Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Станев, миелето е страхотно. Да скъпо е но на практика е вечно. Знам за една пералня която е 99 година и е на 9800 часа пране и работи. Имам човек който ги сервизира и ги внася. Мога да ти дам негов телефон и да ти направи оферта.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Преди 2 дена смених фурната и плота, които бяха НЕФФ. Бяха стари модели и годините им личаха. А и фурната загряваше бавно, а плота беше надран. Бяха оставени от предния собственик.
      Отидохме с жената в Технополис и започнахме да оглеждаме. Дойде един консултант-"разбирач" и започна да се опитва да разсъждава на глас. След няколко мои въпроса започна да мънка и изчезна. И точно избрахме една фурна Аристон, се появи друг консултант. Човека отговори на всичките ми въпроси и завърши, че каквото и да избера е компромис, ако не е Сименс или НЕФФ. Вярно, парите са други, но качеството струва пари. След лекцията за покритието, псевдорежима готвене на пара, качеството на изработката и т.н., консултанта ни направи лека демонстрация - извади няколко скъпи маркови фурни от шкафовете и ме накара да ги вдигна - тежаха около 30-ина кг всяка. После вдигнах базовия модел на Сименс - дооста по-тежка. Демонстрацията беше да се убедя, че ламарините на Сименс нямат нищо общо с останалите, наблъскани с ненужни екстри, останали марки. Сименс си беше направена в Германия. Та... омагьосах се и броих 1300 лв за базов моделмодели на Сименс и плот на Сименс с сензорно управлени. Плотът имал изолация на сензорния сектор за управление с/у загряване, което било един основните проблеми и причини за дефекти при останалите марки.
      И най-накрая човекът ми сподели, че от догодина спират Сименс и започват да продават НЕФФ, новите модели, които били доста по-скъпи от тези на Сименс.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #18
        Здрасти. Общо взето съм на същия етап и се занимавам от август месец насам. Даже започнах от много под нулата и още не съм приключил. За уредите... Miele е върха на сладоледа. Дори обмислях да взема уреди втора употреба Miele, които са на цената на нови среден клас да речем. В крайна сметка не купих нищо от една и съща марка. За Bosch например - имат серии 2, 4, 6 и 8. 6 и 8 са супер, ама и парите са им супер. 2 и 4 са турски в 95% от случаите. За мен най-правилния подход е да се чете, ако има време и възможност възможно най-много за всеки вариант и така... Аз например по стечение на обстоятелствата се сдобих с хладилник AEG, печка Bosch, пералня Grundig и миялна Hansa :D Колкото до самата кухня, аз се спрях на ПДЧ тела на шкафовете и МДФ гланц врати/лица. Все още не съм я монтирал, обаче вече ми се струва, че гръбчетата не са по-добрия вариант, от колкото плочки между долни и горни шкафове. Моя съвет за кухнята е да извикаш хора и да си я направиш по поръчка, да си мерят да си монтират...защото аз реших, че съм по-умен, сам си я измислих симетрично, дни наред я чертах, умувах...е накрая дойде, ама сега не съм много сигурен как ще я монтирам... Та така, успех

