Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения и препоръки за инверторен климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения и препоръки за инверторен климатик

    Предстой закупуване на климатик за квартирата на синът ми и съм се спрял на две марки Fujitsu или Panasonic.Търся мнения и препоръки за въпросните марки или предложения за нещо друго което ще върши работа.Ще се отоплява един хол който през лятото ще се охлажда.За себе си съм решил какво да е но все още се колебая.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    #2
    Колкото модела клими има на пазара, толкова и мнения ще има, че и Х2.
    Според мен аз бих взел нещо по-скъпо, с колкото може по-голяма гаранция .
    Истинския мъж се познава дори когато е гол!

    Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

    Коментар


      #3
      Колкото модела клими има на пазара, толкова и мнения ще има, че и Х2.
      Според мен аз бих взел нещо по-скъпо, с колкото може по-голяма гаранция .
      Демек Тошиба, понеже имат 5 години пълна гаранция. Иначе аз бих избрал Фуджито пред Панасоника, понеже им е по реномирано името.

      Коментар


        #4
        За колко квадрата е необходим,за кой град и най важното, колко парички ви се дават?
        Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
        Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

        Коментар


          #5
          banski starec написа: Преглед на мнението
          Демек Тошиба, понеже имат 5 години пълна гаранция.
          Нямаше да пиша повече, но след този пост не се стърпях.
          Може сега и да ме "нахранят" някои, но в един гараж преустроен на ТВ сервиз, 7-8г. работа нон-стоп зиме, лете карах с него и още го ползвам една Тошиба 9-ка на 100 волта втора ръка внос от Япония.Там колко е работил не знам, не ме и интересува, е при мен не е спирал и при -20 гр. На 2г. викам техниците за профилактика и това е.
          Не ангажирам никой да си купува втора ръка, аз бях принуден от обстоятелствата, може би и малко късмет ..... само го написах това заради марката, макар че всичко произведено сега не е това което бе преди десетилетия ....
          Истинския мъж се познава дори когато е гол!

          Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

          Коментар


            #6
            Аз от повече от 10г имам 2бр Панасоник CU-E9GKE. Не са ремонтирани никога и дано да се запази тази тенденция. Произведени са в Малайзия, от Техноклима казаха, че компресорите им са най-безпроблемни. Имам приятел, един от най-добрите инженери, които ремонтират климатична техника във Варна. Каза ми, че съм уцелил модела на Панасоника, защото имало модел DKE китайска сглобка, който правел много проблеми. Като цяло съм доволен. Естествено, не са някаква нискотемпературна версия, поради което зимата, при много ниски температури-забрави да те стоплят. До около -5 градуса са супер. Оттам надолу вече започват да се тормозят. Ползвал съм ги и на -25 градуса, като единия е на север и го брули северо-източния вятър, работят, но се размразяват на всеки 15-20мин. При такъв студ е по-добре да се мине на печка-духалка, защото разхода на ток на климатика е еквивалентен, а не топли.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              Нползвам една Тошиба 9-ка на 100 волта втора ръка внос от Япония.
              Брат ми има Тошиба и Дайкин, от втората употреба, японски, с транформатори на 100V. От Тошибата е доволен много повече. Топли хол с нея, тя е 18-ка мисля, доста е голяма. Но и при него тялото е на юг и е между много блокове, които спират вятъра. При мене единия Панасоник е на север и пред него е баир с гора-вятърът го пердаши с всичка сила и го набива със сняг директно.
              Последна редакция от DJPOPA; 02.12.2017, 22:00.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Аз пък купих преди 3 г. и половина две 12-ки инверторни Хитачи. Бяха в промоция, мисля, че по около 1100 лв. ги взех тогава. Никакви ядове: топлят и в най-големите студове, охлаждат безпроблемно, безшумни - външните им тела почти не можеш да ги чуеш. Само в мъгла понякога се обаждат, стават малко по-шумни. Какво повече да ми трябва от един климатик? Колкото до гаранцията, аз сам си я съкратих, защото не се възползвах от правото или по-точно задължението за т.нар. профилактики. Но и не ме интересува особено. Един домашен електроуред тръгне ли да се чупи, по-добре нов.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Мицубиши.Имам 4бр.Един в работата , два в къщи и един при майка ми.Най-стария е на 10г.В къщи през зимата и лятото нямам сметка за ток повече от 80лв.,въпреки че работят без ограничение.Майка ми не го изключва цяла зима и сметките не надминават 30лв. заедно с бойлер.Нямаха проблем и миналата година в най-големия студ.Недостатък-скъпи са като първа инвестиция.
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    #10
                    Колега без да кажеш поне квадратура, изолация, бюджет и град... трудно ще ти се предложи нещо конкретно.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Явно въпросът ми е неправилно зададен.От 2008г.у дома има два климатика Fujitsu които работят безпроблемно и зимата и лятото,те са ми фаворит и най вероятно ще е какъв но го няма наличен в Техномаркет ВТ.Днес ми записаха телефона и казаха че ще се обадят след няколко дена като заредят.Любопитно ми беше за Панасоника как се справя през зимата.Не виждам смисъл във въпроса за кой град става въпрос,но за любопитните е Горна Оряховица,апартамента е панелен и бюджета е 1200лв.
                      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                      Коментар


                        #12
                        Не трябва да се говори толкова за марка,колкото за модел,понеже всяка марка има нисък,среден и висок клас.Аз за квартира не бих инвестирал много,едно Гри чейдж за 800лв,но ако ти се дават повечко пари може да се спреш на фуджитцу 12LMCE.
                        Peugeot 307 2.0i ГИ
                        ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                        Коментар


                          #13
                          Любопитни няма,но ако климатика е за Сандански може да се търси по недоказал се климатик, а за вашия край ви трябва работещ климатик и давам тези насоки като си мисля,че стаята е 20 квадрата,ако има и изолация може и по малкия модел.До 1200 лева няма читави,но плюс 200-300 лева може да погледнете това:
                          https://vimax.bg/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html
                          https://vimax.bg/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html
                          https://vimax.bg/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html
                          Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                          Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                          Коментар


                            #14
                            Подкрепям charliii, отдели още едни 200лв поне защото иначе отиваш в най-ниския клас - най-големите боклуци и бръмчалници. Panasonic-а го разкарай от списъка тотално, там почват едни дефрости по време (на 40мин) и ще топлиш улицата като застудее.От тези три климатика за хол най-удачен избор и най-много ще топли Fujitsu/Fuji/General 12LMC. LMC също се числи към ниския клас (но топли сравнително добре), като под него има един LLC, а над него са LUC, LTC.
                            Последна редакция от spark; 03.12.2017, 18:14.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              Колега, аз си мисля, че точно за климатици големите вериги не са най-подходящото място за купуване. Там преобладават стари модели и ширпотреба. Във Велико Търново специално има доста фирми за такава техника. Понеже аз също следя въпросите с климатиците, на прима виста, без да правя реклама, гледам цените от Вимакс, които имат представителство в града ни. Там марки и модели - бол. Насочил съм се към Фуджицу, защото имам такъв и топли несравнимо по-добре от Панасоника, който ми е в другата стая. А можеш да си избереш и измежду Фуджи и Дженерал, които са същите като Фуджицуто.
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X