Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - мит или факт е надеждността на Fiat?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Хубави са количките. С Всяка кола , правиш ли компромиси после си плащаш.
    Ако се кара нормално и се поддържа редовно си е добра кола.
    А и смятам , че са много добре направени.
    Толкова години сме карали Лади , Жигулита без да се оплакваме .
    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

    Коментар


      #32
      Надеждност на фиат

      За 24 години с дизелови фиати-смяна на два предни лагера,два комплекта четки на генератори-от жигула-лагер на водна помпа на едната -от жигула-иииии каране.Без предница,накладки,съединител и тн.Повече....здраве.....
      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

      Коментар


        #33
        Някои може да подценява Фиат ама не трябва .Сега карам Опел преди имах Пунто тогава не ми е поднасяла колата или много да въртя гуми в снега .Сега с Опела ако не карам жената за баланс неможе да карам като хората.
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #34
          Егаси работата. Следващия път на кантар преди влизане и 10 торби с пясък в колата. И спрямо показанията мяташ пясъка отпред/отзад/ляво/дясно, за да може да караш перфектната кола.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            Еми подкрепям Ключаря. И моят опел е по-нестабилен от Бравата. Уж съм със същите гуми, ама ония бяха правени във Финландия, а тия - в Русия. Може и от това да е, ама голямо въртене на гуми, голямо носене насам-натам.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #36
              Мисля, че трябва да си променя мнението си. Фиат Стило - много НЕНАДЕЖДЕН автомобил! Какво става? Само проблеми. Вижте обявите за продажба и примерно - Хонда Джаз , една и съща година е два пъти по скъпа. Как ще коментирате това?

              Коментар


                #37
                Не сравнявай цените.
                Винаги итал.колите са били по-евтини, защото са подценявани.
                Това ни позволява да караме нелоши коли почти за без пари, дори висок клас - като Алфа 166 например.
                Относно Стилото, зависи с кой двигател е.
                Но си е крачка назад след Браво/а Мареа като изпълнение и здравина.
                С мултиджета не съм имал сериозен проблем.
                Турбо маркуч, горна помпа на съединител, букса на дюза на 3ти цил, за година и половина.
                Вечно Тропащата кормилна Рейка....
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #38
                  Стило-то е бензин 1.6 103. Едва ли само заради подценяването са по-ниски цените...

                  Коментар


                    #39
                    1.6 е най-проблемното възможно.
                    Не бих си го купил. От бензиновите само 1.2 и 1.4.
                    Дизеловите - всички стават.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #40
                      Уважаеми колеги, свърши тая с подценяването. Браво като моето струва колкото съответното пежо 308 и форд фокус, а е по-скъпо от ситроен С4 и опел астра. От същия клас единствено рено меган е по-скъпо от Бравото ми. Ако човек сравнява характеристиките на колите, нещата са си точно така. Единствено мегана оставя някакво учудване. Може би затова в мен стои едно чувство на неудовлетворение от Бравото, защото при Бравата получих много повече за парите си, в сравнение с по-скъпите тогава фокус, меган, ксара и 306. От изброените европейски производители в тоя клас, Бравото за мен е най-добрия автомобил. Не е коректно да се сравнява с производители от други континенти, които работят при други условия, но върху сивик-а на хонда имам преки наблюдения. Да, много е красива, но определено сглобката е по-смотана от при Браво.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #41
                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Стило-то е бензин 1.6 103. Едва ли само заради подценяването са по-ниски цените...
                        А заради какво друго?!?

                        Давам ти следния пример:

                        FIAT Croma 1.9 mjtd
                        OPEL Signum 1.9 cdti

                        Ха да видим сега - сравняваме:
                        двигател - един и същ (FIAT 1.9 multijet);
                        скоростна кутия - една и съща (Opel M32);
                        окачване - едно и също (GM Epsilon);
                        Оборудване - всичко като екстри е в полза на FIAT (Опелът вътре е пълно дърво!)
                        По тия две коли АБСОЛЮТНО всичко, освен ламарините и пластмасите в купето са еднакви.

                        Цени (от мобиле.бг днес

                        Година 2005/2006:
                        ФИАТ от 3490 до 6500
                        ОПЕЛ от 4000 до 6600

                        Вижда се, че ОПЕЛ държи една идея по-високи цени по необясними причини, като от гореизброеното би следвало да се очаква да е обратното.
                        НЯМА никакво техническо обяснение на това, освен от обикновени човешки необосновани предразсъдъци, или както може с една дума да се опише - подценяване.

                        Коментар


                          #42
                          Сестрата купи крома лятото и дано не прочете това но предразсъдъците идват от това как изглежда колата от вън и вътре Опела бие по всички показатели. Аз преди 10 години когато купувах игрека имах пари да купя Ипсилон но не ми харесваха вътре. Сега имам пари да купя новия Ипсилон но пак не ми харесват и най вече километража по средата. Гледам и пунто след 2000 -на тях не им харесвам седалките и волана, след 2003 не им харесвам фаровете . Обаче темата е за надежноста а аз току що се преборих с един гоуф на който му изгоря бобината на 270 000 и в гоуф форума викат че била консуматив а пише на нея Телефункен и тази фирма сигурно я има още от хитлерово време...
                          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                          Коментар


                            #43
                            lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                            от вън и вътре Опела бие по всички показатели.
                            Въпрос на вкус

                            Опелът с правоъгълните си пластмаси вътре на мен ми изглежда супер грозно.



                            Коментар


                              #44
                              И като вземат да свиват краката на хората с тия излишно широки централни конзоли... Аз не мога да разбера, само на клиентите на Фиат ли им харесва да им е широко и комфортно, докато карат?!
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                #45
                                Е няма пък да се возят пътничките разкрачени я. Да си стискат краката! Ще се возят, или ще се...?

                                Коментар

                                Working...
                                X