Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Във връзка с ремонта на банята, едно от най-смислените неща в живота ми (след купуването на Фиатчето), е да си монтирам смесител с термостат в банята. Това не просто е препоръка, а бих казал, че е направо задължително. Има само един недостатък - свикваш с него и в първия момент, в който трябва да се изкъпеш на място, на което няма такъв - започва страшно псуване и нагласяне на водата по N минути.

    И тук не говоря за изхвърляне с марки като Грое и брат му и не знам си кой, ами нашите си, на Видима:

    ЛИНК

    В комплекта са влючени цедки на входа на смесителя, розетки и S-преходници. Иначе по стандарт е за 150 мм такова там, как се казва.... Моят е монтиран само с удължители, а не с S-преходници. С керамична глава и 5 години гаранция е, вече е на 8 и работи както в първия ден. На брат ми му се повреди термостатната глава след 3 години употреба и я смениха без изобщо да питат какво, защо, как, къде.... Недостатъкът е само в това, че ако се повреди и нямаш заместител - оставаш без смесител за 2-3 дни, докато го ремонтират. Ако решиш да вземеш такъв, мога да ти съдействам в едно местно магазинче тук да го получиш с около 10 % под истинската му цена.
    И аз съм на абсолютно същото мнение, само където минах много по-евтино от Видимата. Смесителят е от Лидъл, който го пускат 1-2 пъти в годината. Има си и той 5 години гаранция и за сега 3 години няма грижа.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #77
      Относно банята, смесителя е най-малкият проблем. Още повече в София, където водата е мека и няма варовик.
      Най-важното е лесно да се почиства и да е максимално удобна.
      Моята съм си я направил без прагче на вратата, с наклон на пода 1/100, вградени структури на тоалетното казанче, бидето и писоара, а шкафове просто нямам, защото всичко необходимо е наредено на рафта, който се образува над вградените структури. Стърчащи неща са само две закачалки за хавлии, една сапунерка и поставката за тоалетната хартия.
      Почистването на пода след душ става за по-малко от минута с мопчето, а стените си изсъхват сами, затова се налага чистене на цялата баня веднъж месечно с препарат - според жена ми, а според мен си е чиста .
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #78
        Един Лидъл-ски вече върнахме, изкара около година и нещо при нашите. Тъй като нямаха как да го заменят ни върнаха парите, но преди 1-2 седмици пак пуснаха и купихме отново. Дано изкара повече. Аз съм с такъв на Видима, вече му изтече гаранцията от 5г.

        И аз съм на абсолютно същото мнение, само където минах много по-евтино от Видимата. Смесителят е от Лидъл, който го пускат 1-2 пъти в годината. Има си и той 5 години гаранция и за сега 3 години няма грижа.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #79
          И още нещо, важно. Няма значение дали имаш ТЕЦ, ВЕЦ, АЕЦ или друг ЕЦ. Бойлерът е напълно задължителен. Може да се наложи веднъж годишно да го ползваш, но точно в този момент ще разбереш, че 200-те или 300 лв, които си дал за бойлер, си заслужават всяка стотинка. Това "къпане с канче" дори за еднократно къпане да е, е пълен (***такова***).

          Друго, което ми идва на акъла, като препатил - в никакъв случай не използвай меки връзки, за нищо. Позволено е само за тоалетното казанче, ако е открито, но с уговорката кранът му да се остави почти затворен, така че дебитът му да е 1-2 литра в минута, колкото да пълни казанчето за 5-6 минути. Няма нужда от повече. Това би ти спестило много главоболия в бъдещето, когато по закона на фалшивите меки връзки, те "гръмват" точно когато не очакваш и когато току-що си излязъл от дома. Въпросът не е дали ще гръмнат, а кога. Вместо меки връзки - направи си всичко с тръби - връзки към бойлер, към казанче, към биде, към чешма. Към казанчето ако е мека връзка - като затвориш крана както казах по-горе, дори да гръмне меката връзка, ще тече слабо и няма да има никакъв проблем да се изтича в канала на пода.

          Вземи си всички кранове да са керамични - на чешмата, към казанчето, към пералнята ако е там.

