Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аналози на бутала за 1.9mjet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аналози на бутала за 1.9mjet

    Здравейте всички. Очаква ме неприятен ремонт на Бравото. Бравото е 1.9mjet 16v 150 к.с. Търся 4 бутала втора употреба и се чудя от какви коли мога да търся. В каталозите на афтърмаркет части буталото на 1.9mjet е едно и също с това на 1.9jtd и 2.4jtd двигателите. Също така и с тези на Опел 150 к.с. Кодовете на мотора пък на Алфа 147, Алфа 156 150 коня и Бравото ми са еднакви - 937А5000. Можете ли някой по-запознат да каже от кои марки да търся бутала по моргите, за да имам избор..?

    #2
    4 бутала за Браво втора употреба-по нататък спрях да чета
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Ти мнения ли трупаш или убиваш време в безсмислени постове?
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Кой го пита това?
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          aristocrat написа: Преглед на мнението
          ...Кодовете на мотора пък на Алфа 147, Алфа 156 150 коня и Бравото ми са еднакви - 937А5000. Можете ли някой по-запознат да каже от кои марки да търся бутала по моргите, за да имам избор..?
          Алфа 147, 156, стило, либра, всички от 1.9 jtd. Помисли и за цял двигател, блок без глава.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            От която и да е марка автомобили от посочените,но да са здрави си е вече руска рулетка.Колега ти намекна че е по добре да търсиш цял блок.Има разлики в моторите и по точно в хода на буталата.Аз купувах за едно стило блок от алфа 1,9 жтд и си имах ядове с гарнитурата на главата.А защо реши да сменяш бутала,пробити ли са или какво им е състоянието.
            198mjet Bravo

            Коментар


              #7
              най вероятно има стопено бутало.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                3 от буталата били като швейцарско сирене по думи на майстора. Ще трябва да се прави и един от цилиндрите с хонинг ики втулка. Също и главата трябва да се прави. Цял мотор съм намерил за 1000 лв., а ще имам и за труд при смяната и накрая пак може след 5-6к км да се отваря, затова предпочитам да се оправи сегашния и поне да знам в какво състояние е. С целия блок после трябва да се ходи в кат, а предпочитам да избегна бюрокрацията, ако се запънат нещата. Какви предимства виждате, че с целия блок ще е по-добре? Нали като го взимам няма да му знам състоянието..?

                Коментар


                  #9
                  Щом си и за ремонт на глава, съм още по-сигурен, че по-добрия вариант е цял двигател, като търсиш такъв, с възможност да се чуе как работи, по възможност от колега от форума, или друг форум за италианки, от докакзано честен, и пак след проба
                  Варианта 1.9 JTD да създаде проблем е почти нищожен, но там, където веднъж има проблем, със сигурност ще се появи нов, затова мисля, че е по-добре друг двигател, със всиките неудобства на това решение. Иначе след 5-6 К км най-много пак да си за двигател...
                  А при двигател без глава не си чак толкова беззащитен, доста неща могат да се видят от човек с очи и глава.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #10
                    Предимствата са че от твоя двигател нищо не става ако единствения вариант е това да му се слага втулка.Хонинговането е последната операция при ''отварянето'' на следващ ремонт на цилиндър, преди нея е престъргване. За да се сложи втулка се иска много престъргване, намиране на 1 или комплект втулки които май си вървят заедно с бутала. На новия двигател ако го вземеш без глава може да видиш челата дали са швейцарски и цилиндрите дали имат ръбове и задирания.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Най-разумно е да си купиш оборудван блок - можеш да видиш и пипнеш цилиндрите, може да свалите картера, да свалите биелните и основни лагери, и да видите състоянието им, както и на вала.
                      А може и направо да му смените лагерите. После пълна ревизия на твоята глава, сглобяване, и имаш двигател, на който можеш да имаш доверие.
                      Ако си купиш сглобен двигател, вярно може да се окаже, че трябва да се отваря след няколко хиляди километра.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар

                      Working...
                      X