Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обледяване на предното стъкло отвътре.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обледяване на предното стъкло отвътре.

    На кратко това е проблема, тука последните дни с по ниски температури точно пред шофьор в долната част на стъклото до към средата има скреж, като този отвън, трябва да го стържеш. Колата няма течове, в дъждовете си беше абсолютно суха вътре. Но е само пред шофьорското място, от другатта страна е сухо. По принцип климатроника ми все си седи с някаква грешка за релето на компресора, но не съм сигурен, че има нещо общо. Някакви идеи? Колата е от подписа.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    почисти утаюниците отпред на колата. Отвори двете вентилационни клапи и готово
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      И при мен се образува лед по предното стъкло отвътре. Предполагам е нормално.

      Коментар


        #4
        Абе не ми се струва нормално, има някакъв проблем и си мисля, че някое моторче за клапа се ебава... те по принцип си правят каквото поискат, ама ще ги профилкатирам в по-топъл ден.
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          При мен се получава така: Като е студено и стои на слънце, се напича стъклото и се изпотява от вътрешната страна. Като се скрие слънцето и температурата стане под нулата и този конденз по стъклото замръзва. Едва ли е проблем в клапите, защото като пусна вентилатора и конденза се изчиства.

          Коментар


            #6
            изчистете си под чистачките и отворете задния вентилацонен отвор
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Предполагам, трябва да се разглобява нещо. Има ли някъде тема, където да е онагледено? И къде е този заден вентилационен отвор?

              Коментар


                #8
                Може стелките да са мокри.
                Клапата е под бронята
                Може като се извади дясната кора около стопа да е почистиш.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Не знам как я мислите тая работа, но до сега за 20 години каране на коли само на една ми се е случвало да има лед отвътре по предното стъкло-беше един духащ отвсякъде микорбус, вътре всичко гума и гол метал.

                  Коментар


                    #10
                    Да. Прав си наистина. Явно не е нормално да има лед. Тази вечер се загледах на паркинга, че само някои коли им бяха изпотени отвътре стъклата. Съответно и ще замръзнат. Включително и моята. Другата седмица ще ги търся къде точно са тези отдушници. Иначе вътре в купето няма нищо мокро или влажно. не мога да си обясня от къде идва влагата. Май тази зима за първи път ми става така.

                    Коментар


                      #11
                      Хм... не се бях сетил за заснежената стелка... в интерес на истината вчера след преход от Добрич до Хасково явно е изсъхнала стелката защото тази сутрин обледяване имаше само отвън. Значи проблема е в недобра вентилация...
                      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Днес се опитах да почистя под пластмасовата кора на чистачките. Не успях нацяло, защото рамото на шофьорската чистачка, така и не успях да го махна. Другата също трудно излезе, но все пак излезе. И така с изместена на една страна кора, поизчистих отдолу. не беше много мръсно и през двата канала вляво и вдясно водата си тече надолу.
                        Въпросът ми е къде са тези вентилационни отвори. Колко са? Къде са точно и трябва ли да се разглобява нещо, за да се стигне до тях?

                        Коментар


                          #13
                          Аз ще взема да сменя и филтъра на купето, че обикновено запотяване се получава като се задръсти и явно при студено време запотяването става замръзване... и се надявам да се реши проблема.
                          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Когато колата е на слънце, влагата вътре се изпарява. Щом слънцето изчезне, или се премести и колата вече не е огряна, стъклата първи изстиват и изпарената влага веднага кондензира по тях.
                            Спасението е да няма влага в салона, или да не оставяте колата на слънце.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              А ъглите зад ботушите почисти ли? Влагата минава през кабелните проходи и температурата в таблото я изпарява и качва горе. Стъклото горе е по студено и там кондензира.
                              Пронери и вратите за вода. отпуши им утайниците.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X