Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.8 ГХТ кофти работа на студен мотор.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.8 ГХТ кофти работа на студен мотор.

    Здравейте. Покрай малко по- хладните сутрини преди седмица- две колата нещо сутрин палеше от второ палене.
    Запалва, почва да тропа все едно на 3 цилиндъра на около 500 оборота и гасне. Въртя ключа и паля пак, веднага заковава 1300 оборота и си върви празния ход перфектно, но ако веднага се опитам да тръгна с много малко газ, почва да кашля и неще да вдига оборотите. Колата има газов инжекцион и донякъде и той има меша в цялата работа. Но дори да изключа газта, и да си карам само на бензин пак го прави като е студено.
    Закачана е на комп пролетта и тогава даваше грешка до колкото помня в датчик запалване? Възможно ли е това да е проблема или ще е нещо по- лошо. Някъде мернах по други теми Банков беше писал за кофти сгъстяване, пак за 1.8 мотор.
    Този проблем го имаше и миналата зима. В топло време не се проявява. Палиш и тръгваш.
    Понеже нямам доверие на майсторите, че съм се наиграл със смяна на неща, дето само си ги плащам а смяната... я има я няма. Кое ще е безболезненото нещо за джоба да проверя и сменя ?
    На диагностика ли да я карам или някъде да мерят компресия?! Съвет за сервиз все пак?
    Не виждам по разни магазини продава ли се датчик за темп на водата или е вграден в нещо. Този Датчик запалване къде се намира, че в коша на пунто трудно се търси нещо визуално дето не го знам къде е?
    Бубините да е заминала някоя? Една се прецака преди време и е сменена, ама не е нито гаранция, че е читава, нито, че някоя друга не си е отишла.
    Благодаря предварително за какъвто съвет бихте ми дали.

    #2
    започни с почистване на дросел и налягане на горивото
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Здравейте. Покрай малко по- хладните сутрини преди седмица- две колата нещо сутрин палеше от второ палене.
      Запалва, почва да тропа все едно на 3 цилиндъра на около 500 оборота и гасне. Въртя ключа и паля пак, веднага заковава 1300 оборота и си върви празния ход перфектно, но ако веднага се опитам да тръгна с много малко газ, почва да кашля и неще да вдига оборотите. Колата има газов инжекцион и донякъде и той има меша в цялата работа. Но дори да изключа газта, и да си карам само на бензин пак го прави като е студено.
      Закачана е на комп пролетта и тогава даваше грешка до колкото помня в датчик запалване? Възможно ли е това да е проблема или ще е нещо по- лошо. Някъде мернах по други теми Банков беше писал за кофти сгъстяване, пак за 1.8 мотор.
      Този проблем го имаше и миналата зима. В топло време не се проявява. Палиш и тръгваш.
      Понеже нямам доверие на майсторите, че съм се наиграл със смяна на неща, дето само си ги плащам а смяната... я има я няма. Кое ще е безболезненото нещо за джоба да проверя и сменя ?
      На диагностика ли да я карам или някъде да мерят компресия?! Съвет за сервиз все пак?
      Не виждам по разни магазини продава ли се датчик за темп на водата или е вграден в нещо. Този Датчик запалване къде се намира, че в коша на пунто трудно се търси нещо визуално дето не го знам къде е?
      Бубините да е заминала някоя? Една се прецака преди време и е сменена, ама не е нито гаранция, че е читава, нито, че някоя друга не си е отишла.
      Благодаря предварително за какъвто съвет бихте ми дали.
      Същия проблем с Мареа 1.8 вече 2 години и не съм разбрал от какво е ,но най вероятно е от газовия инжекцион .
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Направих си експеримент, понеже се съмнявах и в кофти горива.
        Сипах 100 октанов бензин и карах само на бензин няколко дни, като цяло това глъхнене практически изчезна.
        Факт е че колата не я бях карал есента, и от летния сезон, където това не прави впечатление, щото е жега постоянно, направо минах в каране на колата в студовете. Другото е че и газовия като цяло явно се е разцентровал...
        та съвсем се ошашква компа като се покара на газ.

        Коментар


          #5
          На мен ми прилича на износени свещи - големи разстояния на електродите.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #6
            На 100% е от настройката на ГИ, ходи да ти го настроят 1:1 с бензиновия комп и ще се оправи спед няколко цикъла на палене.
            punto HGT

            Коментар

            Working...
            X