Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

    Колеги приключих с основен ремонт на апартамент и го докарах "до ключ", като в момента само банята е напълно готова и оборудвана. От тук насетне всичко предстои тепърва. Най-напред ще се заемем с кухнята... и тук вече започват чуденките, най-вече за уредите. Доста обикляхме и четохме из форуми с жената, но еднозначен отговор не намерихме. В хода на събирането на информация изпъкнаха две марки, които чувам за пръв път преди седмица - Miele и NEFF... за тези две марки ми споменаха и хора занимаващи се с професионално оборудване. На първо четене, добре, но като им видях цените, малко ми прилоша... но жената май клони натам (?!) Ако някой има данни от първа ръка за тези уреди (по-скоро за NEFF) да сподели, че цените са им бая дебели. Въпроса е, дали наистина са толкова добри и "практически неразрушими" (ако е така вероятно си струват) или по-скоро е някакъв мит. В известен смисъл не искам да се бъркам на жена ми за кухненско оборудване, но при такъв сериозен разход няма как.
    Проблема с уредите е едната страна на въпроса, после идва другия сериозен проблем с мебелите - там също битуват доста различни и често разнопосочни схващания и не съм сигурен какво да правя, макар да се стремя към информиран избор. Имам лош опит с шибаното ПДЧ в кухня, което взе да сдава още на първата година (вратите на долните шкафове) поради това, че по един или друг начин се мокрят...
    Естествено и тук се явяват някакви свръх скъпи варианти с ПВЦ и пр. и не знам на какво да заложа... Баси, това да имаш варианти е по-трудно от това да нямаш... Тук също ще са ми от полза всякакви идеи и опит с кухненската мебел, най-вече по отношение на използвания материал.
    Другите неща, ми се струват не толкова страшни (дивани, библиотеки, спални, телевизори и климатици), но все пак ако някой има изпитано решение, може да сподели опит.
    П.С. След преживяването наречено основен ремонт, вероятно няма да ми се ще да правя подобно нещо в близките 20 години, съм склонен да дам повече за нещо, но само ако съм сигурен, че няма да го барам въпросните 20 години... ...ако е възможно де!
    Последна редакция от D. Stanev; 18.12.2017, 18:51.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    За уредите - Бош, вече 10 години не са мръднали, всичко работи дори и абсорбатор-а и котлона, които поеха няколко литра вода (котлона в по - малка степен) при смяна на възвратен клапан на бойлера, който е над тях в шкаф (че много грозно иначе щяло да е в банята ...) Според мен за домашно ползване, професионални уреди не е много удачно от гледна точка бюджет иначе и аз съм чувал, че тези Miele са добри, другите дори не съм ги чувал даже .... На 10-ти години да смениш някакъв уред не мисля, че е голям проблем.
    За кухнята, според мен едно от най - важните неща са механизмите, да ПДЧ и т.н. е важно ама там може да се коментира много, обаче за махнизмите препоръчвам Blum, не са мръднали... Гадно ПДЧ с добър обков и добри механизми може да изкара много, докато и най - доброто ПДЧ с гадни разтропани механизми не струва...

    Коментар


      #3
      Miele е скъпа марка, другата никога не съм я чувал.
      Аз обичам промените и съм на мнение, че всичко е хубаво, докато не ти омръзне. Тогава колкото и да е здраво, дизайнерско и прочие и прочие, губи стойност за теб самия и просто искаш нещо различно.
      Моето предложение е да си купите всичко на Beko.
      Евтини са, здрави, с приличен дизайн, имат голямо разнообразие и след 5-7-10 години като се амортизират, си купуваш чисто нови, без да съжаляваш, че изхвърляш/подаряваш старите на някой близък, който се нанася в празна квартира
      Това ти го казвам от опит... Купих си двойно по-скъп хладилник заради марката - Electrolux, работи, обаче избиха едни тъпи ръждички около пантите и около уплътненията и вече ме дразни.
      Пералнята и за нея дадох повече пари от масовите - и тя не е нищо особено, всичките й екстри са маркетингови, реално я ползваме на 2 програми - 30 минути и 1ч и30 мин. Абсолютно неоправдани разходи.