        Коментар


          #19
          Нещата започват да идват на ясен фокус, по отношение на хладилник се върви по посока на LG inverter linear, за пералня също LG с директ драйв (в момента сме с такава), за фурна и плот NEFF, само не е ясно дали плота да е индукционен. Отворен е за момента въпроса за съдомиялна, макар да имаме Електролукс в къщи работещ безпроблемно до момента, вече 5 години, със забележки по отношение на миенето на някои упорито засъхнали и силно замърсени съдове (вадил съм чиния със залепнала люспа от домат по нея... иначе чиста до блясък). Абсорбатора за момента е под въпрос, но още не е на дневен ред, но и аз съм на мнение, че тия за вграждане не са най-доброто решение.
          Сега, освен хладилника, който трябва да е първи (понеже ще граничи с кухненския плот), възниква въпроса кое първо - проекта за кухнята, или уредите могат да бъдат купени преди това (при положение, че ще са за вграждане). Макар пералнята LG, да има вариант да не е за вграждане а да е в шкафа (поради по-малката си дълбочина). Има и още едно 20-се - чудя се за плота, дали да не е някакъв камък (имам клиент който се занимава с такива работи и ми показа страхотии, като ме уверяваше, че жена ми може да къца ребра със сатъра върху него без проблем, както и че ще надживее кухнята) или да е конвенционален. За мивката, жената не ще да се отказва от Пирамис (в момента е с такава) и там явно е предопределено.
          Лошото е, че имам няколко клиенти, които се занимават с мебели, кой от кой по-по-най и усещам как почват да ме сапунисват с "нови качествени материали" за да отивам на скъп вариант, проблема е, че всеки държи на неговото и един вид "мани го тоя, аз съм този дето прави истинските неща" и ме разколебават.
          Иначе споделените мнения ми бяха много полезни и от тях научих неща, които не знаех.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #20
            Наскоро сменихме всички уреди в кухнята, като (без да сме го планирали предварително) се оказахме с индукционен плот.
            Изживяхме с жената голям шок, когато се оказа че 100% от съдовете ни не стават за него - такива, които не ги лови магнита (алуминиеви), но и такива, които ги лови. Наложи се екстрено да купуваме съдове и вече сме с 4-5 тенджери и два тигана, че и кафеварка се наложи да взимаме:
            Click image for larger version

Name:	7612d7204d63a945cf5fe8f05a5a.jpeg
Views:	1
Size:	3,6 KB
ID:	2095235

            Та хубаво е да се има предвид това , а всъщност индукцията се оказа голям кеф...
            ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
            ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
            ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

            Коментар


              #21
              Уредите за вграждане са стандартни размери, така че не виждам причина да не можеш да си ги вземеш предварително
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                Аз също бих купил уредите преди това, особено ако имаш малко място и кухнята ще се прави по поръчка (както беше в моя случай). Купуваш, викаш бай майстор да си вземе мерки, нищо че са стандартни, че после да не стане "ама то тука сега, тези пък как можаха да сложат различен размер...." и така ...

                Коментар


                  #23
                  D. Stanev написа: Преглед на мнението
                  Нещата започват да идват на ясен фокус, по отношение на хладилник се върви по посока на LG inverter linear, за пералня също LG с директ драйв (в момента сме с такава), за фурна и плот NEFF, само не е ясно дали плота да е индукционен. Отворен е за момента въпроса за съдомиялна, макар да имаме Електролукс в къщи работещ безпроблемно до момента, вече 5 години, със забележки по отношение на миенето на някои упорито засъхнали и силно замърсени съдове (вадил съм чиния със залепнала люспа от домат по нея... иначе чиста до блясък). Абсорбатора за момента е под въпрос, но още не е на дневен ред, но и аз съм на мнение, че тия за вграждане не са най-доброто решение.
                  Сега, освен хладилника, който трябва да е първи (понеже ще граничи с кухненския плот), възниква въпроса кое първо - проекта за кухнята, или уредите могат да бъдат купени преди това (при положение, че ще са за вграждане). Макар пералнята LG, да има вариант да не е за вграждане а да е в шкафа (поради по-малката си дълбочина). Има и още едно 20-се - чудя се за плота, дали да не е някакъв камък (имам клиент който се занимава с такива работи и ми показа страхотии, като ме уверяваше, че жена ми може да къца ребра със сатъра върху него без проблем, както и че ще надживее кухнята) или да е конвенционален. За мивката, жената не ще да се отказва от Пирамис (в момента е с такава) и там явно е предопределено.
                  Лошото е, че имам няколко клиенти, които се занимават с мебели, кой от кой по-по-най и усещам как почват да ме сапунисват с "нови качествени материали" за да отивам на скъп вариант, проблема е, че всеки държи на неговото и един вид "мани го тоя, аз съм този дето прави истинските неща" и ме разколебават.
                  Иначе споделените мнения ми бяха много полезни и от тях научих неща, които не знаех.
                  Задължително си купи уредите и този който ще ти прави кухнята да дойде да си ги измери. Ще стане така че са уж за вграждане, мебелиста ще сбърка някъде с 1-2 сантиметра и накрая ти ще излезеш виновен че си купил " нестандартни" уреди. А готова направена куня да се преправя е един малък ад. И не само мебелиста може да сбърка. Купиш ли ги преди, ще можеш да видиш кое с какъв кабел/маркуч идва. Какъв монтаж изисква, за да си подготвиш окабеляване/ тръби/ ключове и т.н.
                  За плота имай предвид че някой от техническите камъни или мрамори "пият". Една сутрин ще си оставиш без да видиш оляна чашата с кафе за няколко часа на плота и после до живот ще и гледаш отпечатъка. За лютеницата и олиото се отнася същото...
                  За лед осветление под шкафовете се предлагат сензорни ключове, реагират на движение до около 8 см. от тях. интегрират се в алуминиевия профил на лед лентата. Махваш с ръка светва, махваш пак гаси. Няма мокрене по ключа, няма отпечатъци. Рахат голям. Мога да ти пусна снимки ако те интригува.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #24
                    Колега, дай някой линк, че и аз се заинтересувах за жестовия контрол на ламБите, че моите са с копче и очевидно съм изостанал ...

