Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа: Преглед на мнението
    Подкрепям.

    Между другото, в една средно-статистическа френска къща уредите са от кучи китайски марки. Същото е и в Англия, и в Гърция (от там имам впечатления).
    Тия скъпи немски марки (Миеле най-вече), в Германия са само за професионална техника.

    Пък не е като западняците да нямат пари.
    Изобщо, в България се ползват много по-маркови уреди, отколкото в Западна Европа. Не знам що толкова много се кланяме и робуваме на марки.

    Първият ми климатик е марка НЕО, купен е през далечната вече 2002 година и още работи без проблем.
    Ако бях купил един Даикин за 4 пъти повече пари (тогава), дали още щеше да работи, а?
    Много просто. На запад хората си купуват уредите и ги ползват 2-3 години или докато се развалят (което горе-долу съвпада) и ги сменят с нови. Няма кой знае какъв смисъл да купуват скъпи уреди. Тук обаче психологията е уреда да те надживее. Аз честно казано, не само, но и заради това купувам по-скъпи и маркови уреди. Готов съм да го правя, ако се разваля и т.н. но да не излиза извън вратата, докато не е тотална щета. В други случаи пък си донякъде принуден да вземеш "марковия" уред. Например - преди месец избирах готварска печка. Условията бяха да е свободностояща, иноксова, 60см, и керамични котлони. Седмици наред сравнявах и търсих оферти. Накрая взех Бош 4та серия за 810лв. Другите варианти бяха за около 700лв - Hansa, Amica (те са едно и също), някое Beko и... това е. Естествено по-нагоре също имаше варианти за 1100-1500лв има и AEG и т.н. Идеята е, че няма начин, поне аз да спестя 100лв и да взема Beko, вместо Bosch...па ако ще той и турски Bosch да е.

    От друга страна е вярно, че и Бош, не е това, което беше. Поне 2ра и 4та серия не са, 6та и 8ма, може и да са. Имам хладилник Бош модел 96та, купен втора употреба през 2001. Още работи перфектно...

    Коментар


      #32
      Painfall написа:
      Immortal написа:
      Между другото, в една средно-статистическа френска къща уредите са от кучи китайски марки. Същото е и в Англия, и в Гърция (от там имам впечатления).
      Тия скъпи немски марки (Миеле най-вече), в Германия са само за професионална техника.

      Пък не е като западняците да нямат пари.
      Много просто. На запад хората си купуват уредите и ги ползват 2-3 години или докато се развалят (което горе-долу съвпада) и ги сменят с нови. Няма кой знае какъв смисъл да купуват скъпи уреди.
      Къщите за гости на запад се оборудват с "кучи китайски марки", защото се гони печалба. В часните домове не е така.

      Имам преки впечатления от две западни страни - Германия и Англия. Кухня и прилежащите и уреди се купуват с идеята, че следващата смяна ще е поне след 10г. Тъй като обикновените хора са изключително технически неграмотни, а цените на услугите са сравнително скъпи (напр. доставка и монтаж на кухня с всичките мебели и ел.уреди е 15ч (2 работника х 7,5ч) и часовата ставка е около 50€, то само монтажа струва около/минимум 750€), то много малко домакинства си позволяват смяна на ел.уред през 2-3г.

      И преди съм го писал, но явно не желаете да го проумеете - западняците нямат толкова пари колкото на вас ви се иска или колкото вие си мислите.
      Ето ги средните реални месечни доходи на стандартно немско семейство с двама работещи:
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #33
        Stefanaki, зная, че имаш представа как изглежда нашата табличка. Въпреки всичко си прав - тук робуваме на марки, а някои дори ги гладуват за да ги притежават.
        Към Станев:
        Чудесен избор за хладилник, имам такъв, впрочем у дома само котлоните, аспиратора, фурната и бойлерът ми не са на тази марка.
        И пак ще напиша - помислете за индукционни котлони. Водещите фирми вече обръщат гръб на керамичните такива и наблягат на тези с индукцията, а и аз се убедих в тяхното предимство.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #34
          Може да е малко off-topic, ама с тези котлони с индукция (не че не ползвам такъв) да не стане като едно време с микровълновите .... Демек, не е ли вредно това лъчение или т.н. каквото е там? Ако модераторите преценят моля да отцепят тези мнения ако има коментари по темата разбира се...

          Коментар


            #35
            абе слагай си оловна препаска на нивото на котлоните и готово.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #36
              ntodorov написа: Преглед на мнението
              И пак ще напиша - помислете за индукционни котлони. Водещите фирми вече обръщат гръб на керамичните такива и наблягат на тези с индукцията, а и аз се убедих в тяхното предимство.
              Ние сме с такива. Аз не ги ползвам често, но снощи сварих макарони (или както вече е модерно - паста/пене). Не мога да дам обективна оценка, но аз не намерих огромна разлика спрямо керамичните. Само ми трябваше повече време да разбера на коя степен от 12-те да оставя да се сварят на "тих огън". Може ли да споделиш ти какво предимство си видял в тях?

