Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1,9 JTD - метално чукане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1,9 JTD - метално чукане в двигателя

    Здравейте колеги,
    от известно време карам с силно метално чукане в двигателя от страната на ремъците.
    Ходих при 100 "майстора" и резултатът е нулев. Всеки казва различно и никой не иска да го прави.
    Диагнозите са от дюзи, разпръсквачи, до повдигачи, лагер колянов вал, нещо по ремъците и какво ли още не......
    Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има решение, нека бъде така добър да го сподели.

    Ето линк към чужд клип със същия проблем
    Последна редакция от ivokolev; 19.01.2018, 20:19.
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    #2
    Ремонтираш и толкова .
    Сваляш едно по едно
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      kluchar написа: Преглед на мнението
      Ремонтираш и толкова .
      Сваляш едно по едно

      То ако свалям едно по едно на кола на 16 години, дали няма да е по-евтино да си купя две други???
      Stilo 1.9 JTD 115Hp

      Коментар


        #4
        Едва ли .
        Ако по колата другото е добре направи си мотора.
        Ако има и други проблеми тогава е махаш .
        Ако ти се дават пари тогава е друго.
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Този който ти е казал "лагер колянов вал"го прати да пасе овце,а не да се прави н майстор.Ако е лагер,то вече мотора да е затегнал отдавна.По ми бие на лагер на обтегача на ангренажа или некоя от ролките.Свали първо пистовия и запали,ако пак чука махни капака на ангренажа и слушай.При по високи обороти как е.Усилва ли чукането или не.И не е зле все пак да провериш зацепването на ангренажа.Може да е пескочил някои и друг зъб.Дано съм полезен
          Последна редакция от GeletoFIATbravo; 19.01.2018, 21:28.
          198mjet Bravo

          Коментар


            #6
            Ако тракането е същото, този който е постнал клипа в ютюб е отговорил в коментарите какво е излязло. Аз също смених шайбата на коляновия вал, но не тракаше толкова силно.
            Fiat Stilo 1.9 JTD, 115 hp (2002), 3 врати

            Коментар


              #7
              Трака най-силно между 1500 и 2000 оборота.
              Не би трябвало да е свързано с ангренажния ремък, защото след като започна да трака съм го сменял и промяна няма.
              В понеделник ще я карам пак в сервиз и да видим какво ще кажат. Накрая ще си я карам така докато издържи

              Забравих да спомена че я карам така вече 15 000 км..........
              Последна редакция от ivokolev; 20.01.2018, 17:24.
              Stilo 1.9 JTD 115Hp

              Коментар


                #8
                А как я зацепихте с пети или по белези. Да не стане така че някой клапан да целуна буталото
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  А как я зацепихте с пети или по белези. Да не стане така че някой клапан да целуна буталото
                  Не знам как са го зацепили. Сменяха ми ангренажа в сервиз.

                  emiliyan.martinov написа: Преглед на мнението
                  Ако тракането е същото, този който е постнал клипа в ютюб е отговорил в коментарите какво е излязло. Аз също смених шайбата на коляновия вал, но не тракаше толкова силно.
                  Шайбата съм я сменял вече два пъти за 80к км. И двата пъти се беше скъсала но не е тракало така.
                  В сервиза ги попитах дали няма да е добре да свалят пистовия ремък и да я запалят, но според тях било нещо по двигателя.

                  Най-лошото е че по повечето сервизи се учат върху нашите коли
                  Stilo 1.9 JTD 115Hp

                  Коментар


                    #10
                    Баш на клапани чука.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Колега писах ти по горе да проверите как е зацепен ремъка(ангренажа).За 15хкм каквото и да е по кол.вал,газоразпределителен вал и др да е станало мазало.Ако имаш прескочил зъб точно така ще трака.Един зъб преди смъртта на бутало.А и какъв е тоя сервиз в който гадаят на боб че няма смисъл от сваляне на пистовия.Като са сигурни за "нещо"по мотора да кажат какво е.Едва ли в Свищов са само тия капацитети,потърси мнението и на други
                      198mjet Bravo

                      Коментар


                        #12
                        Обиколил съм поне 3-4 сервиза тук и никъде никой нищо не казва. Дори и не искат да се занимават като че ли......

                        Тракането се появи преди смяната на ангренажния ремък, което не значи че стария не е прескочил и после да са зацепили по него и новия .
                        Stilo 1.9 JTD 115Hp

                        Коментар


                          #13
                          Последно се оказа че не е нищо по пистовия ремък. Запалихме със свален такъв и чукането продължи.
                          Според поредния майстор, е нещо по двигателя и най-вероятно ще се наложи сваляне на глава което предполага скъп ремонт.
                          Ремонт който не си заслужава за кола която струва под 2000 лв.
                          Аз лично съм доволен от нея за близо 7 години, но може би е време да се разделяме......
                          Stilo 1.9 JTD 115Hp

                          Коментар


                            #14
                            Ами Иво,сега свалете капака на ангренажа и проверете белезите.Все некаде там ще е скрито кучето.Най лесно е със раздялата но знае ли човек новия(стар)внос каква картинка е.Е това е мое мнение и не се връзвай.Успех послепис:толкова ли са се ояли майсторите че не им се занимава,аз си мисля по скоро че не са в час
                            198mjet Bravo

                            Коментар

                            Working...
                            X