Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Е българино какво правят някъде по света -лифт 30 км

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Моето мнение е че този регион между планините Рила, Пирин и Родипи е уникален и неповторим.

    Проблемът е че българският политик( и от местната и от Централната власт) мисли както винаги "на парче" ...

    И поради това няма адекватно развитие на региона, а само стихийно ... = всеки прави "нещо" и най-накрая едно голямо нищо ...
    Всеки "дърпа чергата към себе си" в стил "И сам войнът е войн!" - е да, ама НЕ ...


    За мен целият регион трябва да се развива = Банско + Разлог + село Баня и другите села в тази котловина.

    Всичко останало е проветрение на устата...
    алфист по рождение, италианец по желание

    Коментар


      #17
      Гората сама се възстановява 30 процента повече от колкото се сече без да се сади дървета
      –е ако не е до някоя циганска махала
      Реално може да се види от google earth -/сателитна карта във времето/
      Това не е защото –псевдо зелените –протестират а естествено развитие на природата
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        Т.нар. "еколози" са мафия и изнудвачи в повечето европейски държави. На Банско съм бил за последно преди 20 години и не знам дали е нужен този лифт или не. Оставянето на въпроса в ръцете на "еколозите" обаче със сигурност е погрешно решение и то е погрешно независимо дали става дума за лифт, АЕЦ или свинарник на село.

        Коментар


          #19
          Алпите са има/няма 1000 км, а ПИРИН е само 60 км и има уникални дървета на по няколкостотин години. Какво правят те със кореновите си системи няма тук да обяснявам....
          Аз не карам ски, но имам няколко приятели, които ходят на ски в Алпите по същата причина, по която ходят на море в Гърция - заради чистотата и по-ниските цени. С какво настървение се опитвате да превърнете Банско във втори Слънчев бряг . Явно българите заслужават живота, който имат... както и швейцарците си заслужават живота, който водят.
          Чудя се колко от вас са били в Швейцария и са видяли с очите си отношението към природата там?
          Или са виждали как пристига огромна машина и вади дърво на десетки години заедно с корените, без да го наранява и го премества - само и само за да не се унищожи.
          Та да повторя:
          Явно българите заслужават живота, който имат... както и германците си заслужават живота, който водят.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #20
            Що не се протестира за това че дърветата са проядени и съхнат. А се пречи да се прочиства заразените дървета.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              PM_u_bo написа: Преглед на мнението
              Алпите са има/няма 1000 км, а ПИРИН е само 60 км и има уникални дървета на по няколкостотин години. Какво правят те със кореновите си системи няма тук да обяснявам....
              Аз не карам ски, но имам няколко приятели, които ходят на ски в Алпите по същата причина, по която ходят на море в Гърция - заради чистотата и по-ниските цени. С какво настървение се опитвате да превърнете Банско във втори Слънчев бряг . Явно българите заслужават живота, който имат... както и швейцарците си заслужават живота, който водят.
              Чудя се колко от вас са били в Швейцария и са видяли с очите си отношението към природата там?
              Или са виждали как пристига огромна машина и вади дърво на десетки години заедно с корените, без да го наранява и го премества - само и само за да не се унищожи.
              Та да повторя:
              Явно българите заслужават живота, който имат... както и германците си заслужават живота, който водят.
              Направо утрепа рибата с ниските цени в Алпите. Не случайно всичкото европа идва тук, а избягва алпите, щото цената за лифт на ден е колкото тук за 3 айде стига сте се прехласвали по европа и чистотата и щото я виждате само на определени места, а иначе са същите пумияри като нас. А да те питам тия дето режат дърва за огрев, не ощетяват ли повече планината и горите, че даже и не засаждат после. Колко пък дървета трябва да се отрежат? Нали ще има 100 пилона и кво толкоз? Дърветата драги не са като нефта растат и се множат. Да ги ... в еколозите, 90% от българите горят по няколко десетки кубика дървесна маса да си топлят задниците те за 500м3 седнали да мрънкат.
              Т
              FIAT STILO 1.9JTD 2002

              Коментар


                #22
                Направо утрепа рибата с ниските цени в Алпите. Не случайно всичкото европа идва тук, а избягва алпите, щото цената за лифт на ден е колкото тук за 3 айде стига сте се прехласвали по европа и чистотата и щото я виждате само на определени места, а иначе са същите пумияри като нас. А да те питам тия дето режат дърва за огрев, не ощетяват ли повече планината и горите, че даже и не засаждат после. Колко пък дървета трябва да се отрежат? Нали ще има 100 пилона и кво толкоз? Дърветата драги не са като нефта растат и се множат. Да ги ... в еколозите, 90% от българите горят по няколко десетки кубика дървесна маса да си топлят задниците те за 500м3 седнали да мрънкат.
                Т
                Когато бях студент, мои колеги (които карат много ски), започнаха да ходят в Алпите, вместо на Семково от университета. Заедно с билетите за едно и също време в Италия им излизаше с около 20% по-скъпо. Сравнението на базите, пистите - не искам да го правя. Като имаш в предвид, че щот е за студентки през университета цените за Семково дори са по евтини.