              П.П.: За табличката - зная. Зная обаче и за двете колони - приходи и разходи. Че даже и за третата, зная.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #37
                ntodorov написа: Преглед на мнението
                Към Станев:
                Чудесен избор за хладилник, имам такъв, впрочем у дома само котлоните, аспиратора, фурната и бойлерът ми не са на тази марка.
                Когато излязоха пералните с директ драйв, веднага си взехме такава, аргументите ми се сториха логични (четох из нета), сега за хладилника също четох и гледах в тубата... въобще тишината си е рахат.
                Имам питане за телевизорите LG, понеже съм малко предубеден към всички марки освен Сони, но имаме едно LG, което вече е на 21 години и продължава да работи... Та с тия матрици вече става малко объркано. Имам Сони от първите 100 херцови ЛЕД-ове и е бетон, после купихме друго, което вече не е - появи се една лента в долния край на екрана и вече съм разколебан. Мисля си за прословутия О-ЛЕД... но ще му мисля като стигна до него.
                П.С. Вече поръчах готини камъни за прозорците, не варовик (забравих как точно се казва), а от тези дето не попиват. Разгледах и една камара варианти за кухненски плотове, но за тях жената ще решава. Иначе ето къде бях: http://www.cherkezov.com/ ...има мнооого яки камъни, чак се изненадах, а цените могат и да не са много високи... зависи от камъка де.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #38
                  Stefanaki написа: Преглед на мнението
                  Къщите за гости на запад се оборудват с "кучи китайски марки", защото се гони печалба. В часните домове не е така.
                  Stefanaki, моите впечатления са от частни домове.
                  Във Франция са от домовете на две французойки, едната в Арас, другата в Париж.
                  В Англия - от дома на мой приятел (айде, той е българин, ама е там от 1993), както и от общ приятел - възрастен англичанин.
                  В Гърция - от няколко частни домове в Солун и едно село край него. Дори съм си донесъл от там готварска печка, марка PITSOS, използва я майка ми на село.
                  Умишлено не споменах Германия, макар и там да съм влизал в частна къща, но тя беше предназначена за даване под наем и всъщност домакините ми бяха наематели.

                  Но нямам чак такъв опит като теб де, няма да споря, просто казвам какво ми е направило впечатление.

                  Коментар


                    #39
                    В Гърция и Турция почти винаги обзавеждането по хотели и къщи - техника или мебели е родно -е има и молове предлагащи и вносни
                    само тук гледаме да е внос ама какво да се прави като нямаме производство
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #40
                      [QUOTE]
                      Stefanaki написа: Преглед на мнението
                      Ние сме с такива. Аз не ги ползвам често, но снощи сварих макарони (или както вече е модерно - паста/пене). Не мога да дам обективна оценка, но аз не намерих огромна разлика спрямо керамичните. Само ми трябваше повече време да разбера на коя степен от 12-те да оставя да се сварят на "тих огън". Може ли да споделиш ти какво предимство си видял в тях?
                      Ако си готвил с двата вида котлона се изненадвам, че не си установил поне тези разлики.
                      1. Първо и основно предимство - по-бързо сготвя ястието при една и съща мощност на котлона. Тук е коректно да напиша, че сравнявам индукционен с керамичен плод на Горене. Като сравнение, с индукционния котлон сготвяме с усещането, че готвим на газ.
                      2. Нагрява само там където е дъното на съда ( принципът на действие е ясен).
                      3 Независимо, колко ти е широка зоната можеш да използваш уреди с диаметър от 80 мм. до максималната широчина/диаметър на зоната, като останалата част ще остава неработна/студена.
                      4. Плотът не се нагрява, освен до степента на отдадената от тигана/ тенджера температура.
                      5. Индукционните котлони нямат реотани.
                      6. И най-важното - почистват се изключителни лесно, като за разлика от нагорещените керамични не поемат по работната си повърхност мазнини или част от покритията на тенджерите и тиганите.
                      7. Не са по-скъпи от керамичните.
                      Впрочем има много писано в нет-а по темата, като на повечето места посочват единствения "недостатък" в това, че трябва да се готви със "специална" посуда. Тенджерите от времето на баба ми са подходящи дори. Условиетао е да се "лепи" магнит по дъното им.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #41
                        D. Stanev написа: Преглед на мнението
                        Когато излязоха пералните с директ драйв, веднага си взехме такава, аргументите ми се сториха логични (четох из нета), сега за хладилника също четох и гледах в тубата... въобще тишината си е рахат.
                        Имам питане за телевизорите LG, понеже съм малко предубеден към всички марки освен Сони, но имаме едно LG, което вече е на 21 години и продължава да работи... Та с тия матрици вече става малко объркано. Имам Сони от първите 100 херцови ЛЕД-ове и е бетон, после купихме друго, което вече не е - появи се една лента в долния край на екрана и вече съм разколебан. Мисля си за прословутия О-ЛЕД... но ще му мисля като стигна до него.
                        П.С. Вече поръчах готини камъни за прозорците, не варовик (забравих как точно се казва), а от тези дето не попиват. Разгледах и една камара варианти за кухненски плотове, но за тях жената ще решава. Иначе ето къде бях: http://www.cherkezov.com/ ...има мнооого яки камъни, чак се изненадах, а цените могат и да не са много високи... зависи от камъка де.
                        Оная девойка дето ти говорих за нея ми набута два един 49 инча и един 32 за спалнята за под 1000 лв.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #42
                          Чесно казано, ако не беше споменал, нямаше да забележа някои неща. Но ето и моите впечатления по твоите точки:
                          1. Всъщност останах изненадан колко бързо завря водата. Но самото сготвяне (варене) си трая както винаги - около 20мин. Като цяло времето е по-късо, но ... с малко, мое мнение.
                          2. Това е така, но ..
                          3. останалата част се нагрява от съда - нормален физичен процес - топлообмен.
                          4. плот се нагрява до около температурата на кипене на водата
                          5. няма нищо за коментиране - така си е
                          6. замърсяването от пръските и изпадналите хранителни продукти е сравнимо с тези на керамичните - лично мнение
                          7. доверявам ти се - не съм сравнявал

