Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закупуване на elm327 от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закупуване на elm327 от къде?

    Колеги, препоръчайте ми от къде да си купя читав елм с USB (тия с блутуут/wifi нещо им нямам вяра), вече два купувам от обяви на търговци в OLX и двата спряха да бачкат след няколко включвания...
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Аз съм взимал от Aliexpress, но последния беше Bluetooth. Работи на всякакви коли, закачал съм го на Bravo, Punto, Focus, Octavia и дори на Astra. Не съм сервизаджия :D Виж там ако ти върши работа да се ровя от кой точно го взех.

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    Коментар


      #3
      Но можеш ли да се връзваш към всички модули, които би трябвало да са достъпни с елм? Защото с моите можех само в двигателя да ровичкам, кан монитора, кан настройването, боди компа и другите бяха недостъпни. На единия премахнах едно съпротивление и ми позволи да рова и по другите модули, но незнайно защо и той спря.. днес от 30 опита 2 пъти се свърза само и то с Vehicle settings... Та ми писна и реших да си взема истински елм ама нещо не намирам в бг.... или не знам къде да търся.
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        Връзвам се навякъде където ми позволява FiatECUScan. Пробвал съм и с AlfaOBD на таблет. Но се пуска K-line на няколко пина. Самата букса й се окъсяват вътрешно пиновете за да работи. Предполагам го знаеш това? Иначе ако искаш оригинална диагностика мисля, че се казва FiCOM http://www.obdtester.com/ficom. От къде да я закупиш не съм гледал.

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          #5
          Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
          Връзвам се навякъде където ми позволява FiatECUScan. Пробвал съм и с AlfaOBD на таблет. Но се пуска K-line на няколко пина. Самата букса й се окъсяват вътрешно пиновете за да работи. Предполагам го знаеш това? Иначе ако искаш оригинална диагностика мисля, че се казва FiCOM http://www.obdtester.com/ficom. От къде да я закупиш не съм гледал.
          А пробвал ли си с Torque? Взех си един ELM327 mini за който пише, че подържа всички OBDII протоколи, но така и не можах да го свържа с фиата. Пробвал съм го на мерцедес, ауди, шевролет - свързва се без проблем. Опитвал съм и с AlfaOBD - пак не става на фиата. На едно рено също не се връзва. Да не би да е от тези пинове и какво точно се прави?
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #6
            Аз си поръчах от ибей от някакъв магазин за електроника в Естония, продавача ми препоръча точно продукт модифициран за Фиат/Алфа и дава гаранция 100% за качество. Поръчах си на цена от около 45лв. и другата седмица като дойде ще го тествам.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Пробвах и Torque, но не на Фиат. Иначе пиновете, които трябва да са вързани накъсо (аз го правя с проводници от самите пинове) 1-7-9-12.

              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

              Коментар


                #8
                Ако колата не е обд2 торгуето няма да я прочете.Мареята не успя,имам и ситроен ц3 ,и него не успя,имам елм усб и блутут ,мареята си я четяха, но с фес
                Последна редакция от янко; 25.11.2017, 20:16.
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Диагностиката я взех от този продавач. https://www.aliexpress.com/store/all...4fb7f01bCTsfSH Може да го питаш кой от неговите продукти ще ти свърши работа.

                  ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                  ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                  Коментар


                    #10
                    Дойде елмчето, значително по-тежко е от китайските си събратя, но останах приятно изненадан от изключително простата инсталация. Уиндоус сам си намери драйверите за чипа и ги инсталира. Всичко заработи от първия път. Връзва се навсякъде за секунди с Мултиекускан без еърбег и абс, като цяло съм много доволен.
                    Click image for larger version

Name:	IMG_20171206_114144.jpg
Views:	1
Size:	259,5 KB
ID:	2095209
                    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Дойде елмчето, значително по-тежко е от китайските си събратя, но останах приятно изненадан от изключително простата инсталация. Уиндоус сам си намери драйверите за чипа и ги инсталира. Всичко заработи от първия път. Връзва се навсякъде за секунди с Мултиекускан без еърбег и абс, като цяло съм много доволен.
                      [ATTACH=CONFIG]104431[/ATTACH]
                      Здравей колега, може ли да дадеш линк на продавача от ибей?
                      И аз закъсах с кабела за диагностика. Поръчах един елм който дойде но не се свързва. Отворих го за да махна резистора, който се маха за да работи с multiecuscan, но няма нищо общо с другите елмове на които има снимки в нета. Пробвах още 2 елма преди да ги купя и двата не работят и не ги взех. Единия се свърза с ЕКУто, но не излизат абсолютно никакви стойности на нищо например battery voltage и отстрани стои само мерната единица, в случая V.
                      От къде да търся кабел който ще работи със сигурност? Повече не смея да поръчвам китайски или от България преди да съм го пробвал. Или от някъде ако има модифициран специално за ecuscan-a.

                      Коментар


                        #12
                        И аз имам 2модела но до сега не съм пробвал на Фиат
                        Ако си от София може да пробваме .
                        Важното е да намери драйвера.
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Има си бг сайт - диагностиките им работят грантирано и са с гранция. На Лс ако някой не се сеща за склада.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            Не намирам продавача колега, може да се е махнал от ибей. Виж в склад66 имаха хубави елмове.
                            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Да но склад66 е в Пловдив, а не смея да поръчвам и да се окаже, че не работи и той, ще ми се да го пробвам. Сигурно ли е на 100%, че работят с МЕS?

                              Коментар

                              Working...
                              X