Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    kluchar написа: Преглед на мнението
    Две бани един (майстор)но прави а ма равни
    Като се къпе човек чак на другия ден е сухо .
    Иначе идеална баня но все едно нарочно не прави наклон
    Ама какво да правя като е на дедо приятел.
    Това, че си зависим от дедото, сме го разбрали отдавна.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #92
      dabadaba написа: Преглед на мнението
      Точков сифон е добре да е възможно най-близо до душа, почти под него. Пода с наклон не повече от 1/100 към сифона. Всякакви изпълнения с по-голям наклон за да изтича по-бързо водата са глупост!
      Ако душът е по диагонал на вратата, на 2.5 метра от нея, а отходната тръба е близо до вратата, при канализация Ф50 и спазени всички наклони (веднъж наклон от отходната нагоре към сифона и втори път - от горната точка на сифона нагоре към вратата), ще се получи така, че точно под вратата нивото да е по-високо с около 12 см, а понякога и повече, при наклон > 1.0 %. Това е особено неприятно при панелните жилища, където вратите на баните обикновено са не повече от 1.90 фабрично от гол под. Не е комфортно да изкачваш и да слизаш 10-12 см стъпало при такава ниска врата, защото винаги стъпваш на или около ръба, а когато стъпиш и правиш крачка, си най-висок точно където си стъпил и е с около 5-7 см повече от реалната ти височина. Предполагам, че хората, които често си удрят главите в ниски врати, като мен, разбират много добре какво искам да кажа.

      За позицията на сифона има различни схващания и трябва да се съобразява най-вече с това - къде е вратата, къде е душът, къде е отходната тръба, дали е на "пътеката" към мивката. Също така при определена комбинация от плочки и фризове, ако сифонът не е равно-отдалечен от всички стени, може да се получат доста грозни разлики в размерите на плочките и фигурите, а това никак не е приятно на плочки по 40-60 лв, при които заради конкретната шарка може да се набие на очи много повече.

      Аз например не харесвам сифонът да е под душа, защото така винаги стъпвам в локва, а често без да усетя стъпвам върху самия сифон и го запушвам, което при малки бани с малък наклон доста бързо води до преливане. Моят е в средата между отходната тръба и най-далечния ъгъл на банята спрямо тази тръба.

      Коментар


        #93
        Разбира се, че сифонът е добре да е равно-отдалечен от всички страни, но в апартаментите едва ли е възможно това. Вкъщи съм го направил на еднакво разстояние от трите страни, защото банята ми не е квадратна, а правоъгълна. Плочките са наредени по диагонал и фугите тръгващи от сифона се забиват точно в двата ъгъла. Но аз живея в къща и мога да си избирам къде да си поставя сифона, който си е и най-ниската точка на нивото. В този случай не ми трябва никакво стъпало в банята.
        Виждал съм обаче и невероятни изпълнения с толкова голям наклон, че сякаш слизаш по склон. Или пък в стремежа си да се разположат правилно плочките в банята, сифона се оказва в някоя плочка! Винаги плочките тръгват от сифона, независимо дали се редят по диагонал или успоредно, а четирите плочки около сифона ти дават равнините, които трябва да спазваш. За по-добро онагледяване, сгъваш един лист хартия на четири и като го разгънеш, виждаш къде е сифона и как трябва да ти вървят равнините с наклон.
        При наклон 1% локвичката, която се образува е 6 мм с диаметър 60 см и като спреш водата от душа, изчезва моментално. Ако водата се задържа, значи сифона не струва или е запушен.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #94
          Друго, което ми идва на акъла, като препатил - в никакъв случай не използвай меки връзки, за нищо. Позволено е само за тоалетното казанче, ако е открито, но с уговорката кранът му да се остави почти затворен, така че дебитът му да е 1-2 литра в минута, колкото да пълни казанчето за 5-6 минути. Няма нужда от повече. Това би ти спестило много главоболия в бъдещето, когато по закона на фалшивите меки връзки, те "гръмват" точно когато не очакваш и когато току-що си излязъл от дома. Въпросът не е дали ще гръмнат, а кога. Вместо меки връзки - направи си всичко с тръби - връзки към бойлер, към казанче, към биде, към чешма. Към казанчето ако е мека връзка - като затвориш крана както казах по-горе, дори да гръмне меката връзка, ще тече слабо и няма да има никакъв проблем да се изтича в канала на пода.
          И аз имам малко фобия от тези меки връзки и точно същата визия. Но много смесители няма как да сложиш тръби, а трябва да си разчиташ на меките им връзки.
          Но с голямо учудване видях на новия смесител, който купих за кухнята, че не е с гумени "маркучи" от вътре, като Видимата, която заменях, а са полу прозрачни и силно наподобяват тефлонови такива. Подобно на спирачните ти маркучи. И в този ред на мисли може би е хубава идея да се помисли над вариант за изработка на меки връзки на принципа на спирачните ти маркучи - мостра и така...
          Та съм "чувал", като легенда за сега, че си има такива меки връзки на пазара. От хубавите, каквото и да означава това.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #95
            Ами не пречи да се провери, но не виждам причина да не направят, освен ако водата няма някакви изключителни корозивни свойства към тефлона. Ако не забравя, ще мога да проверя при Папе дали имат подобни меки връзки с накрайници 3/8 и 1/2, но чак след 2 - 3 седмици.

