Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане от предницата Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане от предницата Стило

    Добра вечер, колеги. Споменах в друга тема, че нещо ми потропва като минавам по малки неравности и след две ходения до сервиза и уверение, че всичко е стегнато продължава да си тропа. Майстора обвини пак втулките на водачите на спирачните апарати, но не би ли трябвали да изчезва тропането като натисна спирачката? Тук не изчезва. Вече се чудя дали не е нещо от амортисьор или негов тампон... предимно от дясно се чува. Някакви насоки?
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Рейкаааааааа най-вече + амортисьори евентуално
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Имах и аз някакви съмнения, щото май си го чувствам във волана. Но, майстора твърди, че не е рейката... знам ли и аз...
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        Имах и аз някакви съмнения, щото май си го чувствам във волана. Но, майстора твърди, че не е рейката... знам ли и аз...
        Ем сигурно щото още не е протекла. Е няма да протече.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          А виолетките(биалетки)проверихте ли ги с майстора.Сваляш и проверявяш и след това рейки и тн.Най лесно е,а и не са скъпи
          198mjet Bravo

          Коментар


            #6
            Всичко е проверено. Една биалетка имаше за смяна и два тампона на двата носача, както и единия къс накрайник. Ще ходя пак изрично за рейката да видим.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Днес и дойде времето на рейката, сам за час и половина я свалих, като ползвах ръководството от друга тема и провисването на моста си е просто задължително щото иначе е невъзможно да я извадиш тая рейка. :D Утре отива при майстора да видим ще става ли за рециклаж или направо нова ще се слага. Въпроса ми е за външните накрайници, и двата се движат много лесно на ръка във всички посоки, това индикация ли е, че са за смяна? Иначе не са им скъсани маншоните.... Мисля, че не би трябвало да се движат толкова лесно (буквално с един пръст) или греша?
              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

              Коментар


                #8
                Нови. Не са една торба пари.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Ех... най-накрая тишина. Благодарности на отзовалите се и специално на колегата pakumba който ми прати снимки и ми обясни доста за неговите неволи с рейката и ми даде ценни съвети, а и след консултация с майстора на който носих рейката реших, че разликата от 30лв м/у цената за рециклирането и чисто новата рейка, не си заслужава.. и си взех нова. По натам старата може да я постегна да си имам резервна... дано да не ми се наложи. :D
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Груба грешка ако си си купил рейка General Ricambi. Не е нова, а гнусен рециклаж. Очаквай чукането да се върне със страшна сила след не много време.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      Ех... най-накрая тишина. Благодарности на отзовалите се и специално на колегата pakumba който ми прати снимки и ми обясни доста за неговите неволи с рейката и ми даде ценни съвети, а и след консултация с майстора на който носих рейката реших, че разликата от 30лв м/у цената за рециклирането и чисто новата рейка, не си заслужава.. и си взех нова. По натам старата може да я постегна да си имам резервна... дано да не ми се наложи. :D
                      Какви са цените на тези рейки: нови и рециклирани? За 1.6 дали са същите?

                      Коментар


                        #12
                        Tempras написа: Преглед на мнението
                        Груба грешка ако си си купил рейка General Ricambi. Не е нова, а гнусен рециклаж. Очаквай чукането да се върне със страшна сила след не много време.
                        Такава взех, но все пак реших да се доверя на човека от който взимам чаркове, досега не ме подвел... а и не мисля, че тукашния рециклаж щеше да е на по-високо ниво. Ма както и да е де... поне без да бързам ще мога да си оправя старата а като се разтропа тая, направо ги сменям. :D

                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Какви са цените на тези рейки: нови и рециклирани? За 1.6 дали са същите?
                        За рециклиране тука ми искаха 150 лв. като въпросната втулка не стана ясно ще я сменят ли, какво ще я правят "а бе ще я оправим" не ми прозвуча много надеждно... а аз нямам време и възможност да обикалям по стругари и да търся кой може да направи втулка с подходящия материал, който не е какъв да е, а някакъв самосмазващ се полиамид. 180 лв. струва въпросната general ricambi. Ако не друго, то поне въпросната втулка е сменена с нова (дръпнахме маншона да я видим) и като цяло си е много стегната и дойде интелигентно опакована в кашон. Предполагам всички стилота използват един модел рейки, но може би някой който се занимава с авточасти може да каже със сигурност.

                        Между другото самата втулка се продава в ибей на цена от 25 долара, изглежда същата като тази която е на новата рейка. Може да поръчам един брой по натам да видим дали ще стане. Но по размерите, които ми даде колегата pakumba ибейската е същата, така че би трябвало да стане.
                        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          Аз още не съм сигурен, че ми тропа рейката от нова, моята също е General Ricambi. Ако не си сменил маншоните й, както те посъветвах, гледай за след зимата да си си оправил оригиналната
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Ааа смених ги за всеки случай.
                            Ама голям зор виждам с ваденето на старата втулка... май цяла няма да мога да я извадя.
                            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Малко ъпдейт, за съжаление колегата Темпрас беше прав. Тва Рикамби се разтропа след 8 000 км. та си оправих си старата рейка... Ако някой друг се сблъска с тази дилема да има едно на ум. Всъщност само втулката беше за смяна, намерих подходящия материал, струговаха ми две втулки но сега въпроса е каква грес се използва за самия прът? Гледам, че старата е някаква бяло - сива...
                              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X