Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с главата - Превърта свещ. Решения?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с главата - Превърта свещ. Решения?

    Колеги днес се реших да си ревизирам буталата и цилиндрите с една ендоскопска камера през отворите на свещите. За жалост открих че една от тях се върти но не се развива. Какво се прави в този случай? Главата ли се сменя или има по-лек вариант? Да отбележа свещите не съм ги завивал аз, и днес ги развивах на студен двигател.
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    #2
    Или се сменя главата или се носи главата на майстор.Има майстори които правят втулки с резба за свещите.А кое е по-изгодно,трябва ти да си прецениш!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Друга глава, имал съм кола с фабрични резбови втулки /заз965/ и не е работа за секи майстор.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Гледам има ремонтни комплекти точно за набиване на втулка и първо ще опитам така да спася положението ако не стане ще се търси глава. Ама в сервиз ще се прави че гледам и комплектите скъпи а те би трябвало да имат такива.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          Има комплекти за възстановявне. На по-предната кола беше правена такава втулка, още от предния и собственик. Аз минах 80 хиляди с нея преди да я бракувам, а той колко е минал така...никой не знае.

          Коментар


            #6
            Ами или втулка или наваряване + нарязване на резба. Май и двете са за майстор.
            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
            FIAT Punto sx 75 '94

            Коментар


              #7
              Имам лека представа от заваряване и в частност от наваряване на 14 мм. дупка с последващо отваряне до 13 и нарязване на резба 14х1,25-не си заслужава. Ако има ремонтен комплект вече може и в къщи да си я оправиш само ще трябва метчик колкото е външната резба на втулките.
              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

              Коментар


                #8
                Ами на първо време ще опитам с втулка и дай боже да не се налага да се сменя главата заради 1 тъпа свещ.
                Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

                Коментар


                  #9
                  Чак смяна на глава няма да е. Най-много да трябва да се свали. Прави се.
                  Но първо трябва да се пробва с готовите системи за ремонт. Важното е да намериш някой, който го е правил.

                  Коментар


                    #10
                    Често се случва при глава на 1.8
                    Сваля се свеща. нарязва се нова резба на главата. Стугар прави втулща от дурал с външна ситна резба еднаква с тази на главата и вътрешна като на стандартна свещ.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Дурал????
                      И каква е идеята да се прави втулка от материал, дето се топи на 600 градуса, след като тя ще работи на място, където се развиват 800-900 ? Отделно при нагряване това чудо развива т.нар. "междукристална корозия"...
                      Втулки за свещи се правят от мед. По-добра топлопроводимост от алуминия, по-висока устойчивост и по-висока температура на топене.
                      Последна редакция от Salvador; 28.01.2018, 10:58.

                      Коментар


                        #12
                        Главата е това, следователно два метала с различно разширение там са проблем.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          В Зимбер има такива ремонтни комплекти, а и не са скъпи.
                          Може да пробваш.
                          LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
                          LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
                          LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
                          FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

                          Коментар


                            #14
                            900 градуса - на електродите на свещите Мен друго по-би ме заинтересувало - уплътняването в резбата. Вероятно там има тънки моменти.
                            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                            FIAT Punto sx 75 '94

                            Коментар

                            Working...
                            X