Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парктроник, заслужава ли си?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парктроник, заслужава ли си?

    Искам мнението ви дали си заслужава да инсталирам парктроник на моята 20 годишна кола?
    Доводи за:
    1. Вече съм на години в които това би ми помогнало при паркирането.
    2. Избягването на ПТП ще изплати виртуално инвестицията.
    3. Винаги може да се свали и постави на друга кола.
    Доводи против:
    1. За тази кола дали си заслужава инвестицията от 34лв.
    2. Самата инвестиция.
    3. Досега съм се справял и без него.

    Някой може да ме критикува за т.1 от "за", може би ще каже че като не съм сигурен да не карам, но не съм казал такова нещо, а че ще ми помага.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Ники, пенсионирал си се, умираш от скука и стигна да ръчкаш по колата, прав ли съм?
    Тоя парктроник върши работа, ама "монитора" му е бруталто грозен
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Ако работи коректно, като фабричен парктроник, твърдо си заслужава. За мен лично си е голяма екстра, от която в забързаното ежедневие не бих се лишил. Да и преди това съм се оправял без парктроник, но защо да се пуля и оглеждам при всяко паркиране, като може да ми е по-лесно
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        3. Досега съм се справял и без него.
        Щом е така, "не ти требе на баир лозе" .....
        По-добре седни с приятели и си пийнете за 34лв. за Ваше здраве.
        Истинския мъж се познава дори когато е гол!

        Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

        Коментар


          #5
          Едно време Пунтото го бяха ударили отпред с една Х5 с камера -парктроник
          Иначе може и да върши работа е понякога ще ти е досаден докато се свикне
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            От 7 години слагам парктроник на всички коли, които са минали през мен. Това за мен е екстра, без която вече не мога! Имай предвид обаче, че в този ценови клас (34 лева) можеш да купиш само някое китайче без гаранция. Може да кара и години (волвото ми 4-та година е с такъв парктроник), а може да умре и на втория ден. Както се улучи - като електронните игри през 90-те .
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              То, щот фабричния като е мн качествен...нямам думи. На Алфата когато е влажно времето и си работи когато той поиска. Като гледам във форума и други имат този проблем на фабричен парктроник. Иначе като екстра е идеално, чак се чудя на акъла си защо на Бравата не съм сложил имайки в предвид, че е терсене хечбек за паркиране. Ако събираш мнения, аз съм ЗА.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Като цяло ме разбрахте правилно. Наистина съм пенсия и обичам да си търся занимания, виждам че болшинството са ЗА, единствено трябва да осмисля финансовото вложение, в нета има за 28 лв, но с доставката и евентуалната рекламация излиза същото, че и по-зле. Иначе монитора на този е със светодиодни ленти за ляво и дясно, а в средата с цифрова индикация, също и звукова, не е толкова грозен. Преди 5-6 г колега си монтира такъв и още го кара, като цяло всичко е на късмет, като си купих телевизор Филипс 4 пъти ходи в сервиза добре че беше в гаранция, преди си бях купил Беко а той не е излизал от дома, работи като нов.
                Последна редакция от NikMar; 14.11.2017, 21:13.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Дисплейчето практически не ти трябва и няма какво да го мислиш. Звуковата сигнализация е напълно достатъчна. И пак казвам - изключително полезна екстра, не само като помощник при паркиране. Няма какво да го мислиш. Слагай и ще се убедиш какъв е кеф .
                  Последна редакция от snake; 14.11.2017, 22:30.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Полезна екстра си е, китайчетата обаче тези евтините по 20-30лв обаче са много цвилещи и могат да ти докарат нервна криза. Иначе веднъж съм слагал такова нещо на един ситроен пикасо и да ти кажа не бях очарован. Имай на предвид че без дупчене на бронята няма как да не минеш, което пък от своя страна май ще те откаже от т.2 която си споменал. За мен по-добрия вариант, макар и малко по-скъп около 50-60 лв е огледало за задно виждане + камера за задно - без дупчене на брони и много дискретен монтаж на огледалото - просто се монтира върху оригиналното такова - при включване на задна скорост се активира камерата и ти излиза дисплей на самото огледало, на което гледаш.

                    Коментар


                      #11
                      То, щот фабричния като е мн качествен...нямам думи. На Алфата когато е влажно времето и си работи когато той поиска. Като гледам във форума и други имат този проблем на фабричен парктроник. Иначе като екстра е идеално, чак се чудя на акъла си защо на Бравата не съм сложил имайки в предвид, че е терсене хечбек за паркиране. Ако събираш мнения, аз съм ЗА.
                      Моя работи перфектно. Нямам никакви оплаквания, дори и при дъжд. Единствено като е бил затрупан със сняг може да сигнализира фалшиво.. а поне 4-5 пъти ме е спасявал от чукване на бронята, когато съм се разсеял нещо.
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Екстра си е, но не винаги помага.
                        На един паркинг, един с английска регистрация спря в задната ми врата - пиу, пиу, пиу и... в моята врата. Но и аз си бях виновен, защото и аз давах назад и застанах много бързо зад него. Друг път давам назад също от паркинг, перпендикулярен на движението - отляво нищо, отдясно нищо, добре, че карам бавно и винаги излизам в най-близката лента - точно на една боя разстояние един профуча зад мен.
                        Пиу, пиу не хваща желязно колче - точно в едно такова спрях на заден. Може би, ако беше с камера, щях да го видя.
                        Така, че това си е екстра, а не необходимост, както спирачките например.
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          #13
                          vnukata написа: Преглед на мнението
                          Полезна екстра си е, китайчетата обаче тези евтините по 20-30лв обаче са много цвилещи и могат да ти докарат нервна криза. Иначе веднъж съм слагал такова нещо на един ситроен пикасо и да ти кажа не бях очарован. Имай на предвид че без дупчене на бронята няма как да не минеш, което пък от своя страна май ще те откаже от т.2 която си споменал. За мен по-добрия вариант, макар и малко по-скъп около 50-60 лв е огледало за задно виждане + камера за задно - без дупчене на брони и много дискретен монтаж на огледалото - просто се монтира върху оригиналното такова - при включване на задна скорост се активира камерата и ти излиза дисплей на самото огледало, на което гледаш.
                          Дупченето не ме притеснява, а за камерата нали и тя трябва да се монтира някъде, доколкото знам се слага на мястото на крушката за номера, но трябва да е по размер, а незнам дали има точно като за Брава, от друга страна инвестицията за 20 годишна кола дали си заслжава?
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            Аз също намирам парктроника за полезно нещо - да, невинаги спасява (като примера с колчето), но в повечето случаи помага. И още: може да не се дупчи бронята - има парктроници, които вместо отделни датчици ползват лента, която се слага отвътре в бронята. Вероятно не са толкова прецизни, колкото тези с отделни датчици, но и това е вариант - ако не искаш да дупчиш бронята.
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #15
                              dabadaba написа: Преглед на мнението
                              Пиу, пиу не хваща желязно колче - точно в едно такова спрях на заден. Може би, ако беше с камера, щях да го видя.
                              Хваща колчета. Имаш дефектен или неправилно насочен датчик.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X