      За кухнята - противно на твоите нагласи за ПДЧ-то, този вариант за 4 години не е мръднал, въпреки мокренето. Отделно, цената на цялата ми кухня 2.5х2,5м във Виденов беше 1100 лв. заедно с плотове и гръбчета. На други места ми искаха 3000+ лв. за същата история, но уж с по-делело ПДЧ и дървени вратички.
      Всичкото това просто остарява физически и морално. Една ПДЧ кухня спокойно ще изкара 10+ години, след това с кеф бих си купил нова за още 1000 лв., защото просто миризмата на новото дърво е друга. Вече има и разни доста по-дизайнерски кухни, плотове и прочие, но за такива си хвърчат едни 10К минимум. Готини са, няма как да си изкривя душата, но зависи от приоритетите

      За останалите мебели, виж първо във Виденов, първо че са евтини, второ че ще ти направят хубава цена за толкова покупки.
      По-спомен, мисля, че имахте куче вкъщи. Сигурен ли си, че искаш да си купиш готин диван за 4К и като се прибереш да го завариш наръфан )
      Ако пък имате/ще имате деца... Ма майкоол.. )
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Аз съм консервативен човек, не обичам промените и сътресенията. Когато нещо работи, не съм склонен да го сменям, аргумента с "омръзването" не е актуален при мен. Привърженик съм на простите, но работещи неща. Всякакъв тип битовизми, свързани с неработещи неща не са ми по вкуса. Затова съм склонен да платя повече за нещо, което да ни ми създава ядове дълго... колкото повече, толкова по-добре. Лошото е, че не винаги по-скъпото е гарантирано по-доброто.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #5
          Mога да потвърдя за NEFF, че са неразрушими Нашите имат тяхна фурна, вече трябва да е над 15 годишна - не е мръднала!

          Коментар


            #6
            Купувайте, каквото ви е по душа и джоб. Ако имаш сравнението с по-евтини уреди, няма как
            да не усетиш предимствата на по-скъпата техника. Друг е въпросът, че прекалената дурако-устойчивост на описните от теб уреди
            имат и негативи, които се обвързват с моралната им и естетическа амортизация във времето.
            ПС: И тук ще си позволя един съвет. Мислете за индукционни плотове. Резервите ми към тях бяха убити от раз, щом керамичните ще ги разкарвам.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #7
              Среди ако на средна цена BEKO с по голяма гаранция
              така за по евтино ще вземеш по добра техника
              Мебелите от ДЪРВО особено за кухнята в никакъв случай MDF
              за него трябва да е обработено много добре
              Имаме в избата перална и хладилник за 800 лв пак развалени и ръждясали .
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Според мен мебели от Виденов или Икеа изобщо не е вариант.

                Евтини са, но изобщо не са здрави.

                Аз бих си извикал мебелист и бих си го направил с хубаво и качествено ПДЧ. Компромисен вариант е, но дървото е доста скъпо, а и не е толкова цветно.

                За уредите не бих платил такива пари. Според мен не са прехвалени, здрави са, но парите които искат за тях са необосновано високи.
                Bosch, Siemens, Hansa Electrolux, Eurolux са марки, от които съм много доволен.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Относно марките, аз съм заложил на ВЕКО и не съжалявам. Miele си е марка, а другата също не съм я чувал, ама то било Neff, а не Teef. Е, също си е марка, като поогледах с гоглето.
                  Виденов тотално ги отписах, когато си взех холната гарнитура. Иначе съм съгласен, че ПДЧ с добър обков ще изкара много. Сега в кухнята съм с дървени мебели - двадесет и кусур годишни, но хлопат отвсякъде заради обкова. Ще ги сменя догодина, че сега наред беше спалнята и ще сложа ПДЧ, но ще си го поръчам по размер и с качествен обков.
                  Последна редакция от dabadaba; 18.12.2017, 18:50.
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #10
                    NEFF е оправих го в темата, даже съм успял да го копирам сгрешено...
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #11
                      Март тази година преминах през обзавеждане на кухня от нулата.

                      Уредите ги избирах аз и се спрях на Neff, въпреки че продавач-консултанта ме подтикваше към Constructa. Constructa е копие на Neff, но липсват някои екстри - дислпеи, ел.часовник и др. подобни. Иначе всичко им е еднакво. Трябва да кажа, че и двете са част от концерна BSH Hausgeräte GmbH. Това е най-големия концерн в Европа за производство на домакински уреди, като под марките Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau, Constructa и т.н. се продават почти еднакви уреди, само "опаковката" и екстите са различни.
                      Премиум марката на концерна е Gaggenau. Продуктите на тази марка не са копирани под никакво друго име.
                      От 2014г Bosch и Siemens имат само един R&D екип и напр. хладилниците им са (почти) напълно еднакви.
                      Всички домакински уреди от Siemens/Bosch и Neff с изключение на котлоните и фурните би трябвало също да са (почти) еднакви.

                      Фурната и абсорбатора са ми Neff. Хладлника -
                      Siemens. Миялната - Grundig Edition 70, само заради 70мес гаранция. От всички уреди жена ми засега е повече от доволна.

                      Най-голямата драма при нас бяха мивката и батерията.

                      Шкафовете са Nolte - ПДЧ с покритие от меламинова смола или както там се превежда на български. Повърхността е водоустойчива и лесна за почистване.

