Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на DPF - как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Малко Оф топик, ама каква е тая кола дето ще и отпадне гаранцията ако закачиш блутут адаптер към OBD2 буксата? С него само четеш, и триеш грешки иначе не може да променяш настройки на колата за Torque говоря. Иначе е подходящи настройки изкарва доста добра информация включително и за ДПФ-а.
    Няма значение каква е, след като и закачам ори диагностика и пак ми изкарва съобщение... не бих рискувал с нещо което съм виждал да прави големи бели. Още повече, че такова нещо съм пробвал на еспейса ми и там няма шанс за връзка.

    Коментар


      #32
      Като четох това за бургията ф25, се сетих за един пич, дето беше писал в английския форум, че е направил само 1 дупка през дпф-а с ф22 и толкоз. Няма вече запушване (мноо ясно), няма регенерации. Беше писал и че ще пише, ако има проблем, ама повече не беше писал. Аз лично смятам, като ми се запуши филтъра, да постъпя точно така.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #33
        Днес карах колата на канал при един сервиз за ауспуси и видях следното нещо - катализатора и ДПФ-а са един след друг но са съединени със заварка, няма фланцова връзка между тях. Реших да махам и двете и на тяхно място да насадя резонаторно гърне, но въпроса е какво да правя с двата датчика (вероятно температурни) и двете тръбички които влизат в гърнето, които вероятно ходят в някакъв датчик за диференциално налягане. Мисля си да ги съединя (двете тръбички) посредством едно от маркучетата които ги съединяват с тези дето влизат в гърнето.
        Ако не стане, или по-точно ако стане нещо не както трябва, ще върна старото положение след като разпробия ДПФ-а, което ми се вижда бая трудна мисия, понеже бургията ще трябва да е дълга поне 70 см.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #34
          Хм дпф с катализатор за запалването вътре. отпред на изпускателя трябва да имаш катализатор отделно.
          Махай ги софтуерно и режи до дъно.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            Двете тръбички впръскват нафта от двете страни във филтъра.Като ги съединиш няма да направиш нищо,защото компютъра ще подава нафта за впръскване към филтъра на определен интервал и нафтата няма къде да отиде.най-вероятно ще тече от някъде и има голяма вероятност да се запали.Поради тази причина като се махне филтъра се прави и софтуерна намеса.Иначе и ДПФ-а и катализатора са в едно общо тяло.Даже няма нужда от резонаторно гърне.Прави се един разрез на ауспуха,изваждат се филтъра и катализатора и след това там където е рязано се заварява.Аз направих така и нямам никакви проблеми.Между другото няма и пушене от ауспуха след премахване на филтъра и катализатора.
            Ланча Капа 2,0 VIS
            Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

            Коментар


              #36
              Гаси и филтрите, тръбичките, горивото...
              Моя съвет е да изтърбушите филтъра с една арматура, без да го режете. При прави филтри това е лесно. Просто да си направите една "застраховка" за бъдеще.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Двете тръбички впръскват нафта от двете страни във филтъра.
                Това сигурно ли е?
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #38
                  Катализатора ти трябва да е отделно.
                  В дпф имаш малка пита която нагрява и пали нафтата от тръбичките.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #39
                    Ко? ...и реотан ли има?!
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #40
                      не малка пита катализатор той нагрява и пали нафтата като я пусне компа. Имаш още един катализатор.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #41
                        Ммм... имаше ДПФ, вече няма... и колата тръгна. Сега имам едно торбе с парчета към 2-2,5 кг... Въпроса е какво да ги правя - някой купува ли ги, или само за катализаторните пити има пазар?
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #42
                          Изкърти ли го?
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #43
                            Да, изкъртих го... и вече съм в отбора на BSR (Black Smoke Racing)
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #44
                              Ако е свален цял и не е на парчета върви от 140 до 160 лв. Виж номера обаждаш се на обявите в нета и казваш номер и получаваш оферта. Ако си извадил парчетата обаче можеш с чиста съвест да ги правиш каквото искаш няма да ги купят.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #45
                                Click image for larger version

Name:	what-is-dpf1.jpg
Views:	1
Size:	48,6 KB
ID:	2095349Click image for larger version

Name:	Green-Flag-DPF-advice_3-1600x1235-1024x790.jpg
Views:	1
Size:	151,5 KB
ID:	2095350

                                Колеги още малко ще ме убедите,че има и печка в него. Запалването на твърдите частици става посредством промяна момента на впръскване към закъснение.

                                Коментар

                                Working...
                                X