Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 1,9 чукане в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    пробвай докато чука да вадиш една по една буксите на дюзите и чуй дали ще спре чукането като спреш впръскването на даден цилиндър.недей подценява опцията починала дюза.ако е от дюза последствията могат да са доста лоши

    Коментар


      #17
      Последствията ги знам, точно от дюза беше заминал мотора. Аз също клоня към дюза, затова ги носих, но като знаят, че те са ги правили, не знам колко са обективни.
      Това с откачането една по една съм го правил, ама ме заболява сърцето, като гледам как се разтриса мотора. При отваряне на капака, това чукане доста се слива с работата на мотора и чува доста по слабо, а като откача която и да е букса, от тресенето все не се чува.
      Съмнявам се, не толкова в разспръсквач, колкото в Ел клапан или около съчмата, изрично ги помолих да проверят, ама....
      Сега клоня най вече, да взема още една дюза, да я рециклирам на друго място и да ги почна една по една ден след ден.
      Най ме съмнява тази, от която беше заминал мотора, бяха белязани с бояджийска лепенки, ама ги бяха омешали и после белязали на ново с новите кодове. Аз съм си виновен, защо не записах по кодове коя от къде е.
      Либра 1,9 жтд 2000г. LX
      Фиат Крома 1,9 2009г.
      Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

      Коментар


        #18
        преди два три месеца отваряхме мотор на една кия карнивал 2.9 с подобно чукане. На мой приятел който все пак я купи въпреки че го молех да не го прави. /Историята на гоя мотор е че почти всички са изтеглени от пазара за промяна на горивната система а точно тоя са я пропуснали / Та имаше подобно чукане беше минала през 5 майстора дето предпорагаха демфери дюзи клапани ала бала. Дойде да ми реве и накрая решихме да отворим мотора и в картера имаше шепа стружки от зъбното колело на маслената помпа. Зъбното колело беше разбило оста с 1/4 мм от диаметъра и беше салата
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Принципно,аз темата с ремонта я следих и бях приятно очарован ,как човек любител,но технически грамотен си направи всичко,при това отлично.Именно заради въпросната дюза ,бутало и т.н клоня към дюза.По метода на изключването ,ако махнеш пистовия ремък и чукането продължи ,то няма много варианти.Главата е ревизирана ,нямаме хидроповдигачи и т.н .Надолу имаме нови бутала,лагери и т.н.Единственото нещо което издава много гаден шум и то подобен на твоя е разбита водна помпа,колкото и странно да звучи.

          Коментар


            #20
            Декември, като съм по свободен ще се заиграя пак с дюзите. Ще се ориентирам и към допълнителна бройка, но и тези пак ще ги проверя, но на друго място. Във водната съм сигурен. Няколко пъти съм проверявал ремъчните групи и проблем не е имало.
            Не знам, точно какви параметри следят стендовете за комън рейл дюзи и дали могат да засекат проблеми, които биха се изразили, когато самите дюзи са студени. Реално погледнато, те винаги престояват ден-два на температура около и над 20 градуса преди да им дойде ред. Не знам на ел. клапаните правят ли някаква проверка или не. Мерил съм им съпротивленията, дават еднакви стойности, но от клапана до разпръсквача има и други джаджи, който не знам дали са проверявани.
            Според мен трябва да са им обърнали внимание, щом ми дадоха гаранция и стенда ги е одобрил и назначил кодове, но всичко това е теория в главата ми. От друга страна, лично видях износената дюза, то мина доста време, да не взема да преувелича, но повече от милиметър беше по зле от другите, което според мен доста е натоварвало механизъма или поне е работил извън допуските за сглобка и все може да му се отразило.
            Либра 1,9 жтд 2000г. LX
            Фиат Крома 1,9 2009г.
            Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