            Ред.:И по телефона могло...

            ... търсете в Хоум-макс меки връзки на една българска фирма.... Бул-нещо-си, от Добрич, техните са с високо качество и като го хванете, гледайте оплетката, трябва да е ситна, а не едра-рехава, ситна оплетка гледайте. Също на пипане самия маркуч техния е много твърд. Иначе ние тука нямаме такива накрайници. трябва да донесете вие маркуч с накрайници, да ги свалим и да ги монтираме на тефлонов маркуч, защото самия накрайник е месингов, а нашите са метални, разбирате ли? И имайте предвид, че ако го правим тефлонов, ако оня ви е 3 лева, тоя ще ви е .... 23, примерно. Но потърсете на тая фирма от Добрич, техните са качествени и карат по 7-8-10 години.

            Коментар


              #96
              Скъсване на мека връзка става само след механична повреда/пречупване, причинена от неправилно боравене с нея.

              Самоволни гърмежи са повече мит, отколкото реалност.
              Това нещо издържа на температура 800 гр.С и до 200 бара налягане и живот 20+ години. Споко.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #97
                Принципно съм съгласен с теб, НО има и случаи когато нещо не издържат толкова много меките връзки.
                Комшийката над нас (волейболистка в Италия мисля, че беше по това време) се прибираше 2 пъти в годината и така не се научи да спира водата като я няма, докато не се напълни асансьорната шахта с вода 9 етажа по надолу, месец и половина без асансоьр, после смени почти всичко в тях .... При нас щети може да се каже, че почти нямаше ама ....

                Коментар


                  #98
                  /\ /\ Да, сигурно е така при висококачествените не-китайски (за които говори и колегата BO). В случая предлагам да вярваме на максимата "Не питай старѝло, питай патѝло"? Понеже на мен точно така ми гръмна, съвсем самоволно, и то там, където меката връзка беше права.

                  А при видимо напълно здрава външна оплетка, в средата да е сцепена още от чисто нова, случвало ли ти се е? На мен само 2 пъти, не повече.

                  Коментар


                    #99
                    Относно гъвкавите връзки - има и ментаци на пазара, при мен подобни се скапаха след 2 години, протекоха от щуцерната връзка. Българските, за които говори колегата ogi28b в цитата, са на Булмат ООД и карат бая повече време - до момента от закупуването на бойлера, т.е. ~6 години.
                    Сега да кажа до къде съм с кухнята - в момента се работи по долните шкафове, след монтажа им ще идват камънярите да мерят за плот. В момента се чудя, какъв да е гърба - дали пак от същия камък (графит) или да търся някакъв междинен вариант, понеже долните шкафове ща са тъмни, графит като плота, а горните бели... Та чуденката ми е, дали да не го направя някакъв по-шарен или по-цветен, за да не се получи твърде голям контраст. Вариантите са принт стъкло, някаква мозайка (стъклокерамика) или плочки.
                    За мое най-голямо учудване, техническия камък се оказва по-скъп от естествения... ама нейсе, нали жената избира... (иначе се съгласява да разсъждава за гърба). Всъщност, причината за чуденката е породена от обстоятелството, че с технически камък не може да се направи цяло парче, което да хване и сраницата на стената, пък на мен не ми се ще да има фуги...
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      Ще оборудвам апартамент от 0
                      Засега помощ не ща, само чета и пълнея
                      Ще кажа, ако изпитвам някакви трудности и имам въпроси.

                      Коментар


                        Наскоро го играх тоя мач и по-точно завърших банята,
                        ако имаш въпроси- отваряй тема да помагаме.
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          Абе и аз да питам, мисля да си сменям мивката в банята, старата я махам, ама новата не влиза точно на вече пробитите дупки, че е по - голяма, я дайте акъл как да разпробия новите дупки в плочките без да ги спраскам, някакви специални бургии или някакъв чалъм?

                          Коментар


                            Ако нямаш специални си става с обикновена за бетон.
                            Просто натисни машината и на ръка завърти свредлото няколко пъти колкото да пробие леко повърхностният слой на плочката. После може без удар да пробиеш плочката без проблеми.
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              todorakiggg написа: Преглед на мнението
                              я дайте акъл как да разпробия новите дупки в плочките без да ги спраскам
                              Плочката се пробива без удар, удар се включва след плочката.
                              Не пробивай в края на плочката, за да не се счупи.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар


                                КИМИ написа: Преглед на мнението
                                Плочката се пробива без удар, удар се включва след плочката.
                                Не пробивай в края на плочката, за да не се счупи.
                                Може да се счупи, ако не е залепена правилно, а най-лесно се пробива във фугата, ако отвора съвпада там.
                                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                                Коментар

                                Working...
                                X