Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 22

Тема: Как се кара Дизел ?

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    01.06.2015

Как се кара Дизел ?

Понеже нямам опит с Дизел - ръчка , та в главата ми изникват някои въпроси , на някои от които отговорите им са относителни , но все пак ннека всеки сподели какво мисли !
    На моето Пунто JTD турбината " включва " и му идва силата на 2000 оборота и на 2800 ~ 2900 , турбото явно "свършва " , кефа приключва и колата се усеща , все едно е чист дизел . А гледам по каталожни данни максималната му мощност е на 4000 оборота и съм гледал клипчета как хора , тестват техните Пунтаци и ги цепят до към 4-4200 . Моята , макар , че никога не съм я тествал за секунди , а и нямам намерения , макар , че често я натискам до долу , винаги превключвам на 2800-2900 , та въпроса ми е , нормално ли е това усещане след 3000 оборота и дали ще се случва нещо и до 4 000 , когато се достига максималната мощност ? Колата не пропушва в нито един оборотен диапазон , за EGR не зная , не съм гледал , нито пипал . И следващия въпрос също много ме интерисува от любопитство , извънградско как е по- добре да се кара дизела с цел икономия , в турбо-режим или преди него ?? Знам , че турбината върти постонно , както някои ще кажат , просто пика идва от 2000 до 2800 , тези обороти аз наричам турбо-режим ! ?
    Благодаря ви и се извинявам , ако темата и в грешния раздел . . !

Фиат маниак Аватарът на pixelbs
    Регистр. на
    25.04.2010
    моторът на които обороти ги дава максималният въртящ момент , там си карай колата ,
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    01.06.2015
    1500 ? T.e преди турбо режим ?

Фиат маниак
    Регистр. на
    22.03.2009
    Цитат Павлин_Хаджиев написа: Преглед на мнението
    Понеже нямам опит с Дизел - ръчка , та в главата ми изникват някои въпроси , на някои от които отговорите им са относителни , но все пак ннека всеки сподели какво мисли !
    На моето Пунто JTD турбината " включва " и му идва силата на 2000 оборота и на 2800 ~ 2900 , турбото явно "свършва " , кефа приключва и колата се усеща , все едно е чист дизел . А гледам по каталожни данни максималната му мощност е на 4000 оборота и съм гледал клипчета как хора , тестват техните Пунтаци и ги цепят до към 4-4200 . Моята , макар , че никога не съм я тествал за секунди , а и нямам намерения , макар , че често я натискам до долу , винаги превключвам на 2800-2900 , та въпроса ми е , нормално ли е това усещане след 3000 оборота и дали ще се случва нещо и до 4 000 , когато се достига максималната мощност ? Колата не пропушва в нито един оборотен диапазон , за EGR не зная , не съм гледал , нито пипал . И следващия въпрос също много ме интерисува от любопитство , извънградско как е по- добре да се кара дизела с цел икономия , в турбо-режим или преди него ?? Знам , че турбината върти постонно , както някои ще кажат , просто пика идва от 2000 до 2800 , тези обороти аз наричам турбо-режим ! ?
    Благодаря ви и се извинявам , ако темата и в грешния раздел . . !
    Koлега,казвате че често я натискате до долу и превключвате на 2800-2900оборота,ами задръжте до 4000 и ще разберете какво се случва!

Цитат valentin_63 написа: Преглед на мнението
    Koлега,казвате че често я натискате до долу и превключвате на 2800-2900оборота,ами задръжте до 4000 и ще разберете какво се случва!
    Примерно

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Автомобила трябва да се усеща, няма значение дали е бензин или дизел. Следователно оборотите в които ще сменяш предавка зависят от натоварването.
    Също така всичко си зависи и от автомобила. Защото като карам 150к.с и при 90км искам да задмина бързо му натискам педала без да връщам скорости и той си задминава. Докато 90к.с пак ще го направи, но за да е макс. бързо иска да му върна една надолу, нищо, че е дизел.

Регистр. на
    25.04.2010
    Цитат Павлин_Хаджиев написа: Преглед на мнението
    1500 ? T.e преди турбо режим ?
    там ти е най економична колата , а иначе ако искаш ,около 2000- 2500
    моята линеа също на 1500 оборота ги дава 300Нм
    на 6 скорост на 2000 оборота развива 120 кмЧ, та аз рядко я карам
    над 2500 оборота
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    01.06.2015
    А турбото вдига ли разхода ? Като я карам на 2200 примерно и я закрепя на тия обороти 100 км да я карам , повече ли ще ми изгори отколкото ако я карам 100 км. с под 2000 оборота ?

Регистр. на
    25.04.2010
    колкото повече обороти , толкова по висок разход на гориво , разбира се без да я мъчиш колата на
    изкачванията с ниски обороти ,
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    От друга страна на 6та с 80, после ревеш от маховик....
    Аз моята гледам да я държа между 2000 и 2500 оборота на 4та и 5та.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Как се кара Дизел ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •