Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1.9 jtd съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1.9 jtd съединител

    Пускам темата с молба за съвет преди 2 години смених на моята мареа маховика с твърд от алфа 2.0тс сложих притискател от фиат 2.0 и феродов диск от алфа 2.0 сега след около 30к км. започна да приплъзва и да тресе при потегляне ясно е че ще се сменя съединителя въпроса е че притискател намирам за фиат 2.0 ,но феродов на пазара само не сполучливи марки като mecarm и GST за жалост. Та питането ми е да взема ли пак мекарм или за взема един втора ръка и да го наковът кои според вас е по добрият вариант?

    #2
    каккъв беше размера на съединителя.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      230 с 20 зъба

      Коментар


        #4
        ще погледна днес утре нещо и ще ти пиша, имам един съединител на 5 хил км. на 6 месеца, ако става и ако ти харесва ще го измислим за някви къси. но първо да го проверя.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          ОК чакам драскай

          Коментар


            #6
            някои друг някакво мнение?

            Коментар


              #7
              нов съединител е около 230 до 270 лв. за люк. има ги налични при вносителите
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                нов съединител е около 230 до 270 лв. за люк. има ги налични при вносителите
                Това ми е ясно идеята е че съм със твърд маховик от браво мареа 2.0 и ако взема комплект за него става но има един досаден шум на място (едно чаткане) за това се слага феродов от алфа 156 2.0 тои има (успокоител) пружини на зъбците мисля че са, а притискателя на алфа пък не става за фиат за да стане както трябва трябва да взема нов комлект за алфа 300+ лв. + лагер за браво мареа 2.0 + притискател браво мареа +160 ще ми дойде множко за това съм решил или втора ръка феродо с наковаване ако трябва или ново само че на пазара само ментета за жалост.
                Ако на някои му изпадне феродов диск от алфа156 2.0 да драска.

                Коментар


                  #9
                  Ами то и на бравото си има пружини на диска,така,че слагай един нов комплект и карай.

                  Коментар


                    #10
                    Ами то и на бравото си има пружини на диска,така,че слагай един нов комплект и карай.
                    Преди около 3 години смених маховика и съединителя като се ръководих от темата в старият форум(http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=330) та там колегите обясняват как комплекта от бравото става ,но се получава едно леко чаткане на празен ход и претрисане при потегляне.
                    Тогава сложих както трябва феродов от алфа и притискател от браво всичко беше ок с изключение че боксуваше при по агресивен тунинг и рязко натискане.
                    Понамалих малко мощността и нямаше проблем ,но сега пак се появи тресене при потегляне и боксуване.
                    Затова сега съм решил пак да сменям съединителя и честно казано не ми се рискува с цял комплект ако има информация че с този комплект няма да има такива проблеми моля споделете.

                    Коментар


                      #11
                      Тресенето според мен е от заминал притискател! Намери си стар феродов диск( оригинален ) от някоя морга или някой познат за алфа 156 2.0, пиши ми и ще се разберем да ми го пратиш да ти го накова! Мисля, че проблем няма да имаш!

                      Ред: И бягай от този мекарм!!!
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        #12
                        Смених съединителя изцяло с нов комплект валео сега няма да приплъзва държи се нормално ,но има пак един проблем понякога при полу отпуснат педал съединителят зацепва напълно и се получава все едно съм го пуснал рязко, съмнява ме някоя от помпите въпреки че няма видимо течове възможно ли е да изпуска при по голямо напрежение от към съединителя?

                        Коментар


                          #13
                          Не е нужно да изтича течност извън помпата - просто вътре изпуска
                          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                          Коментар


                            #14
                            Константинов написа: Преглед на мнението
                            Не е нужно да изтича течност извън помпата - просто вътре изпуска
                            Добре сега въпроса е къде вътре и коя помпа има ли вариянт да я връща в казанчето.
                            Дайте съвет как най лесно да я хвана коя от двете помпи е проблема ако вобще е там.

                            Коментар


                              #15
                              Напрежението от съедин. е едно и също. Може при връщане лагера нещо да задира. Аз когато се сетя пръскам масло в посока лагера през една правоъгълна дупка на кожуха през която се виждат зъбите на маховика и белега на ГМТ и педала ми олеква за известно време. Двете помпи са абсолютно еднакви по устройство и действие-едностранен хидр, цилиндър и двата си бутат един към друг хидравличната течност. При жигулитата ми първо се скапваше долната щото е долу в калта. ''...просто вътре изпуска'' течноста минава след О пръстена и когато буталото тръгне назад я качва в казанчето
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X