                          Мен ми беше казано, че старите не стават и се закупи нова готварска посуда с необходимите символи по нея.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #43
                            kluchar написа: Преглед на мнението
                            само тук гледаме да е внос ама какво да се прави като нямаме производство
                            Абе не е като да нямаме
                            Като избирахме плот за кухнята на брат ми, бяхме на косъм да вземем ELDOM. Готварски печки си има няколко български марки - Diplomat (имат всякакви електроуреди), Eldom, Tesy, Conegliano и др. Една част от тях се правят в Китай, разбира се, но те и другите марки се правят там.
                            В Ямбол има фабрика за кухненски аспиратори (Gerry), за които казват, че не били лоши.
                            Край Пловдив се намира най-големият завод за хладилници на LIEBHERR.
                            Стига сме се подценявали.

                            Коментар


                              #44
                              Подкрепям с две ръце Тодоров за индукцията. Взех един котлон, който беше на някаква промоция в известна верига хранителни магазини, куче марка, взех го не защото ни трябваше, а за да знам за какво иде реч. В момента, печката служи за поставка на този котлон, толкова сме доволни, че си взехме всякакви тигани и тенджери за него. Личното ми мнение е, че поне 20-30% е по икономичен, което идва от бързината, функцийте са повече, абе доволен съм, и то от куче марка, която втора година не е мръднала, какво ли ще е с нещо марково.
                              Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                              Фиат Крома 1,9 2009г.
                              Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                              Коментар


                                #45
                                Подкрепям с две ръце Тодоров за индукцията. Взех един котлон, който беше на някаква промоция в известна верига хранителни магазини, куче марка, взех го не защото ни трябваше, а за да знам за какво иде реч. В момента, печката служи за поставка на този котлон, толкова сме доволни, че си взехме всякакви тигани и тенджери за него. Личното ми мнение е, че поне 20-30% е по икономичен, което идва от бързината, функцийте са повече, абе доволен съм, и то от куче марка, която втора година не е мръднала, какво ли ще е с нещо марково.
                                k76 И ние така. Започнахме с преносим котлон ( на промоция за 37 лв) на една куча марка, с идеята хем да го пробвам, хем да го занеса на вилата за да го ползвам навън...Върнах си го в Бургас, и като вас го сложихме върху керамичните. Впоследствие ме убеди и пъровто нещо, което купих за него беше грил тиган с "активно" дъно от 190 мм ( толкова беше зоната на първия ми котлон)и работна площ около 350 мм...Ами няма скара, на която така бързо да ми "грабне" месото. Иначе на вилата имам тенджери от на баба ми времето, идеални са, но впоследствие се обновихме за новия плот.
                                Stefanaki. Що се касае за разликите в почистването на керамичния и индукционния, у дома виждахме малък проблем с налепите от покритията на съдовете, които оставаха по керамичната плоча въпреки че избирайки посудата бяхме далеч по-претенциозни отколкото сега. Купувайки си съдове за индукционния си носехме магнитче и лепне ли по-дъното, максималния диаметър вмества ли се в зоната го купувахме...А сега гледам на една известна и стара немска фирма за ел. домакински уреди индукционна плоча, на която няма зони, няма ограничения на диаметъра, а превключването на степени става след преплъзване на посудата наляво/надясно, напред/нагоре.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X