Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo - общи въпроси преди покупка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo - общи въпроси преди покупка

    Здравейте, колеги. Замислям се напоследък дали да не продам Алфата (159) и да взема Фиат Браво. Карам колата основно градско и тези коне просто няма къде да се ползват, да не говорим, че толкова голяма кола също не ми трябва, макар че знам как съм се грижил за нея и как при всяко потропване се кара при Румен, но както и да е.

    Та тук идват и въпросите ми. Заглеждам Фиат Браво, моделът, който е след 2007 година (мисля, че се води 2). Какво ви е мнението за колата като цяло, какви са слабите страни? Ако тръгна да купувам, за какво трябва да се гледа по купето, окачването и т.н.? Как е като цена на частите, разбира се за най-често сменяните неща - носачи, амортисьори, накладки, обслужване и т.н.?
    Като двигатели заглеждам бензиновите - 1,4 Tjet или 1,9 jtd (познавам го като двигател достатъчно добре, макар че Алфата е с 2,4 jtd). Като че ли съм по-склонен към бензинов двигател, защото всички знаем при дизелите къде са слабите места. Дизелите с какви скоростни кутии са екипирани, пак ли са боклуците на Опел?

    П.С. Ивинявам се, ако не съм улучил раздела от първия път.

    #2
    Карам 1.9мжет 120кс.За 7 г и 180хкм консумативи(ролки,ремъци,дискове,накладки.две биалетки и едно вътрешно каре.Още е с оригиналните носачи.Няма чукане,потропване,свирене скърцане и каквото там се сетиш.носачи опелски със сменяем шарнир,сервото е електрическо.Без сити си маневрираш без усилие,може би за жена да е тежко.Като кола от този клас си е ок.Возията е малко дървена,но ми харесва че не се клати като некои мине,,,,,ски кошници.От алфата е доста по евтино за обслужване.Скоростите при мен са 5,засега са ок.И празна и с 5 човека си тегли добре,просто си има сила мотора.За друго не се сещам за сега.
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Дизеловите със 6 степенни са Опелските кутии, на 1.4 90 си е фиатска 6 степенна (която притежавам), за Tjet предимно са с 5-степенни, за 6-степенните не съм чувал отзиви. Да знаеш само, че от 159 да минеш на Бравото е почти безсмислица. Возията ще ти е в пъти по-зле спрямо това което си карал, да не говорим, че не е толкова по-нова за да си заслужава инвестицията. Да, хубава е и ще и се радваш, ако минаваш от някоя кола по-нисък или същия клас, но от 159-ката ако слизаш и се качиш на тази, ще имаш чувството, че караш лагерничка.

      Ако все пак си решил да купуваш, то бензиновите Тjet са си капризни и турбината се сменя на 100-120к, поне от това което съм се интересувал като си купувах моята (защото и аз бях решил Tjet, но се отказах), не изкарват много, но като цяло всяка 1 нова кола е така и ако имаш нервите да се разправяш, няма да ти е проблем. За друго няма оплакване. Евтино окачване без горни носачи, сменяеми шарнири и като цяло много здраво. За толкова години, нищо не е сменено и вози много стабилно, по-електрониката не съм имал проблеми изобщо, всичко работи безотказно. Само в интериора ме дразни, че ръчната е направена много афиф и понякога на ниски обороти вибрира и дрънчи, за което още не съм намерил оправия (според мен тампоните на двигателя са се удървили и затова става така). Иначе като цяло е стабилна сглобка.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Дизеловите също са с фиатски кутии.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Благодаря за мненията!

          Все още само се оглеждам и проучвам, реално дори не съм пуснал Алфата за продажба. Като цяло ми омръзна да влагам толкова пари в кола, специално при 159 окачването си е цифра от всякъде, а по нашите пътища колкото и да е здраво, неминуемо идва момента и за сериозна смяна на носачи и други неща по окачването. Ще проуча още малко и тогава ще преценя, но се радвам, че все пак отзивите са толкова добри.

          Коментар


            #6
            Здравейте. Ще използвам темата на колегата, предполагам няма да се сърди. В процес съм на оглед и закупуване на Fiat Bravo 1.4 16V 2008. Някои съвети какво да гледам при покупката освен вече написаните? И нещо важно за мен да попитам: къде се намира номера на двигателя на тази модификация? Ще ми бъде полезна всяка информация свързана с модела и модификацията. Колата е купена и карана в БГ на около 130 000 км.
            Пунто 1.1 1994 г.

            Коментар


              #7
              Няма какво толкова да се гледа. Кола като другите. На тези километри и с този двигател (90 к.с.) няма какво да ѝ има, а и щом е с Бг номера - пробвай я. Номерът на двигателя би трябвало да е на цилиндровия блок, а модификацията му я има и на плочката върху бронята под предния капак. Има Ръководство на потребителя в Downloads секцията. Някъде около 220 страница пише кое къде е.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                ...Ако все пак си решил да купуваш, то бензиновите Тjet са си капризни и турбината се сменя на 100-120к, поне от това което съм се интересувал като си купувах моята (защото и аз бях решил Tjet, но се отказах), не изкарват много...
                Не знам къде си чувал или чел тези неща, но няма нищо вярно. Всъщност има къде да си ги чел. По форумите никой не пише, че колата му е наред. Но един да напише, че има проблем -легендите тръгват. Пример: купува си някой браво 1.4 T-Jet - нов внос на 118 000 км, "реални" . Колата хвърля турбина и човекът умозаключава, че на 100-120к тези коли хвърлят турбина. А всъщност колата вероятно е някой половин-милионник. И така се ражда легендата .
                Последна редакция от snake; 05.01.2018, 18:19.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Абе и аз не мисля, че ще хвърля турбина периодично, ама тези турбинираните малки двигатели са си изцедени на макс. Моят също, де.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Има ли Фиат Браво 2 без ABS? При проверка в е-пер не излиза ABS. Има VEHICLE DYNAMIC CONTROL (VDC)Yes - това какво включва? Не мога да разбера точния цвят на колата?