                    Коментар


                      #25
                      Жестовия контрол (колко модерно звучи) се казва сензор за близост и има обхват 5 см.
                      Минаваш с ръка - включва за постоянно. Минаваш отново - гаси лампите.
                      Цената му е около 20 лв, предлагат го Ultralux.
                      Връзва се преди трансформатора на ЛЕД лентата, иначе може да управлява и други консуматори с макс мощност до 500 вата.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #26
                        Жестовия контрол (колко модерно звучи) се казва сензор за близост и има обхват 5 см.
                        Минаваш с ръка - включва за постоянно. Минаваш отново - гаси лампите.
                        Цената му е около 20 лв, предлагат го Ultralux.
                        Връзва се преди трансформатора на ЛЕД лентата, иначе може да управлява и други консуматори с макс мощност до 500 вата.
                        Ами не, моя не е на Ultralux, и не е вързан преди трансформатора.
                        Ето как изглежда:http://www.led-bg.com/bg/product/sen...za-led-profili

                        п.п.
                        Съжалявам че пускам директен линк, не можах да намеря как да скрия реалния адрес. Помня че на старата платформа можеше, но тук не успях.
                        Последна редакция от Hristian_Aleksiev; 19.12.2017, 21:53.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          #27
                          Моето предложение е да си купите всичко на Beko.
                          Подкрепям.

                          Между другото, в една средно-статистическа френска къща уредите са от кучи китайски марки. Същото е и в Англия, и в Гърция (от там имам впечатления).
                          Тия скъпи немски марки (Миеле най-вече), в Германия са само за професионална техника.

                          Пък не е като западняците да нямат пари.
                          Изобщо, в България се ползват много по-маркови уреди, отколкото в Западна Европа. Не знам що толкова много се кланяме и робуваме на марки.

                          Първият ми климатик е марка НЕО, купен е през далечната вече 2002 година и още работи без проблем.
                          Ако бях купил един Даикин за 4 пъти повече пари (тогава), дали още щеше да работи, а?

                          Коментар


                            #28
                            Имам BEKO уреди и мога да кажа,че са супер.

                            Коментар


                              #29
                              Този на ултралукс се захранва директно от 220 в, твоя е по-различен - на 12V, но и двата вършат еднаква работа
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                Този на ултралукс се захранва директно от 220 в, твоя е по-различен - на 12V, но и двата вършат еднаква работа
                                Общо взето е така .
                                Като че ли 220 волтовия е по удобен за лунички, докато този който ползвам (аз съм с диоди на 24V) е по удобен за интегриране в алуминиевия профил. Той реално е запоен за лед лентата. Ако ползвах 220, трябва да прекарам малко повече кабели: 220 от стената до ключа. От ключа до трафа и да върна обратно 12/24. Става трудоемко за криене толкова кабели в профила.
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X