Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Hill Holder проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Hill Holder проблем

    Здравеите днес докато правих маневра напред назад и ми светна лампата с удивителен в триъгалник и ми изписа чек хил холдер четох че това е системата която те държи на баир да не тръгнеш на зад но защо светна и не изгася какав може да е проблема

    #2
    Диагностика.
    Примерно машинката на педала на съединителя.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      оправи се при следващото запалване ще го видим как ще е дали ще стане пак така четох че така ставало като си на 1ва и натиснеш едновременно съединител и спирачка

      Коментар


        #4
        Е то на 1-ва това е доста честа комбинация от натискане на педали.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          На мен ми дава грешки когато съм я вдигнал на крик, тоест 1 или повече колела са във въздуха и запаля колата, иначе не би трябвало по никакъв друг повод да дава грешки. Чувал съм за проблеми с ABS датчиците, че като тръгнел да си отива някой датчик, почвал да се свети hill holder-а, така че при евентуален проблем провери първо тях.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            На мен ми дава грешки когато съм я вдигнал на крик, тоест 1 или повече колела са във въздуха и запаля колата, иначе не би трябвало по никакъв друг повод да дава грешки. Чувал съм за проблеми с ABS датчиците, че като тръгнел да си отива някой датчик, почвал да се свети hill holder-а, така че при евентуален проблем провери първо тях.
            Точно така е.
            Хил-холдърът, ESP и АБС-ът се управляват от едно и също място и ползват едни и същи датчици.
            Понякога връзките на датчиците правят проблеми.

            Коментар


              #7
              оправих проблема беше датчика на скоростната кутия за задната понеже като спра на 1ва и се задейства хилл холдера и като пусна задна не отчита че давам задна да изкл хил холдера и дава грешка смених го и няма ядове

              Коментар

              Working...
              X