          За сифона - виж някой със затваряне, ако има и някакви автоматични - добре би било. Но тук нека колегите с опит да кажат. Аз използвам обикновен и се налага да го запечатвам с плик между основата и капачката.

          Коментар


            #80
            Още един глас за термосмесителя на Видима! И аз съм с такъв (със съдействието на Оги - евала, Оги!), само че моят е и с чучур, защото имам и мивка под него. Никакви проблеми до момента, само удобничество!
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #81
              Ето защо трябва да има такива теми. Въпреки, че ни обединява една марка кола, ние си оставаме обикновени хора, които си имат своя житейски битовизъм. Ненавиждам ремонтите, но са неизбежни. Когато апартамента овехтее, трябва да се обнови.
              Благодаря още веднъж за насоките, ако някой е направил още някакви удобства или намерил евтини но качествени материали, да споделя, ще ми бъде от полза.
              Сега най-голямата ми трудност е избора на плочки(фирми за такива). Има толкова много вносители и производители, че се лутам като сателит.
              Искам да направя хубава баня, но не ми се дават 40/50 лв. за кв.м. Искам да сложа "висяща" тоалетна чиния, но не ми се дават 400-500 лв. и т.н
              Знам, че мога да направя добра баня за следващите 10 години и без да похарча една торба пари, но нямам идея на къде да тръгна в издирването на санитария.
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #82
                Сифона, ако още не е монтиран препоръчвам да е от PVC с клапа.
                Мотиви: Изработен е от същият материал, каквито са тръбите след сифона. Клапата се вади лесно за почистване. Над сифона може да се сложи всякаква плочка, дори дизайнерска.
                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                Коментар


                  #83
                  Ето защо трябва да има такива теми. Въпреки, че ни обединява една марка кола, ние си оставаме обикновени хора, които си имат своя житейски битовизъм. Ненавиждам ремонтите, но са неизбежни. Когато апартамента овехтее, трябва да се обнови.
                  Благодаря още веднъж за насоките, ако някой е направил още някакви удобства или намерил евтини но качествени материали, да споделя, ще ми бъде от полза.
                  Сега най-голямата ми трудност е избора на плочки(фирми за такива). Има толкова много вносители и производители, че се лутам като сателит.
                  Искам да направя хубава баня, но не ми се дават 40/50 лв. за кв.м. Искам да сложа "висяща" тоалетна чиния, но не ми се дават 400-500 лв. и т.н
                  Знам, че мога да направя добра баня за следващите 10 години и без да похарча една торба пари, но нямам идея на къде да тръгна в издирването на санитария.
                  Колега ти искаш някакви екстри, а не ти се дават пари :D Нема начин...
                  Аз също започвам основен ремонт, който включва и баня. Преди няколко дена накупих всички необходими неща за една що годе модерна и функционална баня. Гледах да взема неща оптимум от гледна точка на качество, визия и функционалност. Нещата, които закупих са: душ система за вграждане, тоалетно казанче за вграждане с конзолна тоалетна, PVC шкаф с мивка, огледало с лед осветление, батерия за мивката и сифон, линеен подов сифон, точков сифон, вентилатор с автоматична клапа за затваряне, плочки, луни за вграждане в тавана и стъклен параван. Е сметката е 3400 лв., но това е положението
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #84
                    Сега най-голямата ми трудност е избора на плочки(фирми за такива).
                    Тези са пичове:
                    http://bgbania.com/
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #85
                      Леле, като ви чета за проблемите направо ми става лошо.
                      Ако тръгна така да избирам плочки, канали, душове, ще си прережа вените :D
                      Влизам в някоя от веригите, купувам всичко що ми се вмести в наличните пари и дим да ме няма.
                      Колкото и качествено да е дадено изделие, неговия морален живот е 5-10 години макс.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #86
                        noriaga написа: Преглед на мнението
                        Колега ти искаш някакви екстри, а не ти се дават пари :D Нема начин...
                        Аз също започвам основен ремонт, който включва и баня. Преди няколко дена накупих всички необходими неща за една що годе модерна и функционална баня. Гледах да взема неща оптимум от гледна точка на качество, визия и функционалност. Нещата, които закупих са: душ система за вграждане, тоалетно казанче за вграждане с конзолна тоалетна, PVC шкаф с мивка, огледало с лед осветление, батерия за мивката и сифон, линеен подов сифон, точков сифон, вентилатор с автоматична клапа за затваряне, плочки, луни за вграждане в тавана и стъклен параван. Е сметката е 3400 лв., но това е положението
                        Това за мен е чудесна сума, ако успея да се вместя в нея ще скачам до небето. Не искам да не двавам пари, но и не искам да прехвърля сумата от 4000 лв.
                        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                        Коментар


