Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра гърми на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра гърми на газ

    Днес Темпрата пак се взриви, както си работеше на празен ход, и то доста силно.
    Не го беше правила няколко хиляди километра. Гърмяла ми е 5 пъти, от които четири на празен ход, един, при палене.
    Първоначално не гърмеше в продължение на 60 000км и 8 години, и то, с оригиналните кабели.
    После стоя 5 години, след което я подкарах отново, и от тогава гърми - вече 5 пъти за 9000км.
    След първия трясък смених свещите с нови NGK и кабелите с нови БОШ, които изглеждат доста истински.
    Продължи да гърми, нови палец и капачка, пак продължи. Прави го изключително рядко, както вече споменах.
    Проверихме момента на запалване със стробоскоп, и е точно по книга, няма и половин градус отклонение.
    Делкото никога не е въртяно и човъркано. Изпарителя е с нови мембрани, на няколкостотин километра.
    Паленето и вървежа са без забележки. Не мога да разбера от какво, защо и как гърми, отворен съм към всякакви предложения!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    #2
    Дай тел.за връзка че е дълго за писане.Имах почти същият проблем с Типо
    то преди години и ме направи на луд.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      #3
      Първо, голямо благодаря на колегата Милен от Г.Оряховица!
      Проблемът премина в непалене. Не я бях палил няколко дни, реших да я запаля, за да я преместя.
      Едвам припалва на два-три цилиндъра, не се форсира. И на двете горива - едно и също.
      Смених датчика в делкото. Не се оправи. Оказа се комутатора.
      Нов Марели с отстъпка - 35лв. Вярно, китайско Марели, не като оригиналното, итал. Заработи си перфектно.
      Изглежда всички тези проблеми с гърменето на газ са били от комутатора. Километрите ще покажат, дали съм прав.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        Да ама не.
        Нови: комутатор, капачка, палец, вакуум-регулатор, кабели, свещи.
        Всички неща са възможно най-висок клас.
        Някой от тях смених и за втори път.
        Пак същата работа.
        Колата гърми или както си работи на ПХ, или при палене.
        Веднъж на всеки 300-500км градско.
        Никога не гърми в обороти.
        Не знам какво да правя вече.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Едва ли няма да си се сетил ама все пак да споделя... на старото ми Типо на метан с недобре наместена кутия на въздушния филтър, дърпаше си свободно въздух точно под кутията и гърмеше ей така на интервали от пробег. След наместване и намазване със силиконче повече не е гърмяла.
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            Изобщо не знаех, че може да гърми от засмукване на въздух. Филтъра ми е добре.
            Но мисля че ми е леко крив карбуратора и смуче въздух между него и колектора.
            Ще пробвам да го сваля и шлайфам.
            Благодаря много.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Може и по пътя на въздуха да има цепнатина на някой маркуч/снадка.

              По принцип детонациите се получават от бедна смес. Щом казваш, че всичко друго е добре, то остава само варианта да смуче въздух отнякъде.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Карбураторен мотор да гърми,не ще да е само от бедна смес!
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #9
                  Наистина е супер странно че е карбуратор и гърми!
                  Пропуск на въздух от гофрирания маркуч няма.
                  Сменял съм го с такъв от Браво 1.4 и е идеален.
                  Трябва да оправя пропуска на въздух от карбуратора.
                  Но той е съвсем незначителен.
                  А за да обеднее от него и да гръмне колата според мен трябва да е в някакви обороти а не на ПХ
                  Как така както си седя и чакам на светофара, обеднява сместа и вместо да угасне колата, направо се взривява и троши въздушния филтър?
                  Дайте метод за проверка на неплатен клапан....
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    Има едни клапани за изпускане на въздух и се слагат между въздушния филтър и моноинжекцията. Виждал съм такъв монтиран на Астра 1,6 101 коня.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Карбуратора на Темпрата има един гумен тампон между него и колектора, на Темпрата която карах от там смучеше въздух когато си поиска. Проба се прави с ацетонов спрей и запален двигател,ако вдигне обороти значи смуче.

                      Коментар


                        #12
                        здрасти аз съм от блока до,където ви е гаража...имам познат от квартала запознат с газовите,може да ти погледне Темпрата,0876009960-Иво,обади ми се ако искаш

                        Коментар

                        Working...
                        X