Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пробиване на мивка от полимермрамор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пробиване на мивка от полимермрамор

    Здравейте,

    Налага се да монтирам една кухня заедно с уредите. Хорицата са си купили мивка от Хоуммакс, но поради незнание, не са питали дали могат да им пробият отвор за смесителя. Пратих ги обратно в магазина, но там любезно им отговорили, че отвори в мивки не правят. И сега са малко със събути гащи. Искам да попитам дали някой е пробивал такава мивка, казвам пробивал защото на мивката има етикет на който е описано, че заработения отвор не трябва да се удря с чук, а трябва да се пробива. Дайте акъл с какво може да се пробие.
    Гледах за нещо от сорта: http://www.praktiker.bg/bg/c/%D0%91%...1%80-/p/457860
    но не съм сигурен дали ще ми свърши работа.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    #2
    Три такива мивки съм пробивал. С чук и отвертка. Лека полека става. За по-сигурно пробий един отвор по средата и след това го разширяваш, разширяваш и т.н.
    Ако те е страх, то с всяка бор-коронка ще стане. Материала се пробива лесно.
    На мен ми отне повече време да изравня дъното на мивката, където ляга сифона. Че трябваше да е в една равнина с горната част, а реално не беше абсолютно успореден на дъното на мивката. И понеже сифона беше по-специфичен (мелачка), то няма много гума, която да обере тази разлика от долната страна. Та със шкурка и трупче се правиш на "дърводелец".
    Последна редакция от BO; 29.01.2018, 14:54.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Това "полимер мрамор" подозрително ми звучи като смес от епоксидна смола и мраморно брашно....

      Коментар


        #4
        Баш такова си е.

        Взех бор короната заедно с адаптор и дупката стана. Материала наистина се проби лесно. След пробиването остава купчина прах. Обаче миризмата на стопената епоксидна смола е направо "върха"
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          На Пиротска 92 пробиват отвори в мивки алпака нераждаема стомана гранитни полимермрамор и плотове за смесител и батерия 0897844627

          Коментар


            #6
            На Пиротска 92 пробиват отвори в мивки алпака нераждаема стомана гранитни полимермрамор и плотове за смесител и батерия 0897844627
            Става въпрос за Варна или Габрово.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар

            Working...
            X