Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - мит или факт е надеждността на Fiat?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    и двете, как си му е реда.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #47
      lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
      Сестрата купи крома лятото и дано не прочете това но предразсъдъците идват от това как изглежда колата от вън и вътре Опела бие по всички показатели. Аз преди 10 години когато купувах игрека имах пари да купя Ипсилон но не ми харесваха вътре. Сега имам пари да купя новия Ипсилон но пак не ми харесват и най вече километража по средата. Гледам и пунто след 2000 -на тях не им харесвам седалките и волана, след 2003 не им харесвам фаровете . Обаче темата е за надежноста а аз току що се преборих с един гоуф на който му изгоря бобината на 270 000 и в гоуф форума викат че била консуматив а пише на нея Телефункен и тази фирма сигурно я има още от хитлерово време...
      Нормално то тва му е болежката ма гоУфчето..
      this

      Коментар


        #48
        Да се включа и аз в темата-карам фиатки от 2001 год. До сега освен забавления да допълваме екстри(като хоби) сериозни проблеми не съм имал- като изключим един маркуч на турбото на кромата.Колите ми (ALFA 164 2.5 TD, ALFA 166 2.4 JTD M 175CV . FIAT CROMA 1,9 MJET 120CV ) не се спират и се карат и от мен и от сина ми и най-вече и от жена ми. Така ,че аз съм си доволен- и като комфорт ,и като екстри и като цени

        Коментар


          #49
          Интересно от колко време иколко км. имаш 2.5 VM-а.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #50
            кроко61 написа: Преглед на мнението
            За 24 години с дизелови фиати-смяна на два предни лагера,два комплекта четки на генератори-от жигула-лагер на водна помпа на едната -от жигула-иииии каране.Без предница,накладки,съединител и тн.Повече....здраве.....
            Няма такава кола, която за 24 години да не се разваля. Освен ако не стои само в гаража.

            Ето една съвсем точна статистика за моя фиат линеа 1.4 TJet. Притежавам го от малко повече от година, изминал съм вече 17 000 км. По колата е правено следното, като обслужванията и консумативите не ги броя, защото те не касаят надеждността:
            - Смяна на тампони макферсон, запалителни свещи, семеринг на ск.кутия, биалетки. Всъщност това го направих на втория ден след като купих колата. Така че това са проблеми, наследени от предишния собственик. А проблемите, които са се появили при мен, са изброени по-долу.

            - Допълване на климатика с фреон
            - Профилактика на стартер
            - Смяна на 1 бр. заден лагер главина
            - Смяна на заден комплект прахоуловители
            - Смяна на брава+централно заключване на предна дясна врата - 290 лв?!
            - Смяна на вентилатора на парното с втора употреба от опел корса Д за 85 лв. Нов - и то неоригинален комплект вентилатор+регулатор на оборотите ("таралеж"), е около 700 лв?!

            Това е точният списък. На мен ми се вижда съвсем нормално и средностатистическо. Фиат е кола като всяка друга. Бих казал, че мит е евтината поддръжка на фиат.
            Последна редакция от snake; 25.04.2018, 13:08.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #51
              Абе опредено не са от най здравите.... Ама частите са евитни....

              Инак какво съм правил аз:
              Помпа носачи съединител предни и задни накладки алтернатор амортисьори и тампоните и термостат...
              Проблема с е монтажа на тези части... е днес майстора си ми каза като смени амортисйорите, че не иска да ми вижда колата повече че за съеденителя 2 дена неможа да е зглоби до него ел техника който ми сваля алтернатора като ме видя замръзна , защото заговорих за ток и си помисли че пак ще го сваля...
              А пък за една капачка на скоростите 6 часа си игра и 60 лв труд.

              Ама като знам от други с какви ремонти са потънали е малко като се нещо и има ама за 50/100/150 ще се оправи...

              Коментар


                #52
                Майсторите ти са пияни, или некадърни.
                Амортисьорите се смянат от пълен аматьор, за никакво време.
                Съединителя и той е за половин ден, а не за 2 дни.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #53
                  За една капачка на ск 6 часа.
                  ХХАХАХА А А А А ХАХАХАХА.
                  Верно ли?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #54
                    Tempras написа: Преглед на мнението
                    Майсторите ти са пияни, или некадърни.
                    Амортисьорите се смянат от пълен аматьор, за никакво време.
                    Съединителя и той е за половин ден, а не за 2 дни.
                    Аз е оставих към 9 часа майстора го нямаше след обет щеше да идва.... И към 17 часа отидох беше готова да е почнал на обет значи поне едно 3/4 часа

                    Съединителя е оставих в 9 17 се обади и каза че е качен и сложил кутията имало други неща за докачване (акумулатор бушони и др...) Няма да бърза да не сбърка нещо в тъмното и се сутрин обади в 10 че е готова той почва 9... И каза тая работа беше за 200 ама нали се разбрахме за 130 понеже си редовен и като не съм пипал дизели много много... Значи на комшията ти с 159 2.4 може и да го пратя при друг аз съм на загуба с тези дизели.... Цялата та ти кола беше разхвърлена по пода...

                    Майстор Васко работи евтино, но бавно ама и без грешки и оп нещо изскочи и да изскочи -Ало еди какво си има още какво ще го правим ремонт оставяне или побългаряване ???
                    Последна редакция от fifo td 100; 26.04.2018, 21:28.

                    Коментар


                      #55
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      За една капачка на ск 6 часа.
                      ХХАХАХА А А А А ХАХАХАХА.
                      Верно ли?
                      Ами оставих към 10 часа в 12 се обади да каже, че отгоре не става трябва да ляга отдолу ама отивал да яде и да извика син, че му трябва ли двама един отгоре друг отдолу... и към 16 беше готов
                      Мрънка махах цялата конзола ръчната откачвах отдолу щангите ауспуха после син ми отгоре затяга аз държа контра от долу... и 60лв.. Май преди работих един фиат преди мама нямаше такова нещо отгоре е положих
                      За капачката на лоста на щангите говорим....

                      Коментар


                        #56
                        За амортисьорите с подходяща скоба и инструмент съм съгласен, че е бързо.... но при мен съединителя си беше приключение. Сменях си го сам, използвайки подемник, специален крик, който да поеме скоростната кутия, гайковерт и прочие. Като за начало въобще не става по инструкцията на фиат, наложи се да сваля предния мост и чак след това кутията. Избиването на лагер-а на дясната полуоска беше живо приключение. Като се закучат 2-3 неща и майсторлъка вместо за 2-3 часа може да стане за 2 дена... както при мен.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #57
                          Скоро ще видим надежността на новото Типо. Гледам по улиците на Пловдив бакшишите масово са почнали да инвестират именно в типо, което адски много ме радва . Да видим ще го бъде ли новия работен кон...

                          Коментар


                            #58
                            vnukata написа: Преглед на мнението
                            Скоро ще видим надежността на новото Типо. Гледам по улиците на Пловдив бакшишите масово са почнали да инвестират именно в типо, което адски много ме радва . Да видим ще го бъде ли новия работен кон...
                            М не е ли по точно линея ???
                            Аз се возих в една на 300 000 возеше като мерцедес няма да трака тропа 300 000 в бакшиш е бая...
                            Но гледам и инсигми се мота- едва ли са опек версии >>>> или каквото там се беше най яката... Но това е 1 опел който ми харесва .. ОПЕЛ....

                            Коментар


                              #59
                              Инсигния трудно би впрегнал някой за такси, по-скоро новата астра седан прилича на нея...и да и те не са хич лоши, абе новото си е ново

                              Коментар

                              Working...
                              X