Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютърен проблем - GPU и дъно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютърен проблем - GPU и дъно?

    Здравейте,
    имам един нерешим засега проблем - новото дъно не разпознава видеокартата.
    Досегашната ми система - дъно Asus P5G41T-M LX3, CPU Core2Duo E8500 , GPU Ati HD7970
    всичко друго като захранване, памет си е същото.

    Сега взех Foxxconn H61MXL-K i CPU I5-2400, видеокарта, памет и захранване са си същите.
    И тук е проблема - черен екран, всички вентилатори развъртат но само това, няма и писукане от дъното.

    Слагам друга видеокарта - Ati HD5870, всичко тръгва без проблем.
    Връщам Hd7970 - не тръгва грам.

    Слагам HD7970 на старото дъно и си работи.

    Захранването е Ace 750W, но едва ли е от него, понеже с другото дъно всичко е наред.

    Доста хора имат такива проблеми, но никъде няма адекватен отговор.

    Идеи?
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    Явно новото ти дъно не се спогажда с картата, въпреки че го дават да поддържа PCI-e 3.0. Голямата карта ти е 2.1. На теория трябва да са съвместими. Разгледай какво има из настройките на биоса за видео картата. Задължително провери за нов биос за новото ти дъно и чети какво поправя той спрямо старите версии (възможно е да има фикс за видео карти). Друг вариант е да има недостиг на енергия. Новото дъно да не може да захрани картата през слота. Има ли допълнително захранване тая карта?
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Поне 2 6 пинови допълнителни конектора трябва да има. Разликата м/у 2-та процесора е 35 Вата и едва ли е това, но все пак, ако имаш друго читаво като марка захранване пробвай с него. Ако пак не изгрее, действай по съвета с ъпдейт на БИОС-а. Картата връща ли я на старото ПЦ да видиш, дали не си я подобрил при разместванията? Ако пак не стане - несъвместимост дъно-видео.
      AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
      AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
      FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

      Коментар


        #4
        Картата е с един 6 и един 8 пинов захранващ кабел. Отделно, разкачих всякакви консуматори, за да
        се елиминира захранването като вероятност. Но и няма логика да е то, след като със старото дъно всичко беше
        перфектно.
        Картата като я сложа на старото дъно си работи, на новото не.
        Биос-а сега си е с найстройки по подразбиране, гледах из менютата за нещо по-специално но не виждам.
        Ще пробвам с ъпдейт на БИОС-а, пък ще видим.

        п.с. защо форума вече не ми праща и-мейл, когато ми е писано в темата?

        Имаш ли активен абонамент за въпросната тема?
        Виделин Райчинов
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          И аз имах такъв проблем и така си седи дъното Интел и видео картата и кутията
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар

          Working...
          X