                      П.П.: Разликата между
                      Neff B48FT78N0B и "същата" Constructa е само в липсата на прибиращата се вратичка при отваряне - виж в youtube.

                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #12
                        Stefanaki написа: Преглед на мнението

                        Шкафовете са Nolte - ПДЧ с покритие от меламинова смола или както там се превежда на български. Повърхността е водоустойчива и лесна за почистване.
                        95% OT ПДЧ-то което се продава по магазините е с меламиново покритие, другото е хартия(това са най-долните украински боклуци)

                        Мога да подкрепя колегата за механизмите на BLUM, цената им е приемлива а съотношението цена/качество мисля няма кой да я постигне с изключение на премиум обкова.
                        Мокренето на вратичките на кухнята не би трябвало да е чааак такъв проблем. Просто е нужно след намокряне да се подсуши бързо и няма да имаш проблем.
                        Имаш 2 варианта за по устойчиви вратички:
                        - Вратички от масивно дърво - нужно е да намериш наистина кадърен майстор да ти направи вратички от дъб. Когато са и запечатани както трябва стават вечни (това за подсушаването след къпане също важи). Но цената им ще е съизмерима с цената на MIELE-то спрямо BEKO-то.
                        - Вратички от ПДЧ, които се лакират след като се разпробият отворите за панти и дръжки. Заливат се с лак подобен на автомобилния (може и с такъв за коли). Лака запечатва и вратичката става наистина водоустойчива. Предимството е че можеш да лакираш както със 100% гланц, така и с 100% мат или някакво съотношение. (многото проценти гланц не са за предпочитане поради надраскването му след 2-3 години употреба). Тук цената е по висока от на нормално ПДЧ, но издръжливостта е в пъти повече.
                        - Имаш и трети вариант, но ти спомена че не си човек на промените. Вратичките могат да се сменят без да е наложително да сменяш кухнята.
                        Каквито и ПДЧ вратички да избереш, бягай от съченени такива (вратички изработени от профили с табла в средата, те са най-неустойчиви на вода и употреба, след време увисват и става грозна картинка). За горен шкаф с витрина може, но там броя отавряния е доста по малък и водата почти я няма.
                        Дори и най-обикновени вратички от ПДЧ дори и такова на KRONOSPAN изкарват 2-3 години без да се замислят. Когато избираш материал за кухнята задължително е пдч-то да е 18 мм. дебелина. Мебелите на виденов са масово 16-мм че има и 14мм, затова са и по-евтини, затова са и пълни боклуци.

                        Относно уредите, мога да кажа едно, BEKO не са лоши уреди, цената им е в най-ниския сегмент, но си имат и недостатъците (които за тази цена са си нормални). Като работа съм доволен от тях, но сравнение с тези на bocsh, siemens, aeg са малко по-шумни, малко по-вибриращи и всички онези неща които правят разликата. Както е казал народа, кат за без пари толкоз. Имам вградена фурна, котлони и абсорбатор. Купих ги защото такъв ми беше бюджета. За парите които дадох съм предоволен.

                        Поздрави
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          #13
                          /Вратички изработени от профили с табла в средата/
                          може да се направят и добре и да издържат много години
                          едно време в магазина най се поръчваха червени/махагон кухни
                          Кухня от иглолистна дървесина
                          http://bogora.com/img/content/projec...lova_varna.jpg

                          http://www.ikombg.com/thumb.php?img=...PG&w=531&h=398



                          Сега има лед осветление може да се комбинира много
                          не слагай ключове за осветление далеч от обикновено приетото= място до вратата
                          иначе едва ли да го ползва някой
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            kluchar написа: Преглед на мнението
                            Сега има лед осветление може да се комбинира много
                            не слагай ключове за осветление далеч от обикновено приетото= място до вратата
                            иначе едва ли да го ползва някой
                            Напротив, ключа за допълнителното осветление под окачените шкафчета трябва да се намира възможно най-близо до самото осветление. За това е допълнително - когато ти потрябва да го включиш, без да се налага да ходиш до ключа за основното осветление до вратата. Поради тази причнина доста често ключа е на единия от модулите.
                            ЛЕД-осветлението, както и контактите на плота са две от най-полезните "екстри" в кухнята.

                            П.П.: Не препоръчвам избор на издърпващ се аспиратор (т.нар. аспиратори за вграждане). С времето (4-5 години) се събира/полепва боклук по релсите, което го прави трудноподвижен. Според мен аспираторите за стенен монтаж са по-добрия избор.
                            Последна редакция от Stefanaki; 19.12.2017, 06:58.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              Преди 5-6 години бях пред същата дилема. Спряхме се на Тека. До сега - никакви проблеми. Иначе фирма извърши проектирането и изработката на цялото оборудване.
                              Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                              Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                              Коментар

                              Working...
                              X