Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко съобщения на таблото на Фиат Крома - какво означават?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко съобщения на таблото на Фиат Крома - какво означават?

    Здравйте колеги.От скоро съм собственик на ФИАТ крома 1.9 150 кончета 2006 г.Имам няколко въпроса(понеже последно когато имах италиянска машина,нямаха такива шукаритетки).
    Така,първо:Когато я запаля ми изписва,че филтъра за твърди частици е запушен.Второ:от вчера ми изписва да сменя маслото на двигателя и ламБата премигва за около минута.Трето:ако карам колата в обороти или 30-40 мин в задръстване почва да пуши от зад(не пуши бяло) и четвърто :свети ми триъгълник на таблото.
    Надявам се,че ще ми отговорите и ще разбера истината.
    П.С. Кромата ми прави добро впечатление като динамика,удобство и екстри.

    #2
    Здрасти и честито общо взето проблемите са ти свързани DPF-а ти е запушен пушенето идва от опит за регенерация (можеби неуспешен) маслото след като се смени се занулява и се задава интервал за следваща смяна.
    Ако не си сменял маслото започни от него ако е сменено нека някъде да ти го занулят и да ти погледнат състоянието на DPF-a , Ако е много зле софтуерно изключване и физическо премахване и си готов.

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора.Маслото е сменяно-изминати са около 3000 км,но мисля да го сменя,че с това което е в момета не ми харесва много като марка.Само незнам къде да отида за смяна,смисъл къде може да го занулят(от София съм).Мисля да сипя една добавка за почистване на ДПФ-а и да видим какво ще стане.Ако не се оправи ще го махам(обаче и това незнм къде и колко пари ще е ).

      Поздрави,

      Коментар


        #4
        Колега, маслото свети заради регенерациите на ДПФа. Провери нивото и ако е по-високо от нормално, то най-вероятно е вкарала нафта в маслото и се налага незабавна смяна.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #5
          Нивото на маслото е нормално,на средата е.

          Коментар


            #6
            Честито, колега! Колегите, по-горе са обяснили за първите три, аз ще се включа за четвърто: триъгълника е за обучение на прозорците. Необходимо е да ги свалиш в най-долно положение и да задържиш бутона за около 10 секунди за всеки прозорец, от панела на шофьорската врата!
            Относно маслото, аз съм със Селения!
            Успех!
            link

            Коментар


              #7
              Добър вечер,проблемите са решени!
              Така:маслото го смених(сложих Хадо 5/40),занулих сервиза и лампата несветна повече.Сипах добавка за почистване на ДПФ и покарах колата до Перник(на обороти и "газене")......е пушеше и изведнъж...хоп,удивителната угасна и ДПФ-се прочисти.
              Благодаря на всички за отговорите и помоща.

              Коментар


                #8
                Я кажете коя е тая лампа дето светва за запушен ДПФ?Каква добавка си сложил за почистването му?

                Коментар


                  #9
                  При мен светваше веднага след запалването жълт триъгълник с удивителна.Когато ДПФ филтъра влезе в режим на регенерация трябва да се кара около 20 км на 2000 оборота и регенерацията трябва да приключи успешно.Ако влиза в режим на регенерация много често/повече от веднъж на 1000 изминати километра/значи ДПФ-филтъра си е заминал и трябва да се махне.Моята Крома беше така.Махнах го и сега "лети"
                  Ланча Капа 2,0 VIS
                  Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                  Коментар


                    #10
                    Сложих една добавка на Хадо (22 лв),идеята й е да регенерира ДПФ-а на по-малка температура (около 200 градуса).

                    Коментар


                      #11
                      яяя разкажи къде я сложи как деиства.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Дано да си решил проблема колега,но много се съмнявам.И аз слагах добавки,даже свалях дпф-а и го промих механично със уж специален химикал и след 5-6 хиляди се запуши тотално и колата влизаше в авариен режим,което наложи премахването му.
                        Ланча Капа 2,0 VIS
                        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                        Коментар


                          #13
                          Сипах добавката в резервоара и покарах малко "извън градско",НО за съжаление пак се запуши и обмислям да отида да го почистят с водород (защото не ми се иска да го махам,а за покупка на нов-Абсурд),пък да видим дали ще го съживя,ако не ще го махам и това е.

                          Коментар


                            #14
                            markirius написа: Преглед на мнението
                            Сипах добавката в резервоара и покарах малко "извън градско",НО за съжаление пак се запуши и обмислям да отида да го почистят с водород (защото не ми се иска да го махам,а за покупка на нов-Абсурд),пък да видим дали ще го съживя,ако не ще го махам и това е.
                            Недей си хвърля парите на вятъра с такива глупости дори и машинно чистене пак не е гаранция или нов или някъде ако го чистиш да ти дадът гаранция или го махай.

                            Коментар


                              #15
                              Махай го.Само ще даваш грешни пари и ще събираш нерви.Виж коментарът ми от по-долу.
                              Ланча Капа 2,0 VIS
                              Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                              Коментар

                              Working...
                              X