Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със зацепването на ангренажния ремък Фиат Пунто 1.2 16v 82 конски сили

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз пък искам да видя часовника с 100мм обхват.
    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

    Коментар


      #17
      Купуваш си учебник по метрология и измервателна техника,учиш се да мериш,учиш се и на някои неща и така.ФОРУМА НЕ Е УЧИЛИЩЕ.

      Коментар


        #18
        И аз имам спомен, че този който ползвах не "хващаше" толкова много. Трябва около 40мм в случая да хване средата.
        Последна редакция от slav4o_vt; 07.01.2018, 22:58.
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #19
          На теб ти е трябвало да хванеш ГМТ и след това 150 стотни надолу /преди ГМТ/ да ти отвори чукчето това си става със стандартен индикатор ама да мериш ход на бутало от порядъка на 7-9 санта с индикатор...
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #20
            И като се изравнят буталата на първи цилиндър буталото къде трябва да е? отиващо към ГМТ или ДМТ

            Коментар


              #21
              Няма никакво значение на къде ще ходи, но гледай по посока на въртене да гласиш нещата. Аз го правя с една обикновена тел без много сметки. Бъркаш първо в единя после в съседния цилиндър и преценяваш накъде да въртиш и колко. Така от 2-3 пъти си почти на средата, след това взимаш шублера за по точно, като е хубаво да сравниш и 4-цилиндъра.

              Коментар


                #22
                Индикаторните часовници, имат обхват няколко мм .Не е зле ти да се образоваш, преди да пишеш.Колега ivel .
                Последна редакция от hifi_stereo; 17.01.2018, 10:21.
                Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                Коментар


                  #23
                  На времето имах един комшия караше Симсон и си беше направил от една свещ индикатор да си я центрова. Итърбушил електрода и там сложил една желязна подвижна пръчка и готов индикатор, естествено имше някакъв ограничител да не изпадне в цилиндъра.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #24
                    Ники, тънка дълга права отвертка върши уникална работа.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Тук пишат хора знаещи и незнаещи и т.н.Въпроса ми е къде да се образовам повече,индикаторния часовник се ползва точно затова.Друг е въпроса ,че трябва да обяснявам как.Обхвата на индикаторния часовник няма нищо общо.Индикатора мери разлика,как ,обаче става не ми се пише.Иначе Чавето също е прав,че и с прост шублер ще стане,също така не се знае на кое бутало ,колко му е нагара и т.н.Поздрави.

                      Коментар


                        #26
                        chaveto написа: Преглед на мнението
                        Няма никакво значение на къде ще ходи, но гледай по посока на въртене да гласиш нещата. Аз го правя с една обикновена тел без много сметки. Бъркаш първо в единя после в съседния цилиндър и преценяваш накъде да въртиш и колко. Така от 2-3 пъти си почти на средата, след това взимаш шублера за по точно, като е хубаво да сравниш и 4-цилиндъра.
                        Я помисли точно какво имам предвид и пак кажи че няма значение на къде ще отива буталото

                        Коментар


                          #27
                          Я помисли точно какво имам предвид и пак кажи че няма значение на къде ще отива буталото
                          Няма какво да го мисля, като подминеш 1мм да не превърташ отново цял оборот (който няма да е възможен) връщаш назад и така. Просто като сложиш ремъка и тогава само по посока на въртенето
                          П.С. И само колегата Ивел се сети, че може да има нагар и затова нарочно не написах защо да сравняваш 4-цилиндъра.

                          Коментар


                            #28
                            Ако само сменяш ремъка без да пипаш друго да изравняваш буталата застопоряваш валовете и така.Аз имам предвид ако двигателя е разглобен и трябва да го зацепиш наново.

                            Коментар


                              #29
                              И като се изравнят буталата на първи цилиндър буталото къде трябва да е? отиващо към ГМТ или ДМТ
                              Има една простичка дума и тя е предварение т.е. преди ГМТ
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар


                                #30
                                Тук пишат хора знаещи и незнаещи и т.н.Въпроса ми е къде да се образовам повече,индикаторния часовник се ползва точно затова.Друг е въпроса ,че трябва да обяснявам как.Обхвата на индикаторния часовник няма нищо общо.Индикатора мери разлика,как ,обаче става не ми се пише.Иначе Чавето също е прав,че и с прост шублер ще стане,също така не се знае на кое бутало ,колко му е нагара и т.н.Поздрави.
                                Аз мислех , че искаш да ползваш часовника да мериш 50мм.Ако ще мериш разлика от порядъка на 3мм е друго нещо .Ако с дълга сонда , шублер или тъпа отвертка преди това намериш средата .
                                Ама на теб не ти се обяснява.Не пиша тук за да се заяждам.
                                Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                                Коментар

                                Working...
                                X