Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на джанти от 16 на 17 цола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Оказаха се наистина от grande пунто.Намерих един поляк който ще пробва да изпили централния отвор.Проблем ли е че джантите са 4x100 болтовете си пасват.Тези 2мм проблемни ли са?

    Коментар


      #17
      Проблем е. Пилил съм желязна, а и конусната част и нея и само една джанта и то беше през гладните 90-те години. Има некви ''ексцентрични болтове като вариант. Ся ти прочетох темата отново ''трябва някакви втулки да се сложат''- да, това са така наречените ''ексцентрични болтове''
      Последна редакция от lubo_Y10; 20.11.2017, 20:53.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #18
        По принцип не е проблем да караш с джанти на 4х100, но трябва да завиваш и четирита болта едновременно, тоест не един по един за да може да се центрира джантата и си готов, карал съм така 3 летни сезона и не съм имал проблем, но втулки за централния отвор си купи задължително.
        punto HGT

        Коментар


          #19
          Не трябват втулки,а стругар.Отвора на тези джанти е 56,6мм,а трябва да е 58,1мм. Другия вариант е дистанционни фланци.
          Последна редакция от goro71; 21.11.2017, 04:20.
          Маренго 1.9Jtd-110 2002

          Коментар


            #20
            срещу 50 паунда един поляк ми ги нагласи.. скъси фиксаторите с ракетата и разпроби централния отвор с 2мм (тествах колата от 20 до 140км/час,няма да тресе няма се чуе гък) само болтовете ме притесняват,в момента са си оригиналните ще ги проверявам през 2 дена да видя има ли проблем.Дано всичко приключи.. Между-другото тези в сервиза ми казаха че фиксаторите на тази кола играят роля също така да обират луфта???

            Коментар


              #21
              Идиотщина е да караш с оригиналните болтове.
              Само погледни под какво напрежение стоят - главите им са на ексцентрик, като ги погледнеш!
              Трябват ти такива
              http://images26.snimka.bg/006104255-big.jpg
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар

              Working...
              X