Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парктроник, заслужава ли си?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И още: може да не се дупчи бронята - има парктроници, които вместо отделни датчици ползват лента, която се слага отвътре в бронята. Вероятно не са толкова прецизни, колкото тези с отделни датчици, но и това е вариант - ако не искаш да дупчиш бронята.
    Предложиха ми и такъв, но цената не ми харесва.
    Поръчах си ето това https://www.olx.bg/ad/novo-new-ultra...i-ID5pjbv.html за 20 годишна кола 20 лв бива.
    Последна редакция от NikMar; 15.11.2017, 11:18.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      Както казах, с подобен парктроник волвото е вече 4 г. и половина. А на опела сменихме 4 такива парктроника за 7 години. Последно синът видя, че от разни китайски сайтове могат да се намерят и по 7-8 лв. На фиата сложих някакъв италиански Easy Park META - 200 лв. с монтажа. Ще видим дали ще се окаже добра инвестиция.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        То за моята нестава да вложа повече пари, пък и както писах по-горе всичко е до късмет.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          Аз съм ЗА парктроника. Моя също е китаец- за 20 лв идеална работа върши. Мерак и простак нямат лекуване- това с простака не искам да обидя никой, поговорката е такава. Най-важното е щом на Теб ти прави кеф да си сложиш- слагай без да се замисляш. Дисплея съм го сложил под пепелника, а кабела минава под десните пластмасови лайсни. За управляващия блок- където му намериш място в багажника.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #20
            А къде влизат кабелите за датчиците в купето? За екрана не е ли по удачно да е на огледалото или някъде по-нагоре по таблото, даже имам щурата идея, че може да се сложи на вратичката на касетофона който не използвам, но там е по-голяма играта.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #21
              Паркинг асистента си помага, определено.
              И един съвет - ако имаш възможност да вземеш такъв без дисплей не се замисляй. И без това дисплея е излишен на такъв вид екстра, а и обикновено са малко по-евтини тези без дисплеите. А и по-лесно се монтира, защото няма да прекарваш кабел чак отпред.
              Иначе кабелите влизат през някоя гумена тапа, каквато обикновено има под бронята.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Вече го взех и го тествах на масата, за сега всичко работи. С доставката 23.82 лв.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #23
                  Кабелите минават през вентилацията на багажника отдясно.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #24
                    Монтажа на дисплей за парктроник не е задължително да става на предното табло. Много по-хитро е да е монтиран на задното стъкло или покрива както е в това видео.



                    Прекарването на кабелите е като детска игра в сравнение, ако трябва да прекарате всичко до отпред на таблото.
                    Последна редакция от Lyubcho88; 19.11.2017, 13:54.

                    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                    Коментар


                      #25
                      Наистина отзад е хитро, но на хечбек трябва малко повече фантазия, още повече че никога не съм бил майстор на паркирането на странични огледала. Първите ми коли или нямаха или само ляво огледало, така и не се научих, а старо куче трудно учи нови номера. Сега ме хвана лошото време и чакам един приятел да се пребере за да ме пусне в гаража.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #26
                        То се гледа в централното.

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          #27
                          Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                          То се гледа в централното.
                          Въпрос на навик, когато карах курса беше на един Москвич 408, повече от 60 км/ч вдигаше само по надолнище, ако на него можеш да върнеш само на централно огледало ще те почерпя.
                          Последна редакция от NikMar; 20.11.2017, 09:54.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #28
                            Да питам и аз ако може в темата на колегата. Някой монтирал ли е електромагнитен парктроник и как се справя. Говоря за такова нещо https://www.olx.bg/ad/elektromagnite...tml#a31c503ffc

                            Коментар


                              #29
                              Въпрос на навик, когато карах курса беше на един Москвич 408, повече от 60 км/ч вдигаше само по надолнище, ако на него можеш да върнеш само на централно огледало ще те почерпя.
                              Не сме се разбрали нещо. Имах в предвид, че монтиран на тавана или задното стъкло индикатор се гледа през огледалото за задно виждане (централното). А за самото паркиране, гледай както и където е удобно. Все пак важното е да ти е комфортно. Например пир паралелно паркиране, маневрирането, става със страничните огледала, а самата дистанция от задната кола или препядствие (когато изправиш волана) не можеш да прецениш, ако не гледаш и в задното огледало, поне аз не виждам как ще стане. Или по-стария метод ръката на облегалката и целия обърнат назад Същото важи и при тръгване, първо централното, после както ти е по-удобно...
                              Последна редакция от Lyubcho88; 20.11.2017, 12:30.

                              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                              Коментар


                                #30
                                vnukata написа:
                                Да питам и аз ако може в темата на колегата. Някой монтирал ли е електромагнитен парктроник и как се справя...
                                Аз съм с такъв. Да кажем, че върши работа. Струва ми се, че не е толкова прецизен колкото такъв с датчици - съдя, сравнявайки го с парктроника на приятел (преди да запопочнат датчиците да му правят мизерии ).

                                Мисля, че основните предимтства са, че не се дупчи бронята и няма датчици, които да се скапват (е може би и лентата да може да даде фира, но засега няколко години няма проблеми).
                                FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                                Коментар

                                Working...
                                X