            Коментар


              #21
              Колеги, вече не знам, какво да ви напиша.
              Поради липса на време, но твърдо решен да проверя дюзите, невероятно за мен закарах колата в сервиз. По точно, първо отидох да проверя, как стоят нещата за проверка на дюзи в сервиз, който е доста реномиран и препоръчван, с най-модерна и нова техника и редовно пращане на персонала обучение в Бош. След около час беседване с управителя и специалистите там, те бяха убедени, че нещо бъркам в обясненията, а аз, че или не ми вярват или и те както всички други които чуят за какво става въпрос на живо залагат на нещо, което с рестартиране на двигателя на определена температура или достигане на друга, спира и теорията им ги обърква.
              Та, хората се държаха много професионално и спечелиха доверието ми, което при мен е доста трудно. Реших, че може и аз да съм сбъркал нещо, щото и на мене си нямам доверие, затова закарах колата, като задължително условие освен всичко друго, което решат да проверяват, да свалят и проверят дюзите /защо не си купих 4 нови още преди не знам/. Проблема при дюзите, който мен ме притеснява, още в разговора, който проведохме преди да им закарам колата, разбрах, че няма как да бъде проверен на студено, защото стенда изисква 40 градуса на горивото за да започне работа.
              В крайна сметка, дюзите са проверени и са добре, на ново калибрирани и кодирани. Колата седя няколко дни, за да може да изстива, за проверките и диагностиките и когато го прави. След всичко, което са проверявали, за тях колата няма механичен проблем, а софтуерен. Най-голямата разлика, която са засекли е на топъл мотор, /количеството впръскано било двойно по малко/ от това, което изисква тяхната диагностика и т.н.
              В такъв сервиз, всички знаем, че няма как да се променя софтуер. Тези който, го пипаха, при премахване на ДПФ и ЕГР, напълно са изгубили доверието ми, дори и пред приятели ме изложиха, та отпаднаха.
              Няма да обяснявам къде как и кога, но промениха милиграмите чрез процентни стойности. Лошото е, че този който го е направил, не е имал точно за този модел ори софтуер и е ползвал данни от подобен, абе както и да е, там не пипам аз, но е изразил съмнение, че може адаптацийте пак да променят стойностите. Пиша това което е стигнало до мен като инфо, лично съм малко объркан, но поради липса време, не съм присъствал.
              Колата: Първите три дни не се обади, мотора стана по тих и работи по меко и на топло и студено, при леко плавно подаване на газ, колата е по плавна, но в никакъв случай, не е загубила ряз, просто трябва малко повече газ. Разхода не съм го засичал все още.
              Но, огромно но, след четвъртия петия ден, чукането започна да се завръща, първо съвсем доловимо и хаотично, сега вече си е както преди, единствено може няколко тона по към ниските честоти да клони, но такта е същия, като в завършващата част/ако изчакам само да спре/ арията е по хаотична. Другата промяна, която все още уточнявам е температурата при която го прави, сега май започва от -5 до 5 и чука до 35-40.
              Някой ден ще я пратя, да видят, стойностите които са променили дали са се запазили, защото както се очертава, пак няма да имам време.
              Тук идва въпросът, как след като е източен софтуера и променен, след това налят, може да се промени, това по думите, които ми предадоха. От друга страна, при първата промяна на софта, заради ДПФ и ЕГР, дори след това, колата си помнеше адаптацийте, за проблемна дюза и менеше обороти, докато не и изчистих адаптацийте.
              Не знам, кое къде и как се помни и записва в тези компютри, абе нищо не знам за тях, но реално има някаква промяна след пипане там.
              На този етап, ще се насоча в тази посока, пък каквото сабя покаже.
              Либра 1,9 жтд 2000г. LX
              Фиат Крома 1,9 2009г.
              Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

              Коментар


                #22
                не вини дюзата. нейните стойности са симптом те проблем. Следмалко ще имаш лс
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  Според мен в такъв случай ти трябва добър мапер.Те хората в този сервиз са специалисти в други области.

                  Коментар


                    #24
                    Има един метод със лекарски слушалки, маха се кръглото което се слага върху пациента и се слага малка метална тръбичка. Палиш и почваш да преслушваш Нещо такова : https://zimber.bg/bg/cat-instrumenti...ti-zimber.html
                    Последна редакция от slav4o_vt; 14.12.2017, 10:41.
                    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                    FIAT Punto sx 75 '94

                    Коментар


                      #25
                      Включи климатика ако времето позволява и виж дали звука се променя. За мен е или обтяжна ролка или демпферна шайба. Демпферната отпред може да изглежда добре но отзад да е накъсана.
                      Powered by Emzo

                      Коментар

                      Working...
                      X