди време имаше знак който забранява спирането но след няколко негови поставяния и последващи премахвания / можем само да гадаем от кого / вече няма такъв . Та докато го имаше знака паяците почистваха най-щателно улицата и всичко беше ОК . Неотдавна звъннах в " градска мобилност" да премахнат един юнак паркирал с лице към надписа "ГАРАЖ" с червени букви - и ми обявиха 30 лева за репатрирането му които трябва аз да платя . Съответно взех закона в свой ръце и с високопроходим 4х4 автомобил и ластично въже го разкарах самосиндикално . И мисля че най-малкото не е редно потърпевшите като мен в случая да бъдат рекетирани по този начин . Така че успех !
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар

      Working...
      X