Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обледяване на предното стъкло отвътре.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Опитай да оставиш леко открехнати предните стъкла на вратите.По принцип отдушника в багажника е с едни много леки гуми и те се отварят много лесно.Не знам каква гняс трябва да има по тях за да не се отварят,а са на такова място че почти няма достъп на кал и каквото се сетиш.Ако са запушени при затваряне на вратите ще кънти като варел.На стилото вратите се затварят много хубаво.Единствено влагата е или от мокри стелки или от някъде влиза вода.Едно от местата е под предния прозорец ако отворите за дъжд са пълни със шума
    198mjet Bravo

    Коментар


      #17
      При мен явно е било от мокри стелки... вече трети ден не съм имал проблем. Явно през деня загрява колкото да вдигне влагата, но не достатъчно че да изсуши, иначе от пред всичко ми е чисто и отпушено. От петък от как изсъхна стелката и се проветри колата не ми се е обледявал прозореца отвътре.
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #18
        За да не се случва това, при спиране се оставя 1 пръст отворен преден прозорец и влагата си излиза.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          Това е най-правилният отговор, на muns61.
          Решението е следното.
          1.Измийте стъклото със спирт, подсушете го и така пред 10-на дни.
          2. Вземете котешка тоалетна (силиконова) и напълнете в чорап, който трябва да седи на таблото.
          Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

          Коментар


            #20
            Ами не знам дали има нещо общо, но смених филтъра на климатроника (който по вида му имах чувството, че е оригиналния) и вече две седмици не съм имал проблеми. То е невъзможно в това време да не внесеш влага в купето, но факт е че се реши проблема. Това с котешката тоалетна е идея, в алфата бях сложил под седалката една хартиена торбичка и също имаше ефект.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #21
              Възможно е и да ти е по малко количеството фреон и пак така ще става когато си ползвал климатика и е загасиш колата направо. Аз когато използвам климатика преди паркиране го спирам 2-3 минути по рано и не мирише след това дори.
              Стило 1.6

              Коментар

              Working...
              X