Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители за Гранде Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Говорители за Гранде Пунто

    Здравейте! Имам нужда от малко помощ. Някой дали знае размера на предни и задни говорители на Гранде Пунто? Откривам различни размери - за предните 16.5 см и 17см, а за задните на едно място пише 10 см, а на друго 13 см. И още нещо - каква трябва да е максималната дълбочина, защото и тази информация нещо не откривам... За какво друго още трябва да гледам, преди да закупя нови говорители? Също така може и да препоръчате някакви.
    Последна редакция от blue_coconut; 27.01.2018, 16:41.

    #2
    Ъп

    Коментар


      #3
      Ъппп

      Коментар


        #4
        Сигурно знаеш, но ако не знаеш - те са по инчови размери и заради закръглянето някъде пишат 16.5 см, някои може и 17 да пишат. Самите говорители обикновено имат толеранс в монтажните отворите, поне тези, които съм монтирал. Така че за отпред си търсиш кръгли 6.5 инча (16.5 см). За отзад - 4 инча, или поне така е според това ръководство:

        РЪКОВОДСТВО

        Дълбочината не я знам, но провери дали няма възможност за монтаж на по-големи 13 см с някакъв фланец. Имай предвид и самото захващне, че по картинките оригиналните говорители изглеждат като да са с 3 дупки на 120 градуса.

        А поне отзад не е ли лесен достъпа да видиш размера дали е 10 или 13 см?

        Пусни също и един мейл до някоя от по-големите фирми за кар-аудио, те би трябвало да знаят добре размерите и ще ти препоръчат съвместим модел.

        Коментар


          #5
          Колата е триврата, и в един друг Фиат форум гледах снимки - едва ли не трябва да махна половината салон (което между другото тръгнах да правя, гледайки снимките от форума ), колоните пък се оказаха занитени, и няма как да проверя за точни размери или дълбочина... Та, ми се искаше при това положение директно да я закарам на някой майстор, избираме някакъв среден клас колони, взимам си я и приключвам одисеята
          Но ще направя както казваш - звънкам, питам за размери, каква оферта ще ми предложат за монтаж, демонтаж и самите говорители, избирам си и действаме.
          Иначе като марка да препоръчаш нещо конкретно? Хубаво ли е предварително да съм си взела говорителите, или може от човека, който ще ги слага?
          П.С. Прикачам изображение да видиш до какво състояние трябва да остане колата...
          Прикачени файлове
          Последна редакция от blue_coconut; 19.03.2018, 11:24.

          Коментар


            #6
            Не мога да препоръчам нищо. Не се занимавам и не съм фен на музика в колата. Важно ми е просто да се чува там нещо, да се чуват някакви ниски и високи честоти, без претенции за супер дълбок бас и свръх чисти високи. На Бравата ми бях сложил най-евтините 13 см кръгли на Херц, просто така да се чува нещо и отзад, а не само отпред, но сравнително бързо започнаха да скърцат, сякаш имаха пясък вътре. Смених ги с най-евтините аналогични на Power Acoustic, защото колега от форума се занимава с тях. Все още свирят добре, но със сигурност по-тихичко и с по-слаб бас от Херца, за едни и същи настройки на една и съща песен.

            Коментар

            Working...
            X