Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлична течност Croma?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хидравлична течност Croma?

    Здравейте, колеги.
    Онзи ден като паркирах въртейки волана чух леко потропване. Чува/усеща се глухо при смяната на посоката на въртене на волана на място, т.е. въртя малко надясно веднага наляво или обратното и се чува тропване, което преди го нямаше. Днес проверих нивото на хидравличната течност и мисля, че не е достатъчно. На капачката има прикрепена пръчка за нивото, която влиза в казанчето и течността дори не се допира до пръчката. Прикачил съм снимка, на която съм отбелязал грубо нивото в казанчето. Не знам дали има връзка с потропването, но все пак реших първо това да проверя, и все пак не съм сигурен дали не си е било така нивото винаги. Няма течове под колата, надявам се да не е проблем в рейката. Ще ходя някъде да ми проверят и накрайниците, въпреки че скоро проверявах окачването като сменях биалетка и всичко беше ок.
    Въпросът ми е, тъй като нито в книжката пише, нито в нета открих, каква точно хидравлична течност/масло се слага на Крома?
    И ако долея ще бъде ли проблем, или да не доливам, а направо да ходя някъде да ми я сменят?
    Поздрави

    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Прикачени файлове
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    #2
    Открих в eLEARN - Synthetic fluid TUTELA GI/R.
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    Коментар


      #3
      ATF
      EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
      EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
      FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

      Коментар


        #4
        НЕ Е АТФ!!!
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          При Алфа 159 има голяма драма с тези хидравлики, които са с грешното масло. Провери първо какъв е цвета на маслото в системата, ако е зелена то е Tutela GI/R, ако е червена е GI/A и двете не трябва да се смесват. Тази червената е твърде агресивна към рейките и резултатите са тежък волан, чукане, потреперване при завиване, виене на помпата и т.н., това разбира се е при алфите, но нищо не ти пречи да провериш. При всички случаи една смяна няма да и се отрази зле.
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            Като проверявах нивото не гледах много цвета, мисля че беше такова тъмнозелено към черно, явно си е за смяна наистина. Ще проверя хубаво случайно да не е червено, но доколкото видях TUTELA GI/R го дават точно за електрохидравлични усилватели, какъвто е на Кромата, та би трябвало да е зелено. Времето е много гадно сега тия дни и затова идеята ми е да долея малко, а по натам ще направя смяна. Благодаря
            Fiat Croma 1.9 16V MJet

            Коментар


              #7
              http://www.fiatforum.bg/showthread.p...ighlight=staik
              Grande Punto 1.3 75 hp
              Croma 1.9 Multijet 150 hp

              Коментар


                #8
                Не съм сигурен,че тук е мястото да питам.Отскоро имам Крома 2.2 147 коня но аз не намирам къде да проверя дали има масло в хидравликата камоли да долея какво и да е масло.Моля за съдействие който занае за какво иде реч.Благодаря.

                Коментар


                  #9
                  маслото е на febi mb 345.0 отговаря на същите спецификации както тутелата http://avto-masla.eu/febi-mb-345-0-1-lit-r.html .... аналог на tutela gi/r но цената му е на полвин 18лв за 1 л. аз такова сложих помпата е под преден десен фар след като вдигнеш колата на крик сваляш предна дясна гума и махаш кората и се открива помпата пред теб. Имам снимки от манипулацията мога да ти ги пратя на пощата.приятно Обслужване от мен и да знаеш колите са ни пълно копие на опел зафира и вектра ц .Ако има нещо с което мога да ти помогна пиши или се обади Мартин .
                  Последна редакция от milkov; 22.01.2018, 14:29.

                  Коментар


                    #10
                    Колега качи снимките тук ,ще са полезни и на други колеги.Аз също мисля на пролет да обслужвам колата и да сменя всички течности.Хидравлика,спирачна течност,антифриз,ангренажи и пистов ремък.

                    Коментар


                      #11
                      Както е писал колегата по-долу-маслото е Феби зелена тубичка от 1 литър.На нея има червени цифри 0661 или 06161 не помня точно кое от двете.
                      Ланча Капа 2,0 VIS
                      Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                      Коментар


                        #12
                        Две са маслата http://avto-masla.eu/transmisionni-i...f-1-lit-r.html това е едното; и ето другото което

                        ИЗПОЛЗВАХ
                        аз: http://avto-masla.eu/transmisionni-i...0-1-lit-r.html и двете отговарят на спецификацията МВ 345.0 която се изисква

                        и ето и на Тутела
                        https://oilgroupbg.com/tutela-gi-r-1...%8A%D1%80.html

                        Коментар


                          #13
                          Сега погледнах в аутодата дават Tutela/V ,но като го проверих по сайтовете ми излиза трансмисионно масло,може би има грешка в ауто датата ,не знам .

                          Коментар


                            #14
                            От Фиат Пловдив си ми препоръчаха тутелата gi/r това си е маслото и неговите аналози които съм посочил а и в eLearn посочват точно това масло на тутела
                            Последна редакция от milkov; 27.01.2018, 20:48.

                            Коментар


                              #15
                              хидравлична помпа на Крома 2,2 16 v бензин

                              Click image for larger version

Name:	IMG_20180108_155032.jpg
Views:	1
Size:	131,0 KB
ID:	2095351Click image for larger version

Name:	IMG_20180108_155036.jpg
Views:	1
Size:	142,6 KB
ID:	2095352Click image for larger version

Name:	IMG_20180108_155042.jpg
Views:	1
Size:	186,7 KB
ID:	2095353Click image for larger version

Name:	IMG_20180108_155026.jpg
Views:	1
Size:	165,1 KB
ID:	2095354
                              Последна редакция от milkov; 06.02.2018, 23:33.

                              Коментар

                              Working...
                              X