Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се кара Дизел ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Няма абсолютно нищо да се повреди, ако се поддържат 80 на 6та. Не се заблуждавайте.
    Проблем ще бъде, ако започнем да тормозим автомобила, подавайки пълна газ, от ниски обороти, на висока предавка.
    Тогава к.вал и цялата трансмисия наистина се натоварват до много голяма степен.
    Карам постоянно на 6-та с 80.
    И по булеварди, и зад камиони, извън града.
    Ако искам да ускоря леко, го правя, галейки педала на газта, едва едва.
    Ако искам да ускоря нормално, връщам предавки.
    Ако започва изкачване, задължително връщам предавки.
    Досега нямам разбит маховик.
    Всичко е въпрос на усет.
    Ако нямате такъв, карайте на с 80 на 3та.....
    Последна редакция от Tempras; 15.01.2018, 02:02.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #17
      Тя не сменя ли някъде там? Защото от това където съм виждал често си държи и 1000 оборота.
      Да, при съвсем леко каране се върти около хилядата. Ако натиснеш педала си връща предавки и се цеди във високи обороти.

      Коментар


        #18
        fifo td 100 написа:
        Добре сутрин на -10 така при престой като е запалиш газ веднага на 4000/4500 оборота така както казват всичко да изкара да видим до къде ще го докараш.

        Лично аз дизелите ги деля на 2 вида тези който имат мощност в ниските обороти и просто няма смисъл да ги звериш на 3000 и нагоре и такива за цедене като моето ЮМЗ но и на един колега 13 г акорд 2.2
        Изобщо не съм казал че трябва да я караш в обороти. Чети какво съм написал. Няма дизел който да цедиш в 3000 оборота особенно студен.
        Явно колата ти е с проблем.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          как 12 14 на 100 нафта? Къв е тоя разход?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Като цяло безсмислена тема малко се получи. По-добре пробвай няколко пъти в града и извън града как се държи колата и какъв е разхода и сам ще намериш комфортната зона на колата и на джоба си. Наистина всичко е до усет. От есента и аз се сблъсках със служебно возило дизел (1,6ТДИ BMT DSG) и първите 2-3 карания ми бяха доста объркващи, но се свиква лесно. Уж по каталог я дават в града 4,5/100, но още никой не е успял да я доката на под 7-7,5/100. Сигурно ако обикалям с 80 по околовръстното цял ден може и да стане Така, че от към разход не очаквай нещо, а ако караш на къси разстояния - съвсем
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Наистина малко се измести темата , моят въпрос не беше в насоката за разхода , колкото исках да питам извънграда в турбо режим ли да я карам ( от 2100) или преди ( до 2000 о. ) как е по- икономично и то от чисто любопитство , мен разхода не ме бърка , аз не съм за литър -два на 100 км . . И колега Fifo , не , не карам дизел от ония ден , имам сефте дизел РЪЧКА лично мой . И както някой споделиха тука за разходи , може и аз да споделя разходи дизелови на предишни коли от както имам книжка ( казвам мой , не на мама и тати ) , Ауди А6 2.5 150 душегуб 12-13 , 18 зимата като мета улиците , Санта Фе 2.2 197 11-12 ( 6.6 съм го свалял извънградско ) , говоря само дизели и автомат , и накрая едно скромно пунто 1 с малка душичка 1.1 54 13-14 газ , сега съм с пунто 2 80 , 7-8 градско ..

              Коментар


                #22
                Извън града няма какво да го мислиш толкова. Малко са тия дето след 120км горят малко, затова сам си прецени с колко ще караш. Защото както казах всичко си е до усет и автомобил. Чудят се как А8 или нещо друго с голям мотор харчи малко. Еми като има повече предавки и с 200 е на 1К и малко оборота е така.
                1.5dCi Евро6В в София ми харчи 4.5-4.8л/100км. Като го кача на магистралата и веднага отива на 6+ а ако пък го карам 150-160 отива на 8л. На магистралата Суперб с 160км на темпомат ми дава 5.6л S-класата която споменах по същия маршрут със скорости близки до 200 прави среден разход около 8л. Затова автомобили много, разходи различни.

                Коментар

                Working...
                X