                          #87
                          Това за мен е чудесна сума, ако успея да се вместя в нея ще скачам до небето. Не искам да не двавам пари, но и не искам да прехвърля сумата от 4000 лв.
                          Е до 4000лв според мен спокойно ще се вместиш, ако бяната ти е до 4-5 м2.
                          Ето ти набързо ориентировъчни цени:
                          Душ система за вграждане с 30/30см пита и отделен ръчен душ (Teka) - 480лв
                          Линеен сифон ACO- 240лв
                          Точков сифон - 70лв
                          Структура за вграждане (Grohe) с конзолна тоалетна - 460лв
                          PVC шкаф (75 см) с мивка в комплект с огледало и сифон - 700лв
                          Батерия за мивката - 110лв
                          Вентилатор Cata - 90лв
                          Стъклен параван 8мм- 380лв
                          Плочки - 1000лв. (4м2) баня H - 2,45 m
                          Лед луни 220V 3 бр. - 40лв.
                          Общо 3570 лв.

                          Но имай предвид, че нещата съм ги купувал почти всички на промоции и възможно най-тънки цени които съм намерил
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #88
                            noriaga написа: Преглед на мнението
                            Е до 4000лв според мен спокойно ще се вместиш, ако бяната ти е до 4-5 м2.
                            Ето ти набързо ориентировъчни цени:
                            Душ система за вграждане с 30/30см пита и отделен ръчен душ (Teka) - 480лв
                            Линеен сифон ACO- 240лв
                            Точков сифон - 70лв
                            Структура за вграждане (Grohe) с конзолна тоалетна - 460лв
                            PVC шкаф (75 см) с мивка в комплект с огледало и сифон - 700лв
                            Батерия за мивката - 110лв
                            Вентилатор Cata - 90лв
                            Стъклен параван 8мм- 380лв
                            Плочки - 1000лв. (4м2) баня H - 2,45 m
                            Лед луни 220V 3 бр. - 40лв.
                            Общо 3570 лв.

                            Но имай предвид, че нещата съм ги купувал почти всички на промоции и възможно най-тънки цени които съм намерил
                            Това искам да направя и аз, да купя добри неща на промоция и изгодни цени.
                            Не искам да плащам като поп, за неща, които могат да се намерят (с търсене разбира се) с 30-40% надолу.
                            Благодаря за инфото.
                            Сега, ако ми кажеш и кои магазини си посетил за тези неща, ще е чудесно.
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              #89
                              Аз пак да се вметна за тази пуста баня!
                              Имай предвид, драги ми kosta, че оттук нататък ти няма да ставаш по-млад, затова си направи удобна, а не джиджена баня.
                              Равен под, без излишни прагчета и паравани, защото после само пречат.
                              Линеен сифон си струва само ако му намериш точното място и заема едната стена, или прага на вратата. Във всички други случаи просто седи като изолиран, особено ако е далеч от душа. Точков сифон е добре да е възможно най-близо до душа, почти под него. Пода с наклон не повече от 1/100 към сифона. Всякакви изпълнения с по-голям наклон за да изтича по-бързо водата са глупост! Та капките по стените с плочки не изтичат, а си седят там докато не изсъхнат, или не ги избършеш.
                              И накрая, замисли се за какво ти служи банята и какво трябва да има в нея? Точно затова, аз в банята съм си направил и тоалетна, а в тоалетната имам и душ
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар


                                #90
                                Две бани един (майстор)но прави а ма равни
                                Като се къпе човек чак на другия ден е сухо .
                                Иначе идеална баня но все едно нарочно не прави наклон
                                Ама какво да правя като е на дедо приятел.
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X