                Изсичането на дървата за огрев нз защо го казваш изобщо. Темата е за лифта, а ти засягаш диагонално различен проблем като аргумент за да защитиш тезата си за лифта. Когато не си запознат с фактите покрай даден проблем, вместо да изкарваш други проблеми и да ги степенуваш кой е по-голям и че по-малкия, понеже е по-малък виждаш ли не е проблем, то по-добре не се изказвай.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #23
                  Абе тука с цените вярно сме се престарали, ама това си е от нас самите.
                  Не може тристаен апартамент с обзанежсане и то ново на азорски острови да струва 70 хил $, а тристайна панелка в Дружба 1 в която трябва да обработваш стените с горелка три дни да е 80 хил. €. Или къща с двор в Лас Вегас да е 350 хил $ . а къща в Бояна или Банкя да е 500 хил €. Сбъркана работа.
                  Относно лифта за да се развие региона и съседните дъ него си трябва капацитет. Първата стъпка е лифт. Следват нова леглова база. Нони заведения, нови работни места. Обаче следва и традиционната българска корупция спекулация с цените и тарикатизъм. Което обезмисля цялата схема.
                  Голяма драма с тия дървета. Те също са бизнес и ще осигурят работна ръка за дърводобива и мебелната промишленосн.
                  Шепа еколози дето не могат да различат бор от смърч им се плаща вдигат джабала с политически цели.
                  Аз също обичам природата и да съм сред нея, но в Банско просто няма как да стане. Има сто пъти по хубави места.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Дали мечките където едни псевдо зелени ги затвориха ще разберат че са исечени няколко стотин кубика дървета .
                    Преди време погрешно са обявили за парк нарочно местата където може да има ски писти .Пасищата са на върха където няма никакви животни а би трябвало да е в полето.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      Абе Ключаря, дай някакви аргументи за всички тези глупости, които не спираш да плещиш?
                      Щото до сега, всичко което си казал е на принципа "един човек каза"....
                      Аре малко по сериозно, щото по същия начин аз мога да почна да твърдя, че някой ми е казал, че ти си...
                      Големи хора сме, малко по сериозно, щото тая работа със сигурност не е като оная работа.

                      Коментар


                        #26
                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        Абе тука с цените вярно сме се престарали, ама това си е от нас самите.
                        Не може тристаен апартамент с обзанежсане и то ново на азорски острови да струва 70 хил $, а тристайна панелка в Дружба 1 в която трябва да обработваш стените с горелка три дни да е 80 хил. €. Или къща с двор в Лас Вегас да е 350 хил $ . а къща в Бояна или Банкя да е 500 хил €. Сбъркана работа.
                        Относно лифта за да се развие региона и съседните дъ него си трябва капацитет. Първата стъпка е лифт. Следват нова леглова база. Нони заведения, нови работни места. Обаче следва и традиционната българска корупция спекулация с цените и тарикатизъм. Което обезмисля цялата схема.
                        Голяма драма с тия дървета. Те също са бизнес и ще осигурят работна ръка за дърводобива и мебелната промишленосн.
                        Шепа еколози дето не могат да различат бор от смърч им се плаща вдигат джабала с политически цели.
                        Аз също обичам природата и да съм сред нея, но в Банско просто няма как да стане. Има сто пъти по хубави места.
                        Цената на имотите/наемите в България е много деликатна тема, недей, че ще обидиш някой и без това толкова много хора се прехранват с това .

                        Вместо да оправят сегашните и да направят пистите и като цяло курортите по-добри и конкурентноспособни като цена и база тогава ще се види разликата, а не да правим само нови и нови.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #27
                          Деликатна ама е истина.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            Направо утрепа рибата с ниските цени в Алпите. Не случайно всичкото европа идва тук, а избягва алпите, щото цената за лифт на ден е колкото тук за 3 айде стига сте се прехласвали по европа и чистотата и щото я виждате само на определени места, а иначе са същите пумияри като нас. А да те питам тия дето режат дърва за огрев, не ощетяват ли повече планината и горите, че даже и не засаждат после. Колко пък дървета трябва да се отрежат? Нали ще има 100 пилона и кво толкоз? Дърветата драги не са като нефта растат и се множат. Да ги ... в еколозите, 90% от българите горят по няколко десетки кубика дървесна маса да си топлят задниците те за 500м3 седнали да мрънкат.
                            Т
                            Да, цените са по-ниски. Разбира се не в Давос или Вал ди зер, но на места с уредени писти, с еднофамилни къщички/вили, а не с блокове/апарт хотели мастодонти. Аз не съм "пумияр", нито съм помияр, така че моля изключи ме от това 'нас' и пиши по конкретно.
                            Искаш май да кажеш, че щом в Европа е мръсно, както и че щом някой гори дърва за огрев - значи трябва да изсечем малката китна планина която имаме за да я направим същата бетонна клоака като Слънчев бряг ? А и двеста до триста годишни мури ще си се самовъзстановят , нали?
                            Аргументите ти черпят сила от правописа и самочувствието ти.
                            Последна редакция от PM_u_bo; 01.02.2018, 22:01.
                            Изкупуване на автомобили на добри цени
                            /////

                            Коментар


                              #29
                              Добре няма да се строй лифт оставаме няколко дървета да си растат .
                              Не даваме да се прочистват заразените дървета -след години гората загива наполовина /както сега се случва/.
                              Ама ще казваме ЕЙЙ в Австрия какви писти и лифтове има .
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #30
                                Гората се е оправяла без нас хиляди години, ще се оправи без нас и сега. Ти не бери грижа за това

                                Напълно съм съгласен с колегите по-горе, че преди да правим нови курорти трябва да се оправят старите
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X