Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно настолен компютър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет относно настолен компютър

    Колеги,
    въпросът ми е дали бихте си купили ето това:

    https://www.pcstore.bg/bg/pc-monitor...box-additional

    Пояснявам:
    Трябва да сменя един 15 годишен динозавър. Каквото и да сложа на негово място ще лети, но ми е нужен съвет от къде и какво да взема.

    Говорим за бюджетни варианти. Изискванията към машината не са високи. Трябва да става за интернет и туй то
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Твърдо не.
    - изключително слаб процесор
    - DDR3 вече е минало и освен за компютър втора употреба за друго не става ( все едно да си купиш чисто нова кола, моноинжекция)
    - мини PC-тата винаги са били много по скъпи от аналозите си в големи кутии или лаптопи

    Купуваш си за 150-200 лв, компютър с гаранция втора употреба, нещо от сорта: http://rmania.net/kompyutri-fujitsu-...vdrw-3045.html
    Може и да му добавиш едно SSD за 100-тина лева и ще си доста по-доволен.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Подкрепям колегата. По-добре нещо 2-ра ръка, но много по-бързо и практично. И от мен няколко варианта/които аз бих погледнал/:
      Ако държиш да е дребно - http://alphacom-bg.com/product/1179/...4gb-500gb.html
      http://alphacom-bg.com/product/1112/...8gb-500gb.html
      http://alphacom-bg.com/product/1225/...2-8gb-1tb.html
      AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
      AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
      FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

      Коментар


        #4
        Благодаря за съветите. Ще ви послушам.

        Видях предложенията ви. Ще поразгледам и още
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Пиши на Веселин 10 чуите се и виж каква оферта ще ти измисли. Отделно може да ЪПне твоя комп. Но съвега ми е да не се мяташ на готови комфигурации.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Като човек, който това работи, да продава компютри ще те посъветвам да си купиш чисто нов компютър с максималния ти за теб бюджет от 450 лева да речем, възможно най- мощния процесор.
            Втора употреба предложенията по- горе не са никак лоши и като качество на изработка определено ще надживеят доста съвременни части предвид, че са по- марково производство и дъната издържат доста повече.
            Обаче 2-3 поколение I процесори макар и 5 та серия, вече не са нищо особенно. Гледам имат УСБ 3, така че най -вероятно и САТА 3 имат, което значи че няма да ограничават ако се ползва ССД, но въпреки всичко по- добрия вариант според мен е да си вземеш макар и Pentium клас процесор, но излезнал на пазара тази година, от колкото процесор 2011 година.
            За 450 лева се сглобява цял нов комп с бюджетна кутия, дъно и захранване, ССД и памет 4 ГБ, понеже в момента паметта е с баси цените ... Най добрия вариант е да се мине направо на 8 генерация интелски процесори, но най- ефтиния е 240 лева + че дъната, са доста по- скъпи там. Но поне ще е нещо, което ще има сила поне следващите 2-3 години.

            Коментар


              #7
              GIGABYTE H110M-S2, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, LGA1151 Цена: 92,13 лв.
              INTEL PENTIUM DUAL CORE G4400, 3.30GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake Цена: 99,97 лв.
              KINGSTON 4GB DDR4 2133MHz HyperX FURY, CL14 /HX421C14FB/4/ Цена: 89,11 лв.
              ADATA 128GB 2.5" SSD Ultimate SU800, 3D NAND SATA III Цена: 112,69 лв.
              GOLDENFIELD F16B, with 500W PSU Цена: 53,50 лв.

              Преди месец време го събирах. Нищо специялно, но за тези пари толкоз.

              Коментар


                #8
                Единственото, което си струва в момента да се купи ново, е сокет АМ4, тъй като ще позволява ъпгрейд.
                Иначе за такъв бюджет, препоръчвам твърдо втора употреба, аз лично бях на кантар дали да взема това, но в крайна сметка си купих нов за близо 1000лв:

                https://ardes.bg/product/lenovo-thin...-120ssd-103476

                Това е цената със 120GB SSD диск. Има си USB 3.0 и два дисплей порта, които лесно стават на HDMI. Ардес дават 30 дена за тест, в които можеш да върнеш компа без никакво обяснение и ти връщат парите.



                Последна редакция от DJPOPA; 27.12.2017, 15:10.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Освен ако липсата на място там където ще стои не го налага, мини-компютър или както там се казва, аз не бих си взел. То за тия пари има лаптопи дето са къде по-практични от него, или пък може да се сглоби нормална конфигурация дето ще е в пъти по-производителна.
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #10
                    Мястото не е проблем.
                    Парадокса е, че наистина има лаптопи, които за тези пари са със същите параметри и сега драмата се видоизменя в настолен или лаптоп за този бюджет (около 500 лева).

                    Както се казва утрото е по-мъдро от вечерта
                    Ще ви държа в течение.
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      Е то нищо от посеченото не ми мяса на комп... Телефона ми е по мощен от горните неща....

                      Коментар


                        #12
                        Е човека каза, че му трябва за интернет, вие къде го пратихте. ДДР3 не струвала, онова не струвало,
                        ами аз като съм с Core 2 Duo E8500 какво точно съм изпуснал?
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          аз като съм с Core 2 Duo E8500 какво точно съм изпуснал?
                          Ако видиш с каква скорост ми зарежда и бачка новия компот, ще разбереш колко много изпускаш. Само допреди 1-2 седмици и аз си мислех като теб и налягах стария Athlon x2 215 с 4GB DDR2. Живота ми минаваше в чакане да зареди това или онова. Сега няма чакане вече-щрак и го е заредил на момента. Бастър копче и Уиндоус 10 зарежда за 10сек.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #14
                            Ето оттук си взех машината още вчера:

                            http://www.kvantservice.com/pricelis...max=230&page=2

                            500 ГБ твърд диск, 4 ГБ РАМ, процесор i5 нещо си...не помня вече, ДВД записвачка и опция за добавяне на SSD диск и още три слота за РАМ памет. Тоест става за подобрения в бъдеще. Цената беше 200 лева.

                            Супер доволен
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #15
                              И аз от Квант Сервиза купих лаптоп за брат ми преди 1 седмица-Fujitsu Celsius H710 с четириядрен i7, 8GB DDR3, 500GB HDD, 15.6'' Full HD Display, USB 3.0, Display port....и т.н.т. за 570лв. Дойде много запазена машинка, доволни сме.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар

                              Working...
                              X