Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с доставка от Emag (с Еконт)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с доставка от Emag (с Еконт)

    Здравейте колеги. Искам да попитам дали някой е имал проблем с доставка от Емаг (чрез Еконт)? Поръчах 3 неща от черния петък с наложен платеж. 3-те неща бяха на една обща поръчка с обща фактура. Днес дойде куриера в офиса на работното ми място носейки 2 кашона. Тъй като видимо бързаше, приех поръчката без да разопаковам нещата и платих наложения платеж (общо за трите поръчани вещи). Предположих, че две от нещата са опаковани заедно в един кашон... но много неприятно се изненадах, като отворих и двете кашончета, но единият продукт липсваше. Обадих се веднага на куриера, който каза че ще провери.. но след малко звънна и каза, че само 2-та пакета са били за мен и не му е предаван 3-ти пакет. Звъннах на емаг.. от там казват, че са изпратили 3 пакета и поръчката вече е със статут на изпълнена и приета. Но щели да проверят случая де.. Обадих се и директно на отдел обслужване на Еконт, като там уж ме успокоиха, че такива неща се случвали покрай черния петък и ако до 3 дни не получа и третия пакет да се свържа с тях... Честно казано подобно нещо ми се случва за първи път и съм леко притеснен. Ако 3-тия пакет (който беше и най скъпата вещ от поръчката) е загубен или откраднат как мога да процедирам? Реално съм се подписал, че съм приел пратката, платил съм цялата сума... поне имам над 10 колеги свидетели, какво съм получил...
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Какво пише на това което си подписал? 3 доставки или 2?
    Имах горе доло подобен случай миналата седмица с доставна не от еМаг. Бях поръчал 2 броя една и съща стока, като всяка дойде от ралична куриерска фирма. Това което ме притеснява е че еМаг им се носи името на крайно некоректни тъговци.
    А иначе куриерите винаги бързат и нямат време, но нова е друга тема.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      Еконта не е виновен.
      Трябвало да провериш пратката. Еконта носи пратка а какво има вътре ти трябва да провериш. Пък цената си е обявена.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        Куриера не ми остави нищо.. подписах се на някакъв лист А4, но не беше стандартната им товарителница. Да проявих небрежност, че не проверих на място нещата, но сигурно имам над 100 покупки през онлайн магазини и никога не ми се е случвало подобно нещо. От емаг твърдят, че колетите трябва да са 3бр. От Еконт при справка също им излиза, че трябва да са 3 броя.. но аз получих 2. Самия куриер не отрече, че ми е оставил само 2...
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Ако си се подисал че си получил 3 пакета(кашона) ,ще пиеш една студена вода,ако са само 2 ,чакай и другия!

          Коментар


            #6
            Е то това е, че ни ми остави товарителница да видя какво пише. Изкара някакви листи и накрая на единия ми каза да си напиша името и да се подпиша и това беше... Дано не стане така със студената вода..
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              AdViSoRa написа: Преглед на мнението
              ... Това което ме притеснява е че еМаг им се носи името на крайно некоректни тъговци.
              Не съм с такова впечатление. Купувал съм доста неща от тях и проблеми не е имало. Включително и получих счупен пасатор, който след 3 дни ми беше заменен с нов без никакви ядове. Тази година ми се стори, че леко са свалили нивото. Поръчах си безжична мишка за 50 лв. и я получих в срок, но без гаранционна карта и касова бележка. След като се оплаках, ми изпратиха фактура в PDF формат - просто един файл, генериран от техен софтуер, но отново без фискален бон. След около седмица получих и гаранционна карта. Така че неуредици с тях има, особено около такива кампании като черния петък, но чак некоректни не са. И си мисля, че единственият начин колегата, пуснал темата, да получи всичко, което е платил, е да заложи на кореспонденцията с eMag и Еконт. Станала е грешка, най-вероятно неумишлена, нищо повече. Третият му пакет може да се е озовал и в нечия чужда пратка и тогава вече мисията става невъзможна, освен ако някой добросъвестно не обяви в Еконт, че е получил повече неща, отколкото е платил.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                От Еконт потвърдиха тази сутрин, че куриера им е отбелязал, че пратката не е пълна и един колет липсва.. щели да си разследват къде е проблема.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Днес дойде куриера в офиса на работното ми място носейки 2 кашона. Тъй като видимо бързаше, приех поръчката без да разопаковам нещата и платих наложения платеж
                  Демек действал си като човек който е роден вчера... Няма бъза аз днес моя го държах 10 минутки вън да чака да си пробвам дъното на телевизора... Ако ли не да се връща от където е дошъл.
                  Как може да вземеш без да гледаш ???? Пари така ли вземаш на доверие???

                  Коментар


                    #10
                    То ако всеки държи куриера по толкова, той трябва по 20 часа да разнася пратките...
                    На мен поне ми е неудобно да ги бавя. Гледам да разпиша, пък после дано всичко е наред.

                    Коментар


                      #11
                      fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                      Демек действал си като човек който е роден вчера... Няма бъза аз днес моя го държах 10 минутки вън да чака да си пробвам дъното на телевизора... Ако ли не да се връща от където е дошъл.
                      Как може да вземеш без да гледаш ???? Пари така ли вземаш на доверие???
                      Колега, че проявих небрежност е факт... но, когато си имал над 100 безпроблемни пратки, в един момент човек се предоверява. Отделно, в офиса имахме одитори и беше малко тарапана и дори и не си помислих да започна да разопаковам пред тях доставката... Но както и да е, от Емаг също ми потвърдиха след проверка в Еконт, че съм получил само 2 колета и третия трябва да пристигне до петък или най-късно понеделник.. да видим.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Ще дойде, няма страшно, щом и от емага са потвърдили. Какво пише на товарителницата/документа който си подписал при получаване? Принципно не опаковат стока в стока, всичко им е по отделно, ако са два различни продукта.

                        пп. Дори да беше видял пред куриер, какво има в кашоните и дори нещо да липсваше, той нищо не може да направи, просто ще си чака да му платиш и щеше да ти каже че той просто разнася и не знае какво има вътре и за да си вземеш другите пратки(двете) както си направил, пак е трябвало да платиш тази сума.

                        Коментар


                          #13
                          stilo_new написа: Преглед на мнението
                          То ако всеки държи куриера по толкова, той трябва по 20 часа да разнася пратките...
                          На мен поне ми е неудобно да ги бавя. Гледам да разпиша, пък после дано всичко е наред.
                          Да се ама по правило си го пише 15 м тест и струва 12 лв куриера не 4/6/8 лв.
                          Винаги се проверява.
                          Тоя ми се инати за теста ама го навиках и се разбрахме...
                          Или тест или си е прибйрай ама ще се оплача от тебе в централата плащам за теста ти ми викаш че не може...
                          Малко са едни такива инати за проверката трябва да се разправяш с тях. А за теста директно се правят че не знаят за какво става дума..
                          Последна редакция от fifo td 100; 29.11.2017, 10:22.

                          Коментар


                            #14
                            И аз винаги когато получавам нещо от ЕКОНТ, ходя си до офиса, го проверявам и евентуално тествам, такова условие изисквам от продавача, иначе току виж съм получил някоя тухла вместо стоката.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Е колеги то и аз като получавам нещо от някой непознат човек (от Olx например) си искам предварителен преглед и тогава плащам.... но тук говорим за уж реномиран онлайн магазин, от който имам над 15 безпроблемни поръчки към момента.. Спокоен съм, че поне от двете страни потвърдиха, че не е при мен проблема т.е. "да съм гледал" и ще ми доставят скоро и 3тия пакет.
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар

                              Working...
                              X