Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко съобщения на таблото на Фиат Крома - какво означават?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Притеснявам се дали ще го направят като хората (от към software).Ако може дайте горе долу някаква цена и старите дали ги изкопуват?

    Коментар


      #17
      markirius написа: Преглед на мнението
      Притеснявам се дали ще го направят като хората (от към software).Ако може дайте горе долу някаква цена и старите дали ги изкопуват?
      Вариянти за махане вече на много места има не би трябвало да се притесняваш толкова много не са махани един или два през тези години и вече се знае какво и как точно да се прави за да няма проблеми колкото до изкопуването преди имаха стойност ,но доста им падна цената и незнам дали си заслужава аз по принцип преопръчвам да го оставиш физически и да му пробоиеш 2-3 дупки.
      Това го правя защото понякога се получава изменяне на звука от изпускателната система (когато се отстрани напълно) и не е много приятно когато си свикнал да не ти бучи.

      Коментар


        #18
        Имаш лично съобщение.Там съм ти дал координати.Аз го премахнах там.направих и лек ремап.Мощността се вдига от 150 на 183 к.с. и от 320 на 380 HM.Вече над 2000 км. карам и колата върви както никога не е вървяла.Чумства се като "отпушена"Набира и върви с много по -малко газ.Цената премахване на филтър/софтуерно/ + ремап беше 400 лв.Само за филтър е по-ниска.Аз продадох филтъра за 200 лв.Момчетата точат файловете от компютъра на колата и ги изпращат в Англия.Там правят каквото правят и след това ги връщат на момчетата в България.Те ги наливат обратно в колата и -готово.Цялата процедура е около 2,5 часа.Дават писмена гаранция от три години.
        Ланча Капа 2,0 VIS
        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

        Коментар


          #19
          Предпочитам да не го чипосвам(преди фиата карах бмв 740), тия 150 камили ми стигат.Ама ще ходя да го махам тоя ДПФ (само това ме изнервя в тези дизели.
          Благодаря за коментарите.

          Коментар


            #20
            Аз пък ще ти го напиша направо тук.
            Вариантите да го наравиш като хората в София са два за който мога да ти гарантирам че няма да имаш проблеми
            Екстриим сервиз на Бобо
            Диабло моторс

            Сигурен съм че има и други сервизи като Вентура Лисан но за там не мога са ти гарантирам че ще свършат работа защото не съм ги ползвал.
            Миналата седмица в Диабло дори рециклираха на един Тезис 3.00 бензин дпфите че той не може да се пипа софтуерно
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Благодаря на всички,махнах го тоя ДПФ и колата заспа (физически и софт.)

              П.С. Извинявам се за късното писане ,но процедурата я направих във вторник.

              Коментар


                #22
                Здравейте на всички и за много години!!!
                Карам от половин година Крома 1,9 , 150 к.с. Преди няколко дни както вървеше изведнъж загуби мощност. Това се случи за кратко. Все едно че не достигаше горивото. Колата не изгасваше. Просто не искаше да се изфорсира. Така за около 20 секунди и отново тръгна. Смених веднага горивен филтър - не бях го сменял и една седмица и повече няма пробле Вчера отново ми направи същия проблем и пак се оправи. Нищо не изписва на таблото, а като я закачим на компютър показва само че има изгоряла свещ и нищо друго.
                Дайте съвет моля. Какво да предприема.
                Благодаря предварително !!!

                Коментар


                  #23
                  jorovet написа: Преглед на мнението
                  Здравейте на всички и за много години!!!
                  Карам от половин година Крома 1,9 , 150 к.с. Преди няколко дни както вървеше изведнъж загуби мощност. Това се случи за кратко. Все едно че не достигаше горивото. Колата не изгасваше. Просто не искаше да се изфорсира. Така за около 20 секунди и отново тръгна. Смених веднага горивен филтър - не бях го сменял и една седмица и повече няма пробле Вчера отново ми направи същия проблем и пак се оправи. Нищо не изписва на таблото, а като я закачим на компютър показва само че има изгоряла свещ и нищо друго.
                  Дайте съвет моля. Какво да предприема.
                  Благодаря предварително !!!
                  А след като се изфорсира вади ли много чернилка ?
                  koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                  Коментар


                    #24
                    Понеже няма логика от филтъра да се опрявят нещата, сети се какво още разкача като букси там при него.
                    МАП, ЕГР, високото налягане, нещо друго?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Не пуши черно грам. Все едно че нищо не се е случило

                      Коментар


                        #26
                        Нищо не сме разкачали освен буксата която е отдолу на филтъра.

                        Коментар


                          #27
                          Остава ти проверка на окабеляването - колегата Банков правилно те е насочил . При задръстен филтър колата ще пуши като дърт икарус щом отприщи гориво . Та това с филтъра при теб по-скоро е съвпадение.
                          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                          Коментар


                            #28
                            Ще се окаже най- вероятно нещо замръзнало по системата. Защото при положителните вече температури не се е появявало това приключение. Когато се случи за първи път беше -12 навън. Парафин предполагам в качествената нафта.

                            Коментар


                              #29
                              jorovet написа: Преглед на мнението
                              Ще се окаже най- вероятно нещо замръзнало по системата. Защото при положителните вече температури не се е появявало това приключение. Когато се случи за първи път беше -12 навън. Парафин предполагам в качествената нафта.
                              Много вероятно - сменяй бензиностанцията !
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря много за отзивчивостта. Ако има проблеми ще продължавам да питам . За каквото и да е по Кромата

                                Коментар

                                Working...
                                X