                    DISPLACEMENT (COMMER.)
                    1370 ASP.PETR.-1.4 TURBO PETR. (CC1.4)
                    POWER (1.4 MPI) (1.9 90HP) (1.6 90HP) (KW66)
                    DRIVE LEFT (GSX)
                    BODYWORK TYPE 2 VOLUMES (TC2V)
                    NUMBER OF DOORS 4 DOORS (NP4)
                    FUEL PETROL (CMBBZ)
                    TRIM LEVEL DYNAMIC (LL6)
                    (ASPIRATED/TURBO) ASPIRATED (A/TASP)
                    EMISSIONS LEVEL EEC LIM. STAGE 4 (ECOCF4)
                    GEARBOX DESIGN MECHANICAL GEARBOX (1.4 ASP.PETR.) (PCC514)
                    MARKET TRIM LEVEL ITALY/CENTRAL EUROPE (AM00)
                    SUPPLY TYPE MULTIPLE INJEC. (TAMPI)
                    TOTAL NUMBER OF VALVES 16 VALVES (VLE16)
                    2 EXTERNAL REARVIEW MIRR. W/EL. CONTROL AND DEMIST. Yes (041)
                    3RD REAR HEADREST Yes (511)
                    CHILD SEAT UNIVERSAL ATTACHMENT (ISOFIX) Yes (631)
                    CLIMATE CONTROL 1 Yes (025)
                    DOOR OPENING/CLOSING REMOTE CONTROL Yes (00
                    DRIVER SEAT WITH HEIGHT ADJUSTMENT Yes (450)
                    DRIVER SIDE KNEE BAG Yes (150)
                    EXTRA SERIES 2 STEEL WHEELS Yes (404)
                    EXTRA SPARE WHEEL Yes (886)
                    FOG LIGHT Yes (097)
                    FRONT SIDE BAG Yes (505)
                    GEARBOX 6 M Yes (076)
                    GUIDE IN GERMAN Yes (853)
                    HEAD BAGS Yes (614)
                    HEIGHT ADJUSTABLE PASSENGER SEAT Yes (454)
                    METALLIC PAINT Yes (210)
                    PAINTED EXTERNAL REARVIEW MIRRORS Yes (976)
                    PASSENGER SIDE AIRBAG DEACTIVATION Yes (4DK)
                    PLATE IN VARIOUS LANGUAGES ZONE 1 Yes (4XA)
                    RADIO WITH SINGLE CD Yes (564)
                    SMOKERS' KIT Yes (989)
                    VEHICLE DYNAMIC CONTROL (VDC) Yes (392)
                    Пунто 1.1 1994 г.

                    Коментар


                      #11
                      VDC включва ABS, ESP, ASR и пр.
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #12
                        Има ли Фиат Браво 2 без ABS? При проверка в е-пер не излиза ABS. Има VEHICLE DYNAMIC CONTROL (VDC)Yes - това какво включва? Не мога да разбера точния цвят на колата?
                        Fiat Bravo II във всички нива на оборудване разполага с ABS включително в най-ниското ниво Easy/Bravo.
                        Относно точния цвят в таблицата е показан само кода на опцията (210) METALLIC PAINT, защото стандартната боя за Fiat Bravo е пастелна 'Glory White' или 'Tango Red', но има възможност да се поръча и с различни видове боя металик, които в каталога са отбелязани, като (OPT 210) или с друг код в зависимост от типа на боята.

                        Стикера с точния цвят на колата се намира под предния капак и изглежда така:


                        http://www.justclick4cars.com/brochures/fiat/bravo.pdf - брошура за Fiat Bravo

                        http://www.italiaspeed.com/new_model.../equipment.pdf - брошура със стандартното и допълнителното оборудване

                        https://www.parkers.co.uk/fiat/bravo...and-equipment/ - опции и нива на оборудване
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар


                          #13
                          Привет на колегите които се оглеждат за Браво 2 ще споделя моя малък опит, защото имам Браво 2 от три месеца. Преди това карах алфа 156-ца десет години.
                          Аз си купих 1.9 JTD 120 коня 8V изключително здрав и прост мотор евтин за облужване, извадих късмет и моята бройка няма ДПФ, тази модификация няма и вихрови клапи, а те са проблемни! Не съм чувал да имат проблем със 5-степенните кутии. При оглед на такава кола е хубаво да се гледа дали работят клапите на парното защото са проблемни, също така прозорците дали се свалят и качват без проблеми, чистачките също са проблемни дали работя всички степени, модула който ги управлява дава понякога проблем. Колата има добра динамика с този двигател, защото не е тежка, а 1.9 JTD 150 к.с сигурно е още по приятна за каране но вече това си е личен избор, по скъпа за подръжка, по-голям данък, по-голям разход и по-проблемна.Това е за дизел.
                          Бензиновите двигатели доколкото разбрах не са проблемни, стават на газ, и са пъргави говоря за 1.4 Tjet 120 к.с и 150 к.с. Аз пробвах 150 к.с наистина много приятна с пълния пакет екстри, но просто беше изконсумирана и се отказах от нея.

                          Коментар


                            #14
                            Фиат Браво 2 1.4 90 к.с. има ли демпферен маховик на съединителя? На колко хиляди километра се сменя оригинален съединител, оригинален ангренажен ремък, оригинални спирачни дискове? Ориентировъчно разбира се...
                            Последна редакция от mmony; 08.01.2018, 20:40.
                            Пунто 1.1 1994 г.

                            Коментар

                            Working...
                            X