Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гранде пунто мощност и разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гранде пунто мощност и разход

    Здравейте, имам гранде пунто 1.4 77кс 2008. На прав път няма проблем, но при изкачване примерно преди тунела на Траянови врата скоростта пада от 130 до 100, тогава минава на 4та и успява да ги задържи между 90 и 100. Има случаи, когато от 130 по същия баир ги вдига до 150, но е рядкост. Знам, че е малък двигател и не очаквам чудеса, но поне да поддържа скорост от 130 не би трябвало да е големия проблем. На диагностиката няма грешки, които биха могли да са причина за това поведение. Другият проблем е, че моментни разход, който отчита при 110км/ч е около 16-17, което не е близо до реалноста, понеже като сипвам и си показва, че горе долу харчи 8. Кой е датчика, който отчита тези показания?
    Благодаря и поздрави

    #2
    За разхода - най-вероятно не си забелязал, че това са километри на литър. При показания 16 - 100 делено на 16 - 6,25 на сто.

    Коментар


      #3
      Така е колега, колата няма как за тези коне да върви много особено на баири, а и на 10 години вече няколко коня са избягали, така че преглед на главата, клапаните може да върне от мощността и евентуално чип тунинг (въпреки и скъпичък) би могъл да те бутне малко от малко, попринцип от 77 коня ги правят към 86-88.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Не го вкарвайте във филми да ревизира. Този мотор 1,4 8в идва леко слаб. Ускорение на равно над 140 км/ч е мъка, а какво остава да искаш да ги държиш в продължително изкачване. Правена е за градски условия придимно. Макс въртящ момент е сравнително ниско за бензинов мотор ( около 3000об). За този мотор всяка скорост над 130-140км/ч по продължително време си е зверство. Изхождам като аналог с моето 1,4 12в, което има сходни показатели.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          Имах Гранде 1.2 и там положението беше същото,така,че свиквай.
          EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
          EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
          FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

          Коментар


            #6
            Аха, ясно. Ще се засилваме преди баир и така. Благодаря за отговорите. А относно разхода това беше причината. Не съм очаквал, че ще се отчита км/л.

            Коментар


              #7
              Колега, от почти две години вече съм собственик на Гранде Пунто с абсолютно същия двигател 1.4 77 к.с. На други колеги, търсещи мнение за този модел, съм описвала нееднократно този проблем - двигателя е малък за извънградско, разхода над 100-120 км/ч се вдига неимоверно, колата почва да бучи все едно ще излита в космоса На магистрала с над 130-140 се озорва, още повече на баир, случвало ми се е чак на 3-та да върна, за да не спра (лятото се кара на отворени прозорци, за климатик се забравя ).
              Иначе за градско е идеална - малка, повратлива, нормален разход, мощността е достатъчна.

              Коментар

              Working...
              X