Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви чистачки да си взема?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви чистачки да си взема?

    Какви чистачки и от къде да си взема? ДАли да си купя маркови,специални за моя автомобил от магазините за авточаст или обикновени от веригите или бензиностанциите? Безшарнирни тип банан ли да са или обикновени?
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    Ако си доволен от старите чистачки /контактната повърхност е била еднаква/,смени само перата.
    Ако вземеш макар и маркови и скъпи,не се знае кога са произведени и дали не са спечени.
    Тип ,,банан" при снеговалеж трупат сняг по тях,и ще трябва да спираш да ги чистиш.
    От личен опит.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Евтините не струват. Аз купувам само BOSCH и VALEO. Като от VALEO-то съм по-доволен, изкараха повече. Взех ги на някаква промоция от Метро. Аз карам с асиметрични дължини на чистачките. Тая пред мен я слагам максимално дълга, за сметка на дясната. Почнах да правя така като си купих Пунтото. Понеже съм дълъг и с еднакви чистачки не ми чистеше достатъчно високо прозореца. Сега на Мултипла-то пак съм с асиметрични дължини.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #4
        Най-доволен съм от Mitutoyo https://www.google.bg/search?biw=144....0.Vtr4ijfMtC4
        4лв броя и държат по година, че и повече! Ако са ви изчанчени захватите има и малко по скъпи със всички видове преходници.
        Последна редакция от Lyubcho88; 19.11.2017, 17:35.

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          #5
          Ако колата стои в гараж, чистачките карат по няколко години. Ако е "уличница" - максимум година, независимо от марката. Аз най-често купувам от Лукойл чистачки Алка.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Да така е, като ги напече лятото слънцето ако ще и бош и шампион да са, се спичат. Мойте ги сменям като почнат да мажат, винаги купувам от най-евтините - сменям ги като почнат да мажат. Попадал съм на евтини които са издържали 1 година, а също и на такива които 2 месеца.

            Коментар


              #7
              Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
              Най-доволен съм от Mitutoyo https://www.google.bg/search?biw=144....0.Vtr4ijfMtC4
              4лв броя и държат по година, че и повече! Ако са ви изчанчени захватите има и малко по скъпи със всички видове преходници.
              3-та година съм с такива и си чистят като нови , а ги купих на майтап по 3 лв. бройката
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                само дето при него с чистачките дето му гш предлагате не става. Захвата е малко по различен. Комплекта е към 60 70 лв.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  След като миналата зима някъф фен, в най-голямата зима ми свил и трите, при положение, че повечето колеги си ги бяха вдигнали заради снега, като за изложба с подкана за кражба, а моите бяха затрупани в сняг и лед - купувам най-евтините, банани или графитни.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    vnukata написа: Преглед на мнението
                    Да така е, като ги напече лятото слънцето ако ще и бош и шампион да са, се спичат. Мойте ги сменям като почнат да мажат, винаги купувам от най-евтините - сменям ги като почнат да мажат. Попадал съм на евтини които са издържали 1 година, а също и на такива които 2 месеца.
                    Да, така си е. Всеки си има собствено разбиране за "мазане". Аз примерно не търпя изобщо да ми маже, дори и една линия. Още като видя замазана черта сменям. А има хора, дето им "шпаклова" цялото предно стъкло и не им пука.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      " само дето при него с чистачките дето му гш предлагате не става. Захвата е малко по различен. Комплекта е към 60 70 лв." В Еврото има ITN (банани) с всички видове приставки. Без отстъпка ще са към 20лв сигурно за двете.
                      Последна редакция от Brevetti; 20.11.2017, 18:22.
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        George1984 написа: Преглед на мнението
                        Какви чистачки и от къде да си взема? ДАли да си купя маркови,специални за моя автомобил от магазините за авточаст или обикновени от веригите или бензиностанциите? Безшарнирни тип банан ли да са или обикновени?
                        |
                        Дам аз след смяна на няколко нови чистачки от старите типажи минах на банани и се родих...
                        Аз ти казвам банани старите се шибани и от 10 лв да вземеш пак се разглобяват особено в сняг... Аз вземам от руския пазар по 2.50 броя че са същите като тези от 4/6/8 даже малко по здрави... И да ги чопнат 2.50 са... Който си слага от 40/50/60 все едно ги е сложил тези пари на капака

                        Коментар


                          #13
                          Взех си BOSCH направени точно за моя автомобил. Може малко да съм се набутал 47лв
                          Click image for larger version

Name:	DSC00025.jpg
Views:	1
Size:	216,3 KB
ID:	2095187
                          Иначе от препоръчаните смята че офертата на митотойо е най-добрата, за съжаление го нямаше моя накрайник.
                          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                          Коментар


                            #14
                            Колега! Аз мисля, само да сменя перата, че толкова пари за Bosch не ми е възможно сега да заделя.
                            link

                            Коментар


                              #15
                              Ами то, перо на чистачка, не се ли нарича цялото нещо което се сменя. Иначе под стъклочистачка се разбира всичко с рамото. А самата гумена част, не знам как се нарича.

                              Коментар

                              Working...
                              X