Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с мотора през първите секунди след палене (чистене на маф (MAF) сензор)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с мотора през първите секунди след палене (чистене на маф (MAF) сензор)

    Здравейте колеги,
    Имам странен (поне за мен) проблем с мотора.
    Проявява се когато колата не е карана 1-2 дни, при по-честа употреба е ок.
    При включване на скорост и подаване рязко на газ през първите 30 сек до 2 минути колата няма мощност и губи обороти, направо си забива муцуната (оборотите не играят).
    След това всичко се оправя и всички работи нормално.
    Единственото което ми хрумва е че на компютъра му трябва някакво време за да се адаптира, което ме навежда не мисълта че някой сензор може да не работи ок.
    Сещам се само за MAF сензора (нали въздуха в София ни е много чист, а и не вярвам някой да го е чистил до сега).
    Някой има ли идея от какво друго може да е и как да проверя дали това е проблема или е от друго нещо.
    Съответно и препоръки за чистене на въпросния сензор
    Проблема не е съществен, защото колата обикновенно се загрява около минута преди да тръгне, но е дразнещо и може да е симптом за по-голям проблем.

    Колата е Крома, 1,8 бензин (140кс)
    Fiat Croma 1.8 140hp

    #2
    Ако не се лъжа мотора е на опел и е с директно впръскванеНай-вероятно ти е изпърдян температурния датчик или бобината е решила да се предава.Трябва ти диагностика(бобината си е доста скъпа)

    Коментар


      #3
      Направо си мирише на недостатъчно гориво. Вероятно помпа. Ама трябва да се мери.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Той човека сам си го казва - няма мощност демек няма зоб колицата
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Ако не се лъжа мотора е на опел и е с директно впръскванеНай-вероятно ти е изпърдян температурния датчик или бобината е решила да се предава.Трябва ти диагностика(бобината си е доста скъпа)
          Да - мотора е на опел (то цялата кола е опел под прикритие) Оборотите не играят и се проявява само за малко време - не вярвам да е бобина. Кой температурен датчик визираш, за да проверя

          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          Направо си мирише на недостатъчно гориво. Вероятно помпа. Ама трябва да се мери.
          И аз си го мислех, но се оправя след минута - 2 и след това няма проблеми. Това ме навежда на мисълта, че е нещо което се "адаптира". Смених и бензиновия филтър (да не запича нещо в него), голяма гняс беше, но не е това. Колата се кара на газ от излизането и от магазина и помпата не е от най-използваните неща (за по няколко мин след запалване....).
          Аз се съмнявам дали не преобогатява сместа, но нямам идея как да птоверя?!?
          Fiat Croma 1.8 140hp

          Коментар


            #6
            Миронов не е по темата но имаме проблем с една крома като твойта която пълни картера с бензин...бензиновата помпа ти е спряна при работа на бензин? Ти ли си я спрял или е оригинал така? Разбирам че си със ''заводска газ''?
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
              Миронов не е по темата но имаме проблем с една крома като твойта която пълни картера с бензин...бензиновата помпа ти е спряна при работа на бензин? Ти ли си я спрял или е оригинал така? Разбирам че си със ''заводска газ''?
              Газовата е "заводска", колкото са заводски газовите на дачиите в България - дилъра в Италия я е сложил. За да съм честен, не съм се замислял дали е спряна или работи на някакъв минимум. По-скоро да работи на минимум, защото като свърши газта се прехвърля на бензин, без да има проблеми (разбира се само по пищенето на зумера на газта).
              Не съм разглабял много по колата за да ти кажа как е. Ако не се лъжа има някакъв обратен цикъл който връща неупотребения бензин в резервоара (така беше на моя стара кола, но с моноинжекцион). Погледнете дали няма нещо подобно и тук и дали е ок.
              Проблема е кофти, успех с решаването му.
              Fiat Croma 1.8 140hp

              Коментар


                #8
                помпата не се спира за да пази дюзите, а в помпата има регулатор на пружина.
                Любо на сестраги кромата ке опитва са регенерира дпфа но не успява
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Според мен нещо по газовата система пропуска и колата се налива с газ.Ако не е с директно пръскане може бензиновите дюзи да капят вечер и за това да прави така.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    А нещо по налягане на горивото случайно да не е. Щом го прави след по-голям престой ми навява тази мисъл.

                    Коментар


                      #11
                      kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                      А нещо по налягане на горивото случайно да не е. Щом го прави след по-голям престой ми навява тази мисъл.
                      Като се стопли ще проверя, сега в студа ме хваща мързела
                      Fiat Croma 1.8 140hp

                      Коментар

                      Working...
                      X