Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със зацепването на ангренажния ремък Фиат Пунто 1.2 16v 82 конски сили

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със зацепването на ангренажния ремък Фиат Пунто 1.2 16v 82 конски сили

    Здравейте!
    Искам да попитам дали е възможно правилно зацепване на ангренажния ремък без използване на специализирания инструмент предвиден за тази манипулация и ако е възможно как би могло да се направи?
    Предварително благодаря!
    Последна редакция от Илианката; 09.12.2017, 21:11.

    #2
    Аз не разбрах къде ще го лепиш този ремък?!
    Ремъка може да се смени без спецеализирания инструмент,като зацепването се направи да е така както е било преди смяната.
    Ама няма гаранция,че до сега ремъка е бил зацепен правилно.Затова трябва да се ползва специалния усталък!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      може

      Коментар


        #4
        Този двигател не удря ли клапани ? . Ако е 1.2 8v не удря. Даже в книжката не посочват смяна а само проверка на 60 хил. Обаче тука е друго...
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #5
          удря удря прави салата.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
            удря удря прави салата.
            Трябва да се продават и клапани , водачи , гарнитури и т.н. , все пак в магазините е пълно.
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Сега ми се пиши,че да отговоря на автора.Горе валовете се зацепват с каквото намериш,стига да влезе максимално плътно.Точно в този момент четирите бутала трябва да са в една равнина,т.е ти трябва шублер и да измериш всички бутала да са на кантар(това го правя с индикатор,но и с шублер ще си ок).Накрая не забравяй проверка.

              Коментар


                #8
                Четирите бутала, или първо и четвърто?
                В една равнина, или в ГМТ?
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Най-сигурно четирите в ГМТ
                  Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

                  Коментар


                    #10
                    Четирите в една равнина(на полу-горна ,полу долна мъртва точка).Всичко това пиша за неграмотните ,които не знаят какво означава четирите бутала в една равнина.Така се зацепват тези мотори,защо?-не ми се пише.

                    Коментар


                      #11
                      Четирите в една равнина(на полу-горна ,полу долна мъртва точка).Всичко това пиша за неграмотните ,които не знаят какво означава четирите бутала в една равнина.Така се зацепват тези мотори,защо?-не ми се пише.
                      Тези двигатели наистина се зацепват така.
                      А ти колко си неграмотен, си доказал, с около 3700 поста, пълни с правописни и граматически грешки.
                      Определено си личи, че не са допуснати случайно в бързината.
                      Дори варна пишеш с мулка бувка.
                      Весели празници!!!

                      Правила на форума


                      1. Правилник

                      1.2. Потребителските постове трябва да показват респект към другите потребители. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Tempras написа: Преглед на мнението
                        Четирите бутала, или първо и четвърто?
                        В една равнина, или в ГМТ?
                        Ами те първо и четвърто се движат заедно - наравно са винаги Второ и трето също. Двете групи се срещат точно по средата.
                        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                        FIAT Punto sx 75 '94

                        Коментар


                          #13
                          Любимата ми тема за зацепването на двигатели с два РВ. Само че този път има нещо ново-полу горна и полу долна мъртва точка и почвам да си представям как с индикатор с обхват поне 100 мм. намираш ГМТ после ДМТ делиш на 3.14 умножаваш по 22/7 и накрая делиш на ДВЕ и намираш там кви точки бяха...
                          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                          Коментар


                            #14
                            Има си инструмент ,който се навива на свеща и в него индикатора(ако това ви е интересно).Естествено,че първо и четвърто и второ и трето си вървят заедно.Полу-горна или долна гмт го написах метафорично.Да Варна съм я писал,с малка буква,както и много такива,но просто ме мързи да сменям.

                            Коментар


                              #15
                              С такъв - индикаторен часовник му викаха, съм правил центровка на Вартбурга
                              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                              FIAT Punto sx 75 '94

                              Коментар

                              Working...
                              X